Oskładkują umowy-zlecenia – wzrośnie bezrobocie
Przeczytaj oryginalny post blogu
19-03-2013
06:08
Redaktor

PODKARPACIE. Przedsiębiorcy obawiają się propozycji związków zawodowych dotyczących obłożenia składkami umów cywilnoprawnych.

Rząd przymierza się do obłożenia obowiązkową składką ZUS-owską wszystkich umów-zlecenia. To doprowadzi do wzrostu kosztów pracy, pracodawcy będą zatrudniać jeszcze mniej chętnie niż teraz.

O „ozusowanie” umów cywilnoprawnych związkowcy w Polsce walczą już od dawna. Przedstawiciele…

19-03-2013
08:28
pracownik na śmieció

To spoko, już możemy się pakować i zapierniczać do UP :(

19-03-2013
10:05
P.K

każdy pracodawca chce zarobić , często tylko kosztem innych. Róznice społeczne widać szybko. Ktoś zaczyna w branży budowlanej kilka łapówek, wygra przetargi = zlecenia. Pracownik zapie***la na czarno od wiosny do jesieni. Zap***dol ma taki że nie ma czasu myśleć o przyszłości. Szef zmienia auta, zalicza najdroższe ku**y w burdelach, a niewolnik martwi sie czy szef będzie uczciwy i zapłaci za wykonaną prace
gminny dostają kasę na budowy dróg, chodniki itp. budują ich osoby zatrudnione na czarno. Wszystko dlatego , że jakaś ruda prostytutka rządzi krajem, a nie ma pojecia o zarządzaniu. Wystarczy wzmocnić PIP, lub aby konsekwentnie karali nieuczciwych pracodawców.

To że Tusk jest idiotą to widać teraz , gdy spadło mnustwo sniegu. Chodniki zasypane , w miastach nie ma gdzie parkować , ale po zasiłki kolejki nadal długie. Są rodzinny które żyją tylko z zasiłków, są zdrowi i mogli by pracować. Dorabiają sobie na Policji , jako OZI. Mają licencje na popełnianie przestępstw, mogą jezdzić pod wpływem, sprzedawać alkohol i papierosy z zagranicy.

Polsrka kure………..

19-03-2013
10:54
jk

To czego obawiają się przedsiębiorcy ,to chyba to,że będą miec mniej niewolników.dzisiaj zatrudnia się osoby na śmieciówkach podpisywanych co miesiąc,zamiast na umowe o prace.W ten sposób pseudo pracodawcy oszukują pracowników,nie płacąc im nawet najniższej krajowej. Ponadto pozbawione te osoby są urlopu,i innych praw.Pracodawcy mają gdzieś pracownika.Ważne aby na wojaże i nowe samochody wystarczyło. Taka jest prawda.

19-03-2013
12:14
Tomasz

Panie Cezary Kaźmierczak! Życzę Panu, żeby w Pana firmie nikt nie chciał pracować!!!

19-03-2013
12:36
Tomasz

C.Kaźmierczak stwierdził że pomysły Piotra Dudy nie zagrożą przedsiębiorcom, którzy ograniczą działalność, wyjadą za granicę, będą zatrudniać na szaro i mniej płacić pracownikom. – Damy radę – zapowiadał:

http://natemat.pl/54477,list-p…..-minimalna

19-03-2013
12:41
P.K

Przypomne warunki pracy w firmie TRAX w przeworsku. Pracodawca nie płacił wynagrodzenia, zalegał z wypłatami nawet kilka mięsięcy. Nikt go nie ścigał, bo władza gościła i imprezowała u niego, (w tym przedstawiciele prokuratury, policji itp.). Był taki okres, że pracownik przynosił sobie wode do picia z domu, bo na zakładzie była zakręcona.

Od tej władzy sie tak w głowach po pier…, że zapomniał że są ważniejsze figury jak ON. I nauczyli kundla lokówką w dupie, że trzeba się z zobowiązań wywiązywać.

 

Za komuny nie było do pomyślenia że dyrektor będzie zarabiał 100 razy więcej niż pracownik.

 

Drugi przykład:

Prezes firmy Kamax,  w latach 80 kierownik na WSK Przeworsk posiada mieszkanie w Przeworsku i 0 oszczedności, obecnie willa i mnustwo nieruchomości, o oszczednościach nie wspomnę.

 

Ścieżki kariery 1 i 2 przykładu to nie kwalifikacje. To nie są osoby po renomowanych uczelniach, a tylko posiadające znajomości "SB".

19-03-2013
14:35
P.K

Nikt działalności nie będzie ograniczał, bo tak naprawdę przedsiębiorca jest ukierunkowany na zysk. Po prostu zysk będzie mniejszy.

Bezrobocie sie nie zwiększy, lecz powinno zmniejszyć . Wystarczy aby umowy o prace były podpisywane, a PIP karał za ich brak – zatrudnianie na czarno.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.