Forum

Oskubać swoich, by inni mieli taniej
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
20-03-2014
06:00

STALOWA WOLA. Kolejna heca z kolejnym cennikiem za przejazdy autobusami komunikacji miejskiej.

Radni miejscy stają przed kolejną próbą uregulowania cen biletów komunikacji miejskiej. Nowy cennik zgłoszony przez Zakład Miejskiej Komunikacji Samochodowej, prezydent przedstawił jako swój projekt uchwały. Na razie oceniany jest w komisjach samorządu, ale przecieki z ich obrad nie są optymistyczne. Część radnych zagroziła odebraniem dotacji ZMKS-owi, jeżeli prezydent nie zmieni cennika.

Ceny biletów w Stalowej Woli nie były zmieniane od dwóch lat. Zakład MKS klepie przez to biedę, ale sam jest sobie winien. Przedkładał kilka propozycji nowych cen biletów, które za każdym razem były odrzucane przez radnych. Z drugiej strony, ci sami radni dali niedawno ZMKS 3,6 mln zł brakujących mu do zamknięcia budżetu.

60 zł dla zakładu od każdego mieszkańca
W nowej propozycji sieć komunikacyjna dzielona jest na dwie strefy. Strefa A, to miasto Stalowa Wola, strefa B pozostałe terytoria, do których dojeżdżają autobusy ZMKS, czyli kilka ościennych gmin. Teraz bilet kosztuje 2,2 zł w Stalowej Woli i 3 zł poza jej granicami. Mieszkańcy gmin sąsiednich płacą 3 zł wszędzie, bo ich samorządy nie dorzucają się do kasy ZMKS. W nowym cenniku znalazła się stawka 2,2 zł w strefie podmiejskiej, ale tylko dla jej mieszkańców. Stalowowolanie musieliby płacić 3 zł! A to przecież na ich barkach spoczywa utrzymanie Zakładu. Jak wyliczyli radni opozycji, w tym roku każdy mieszkaniec hutniczego grodu zapłacił 60 zł na utrzymanie przewoźnika i to niezależnie, czy korzysta z jego autobusów.

- Propozycja prezydenta jest w tym kształcie nie do przyjęcia, bo stalowowolanie powinni mieć preferencje cenowe przy zakupie biletów - mówi spokojnie radny Lucjusz Nadbereżny (PiS), ale zapowiada już ostrą walkę na najbliższej sesji. Jego ugrupowanie sugeruje 2,2 zł za bilety dla mieszkańców Stalowej Woli na wszystkich liniach, niezależnie od stref i droższe bilety dla sąsiadów. Propozycja nowego cennika wywołała awanturę jeszcze z kilku powodów. Po cichutku zostały w nim zawarte przywileje, które wcześniej były zniesione. Chociażby darmowe przejazdy dla rodzin pracowników ZMKS i takie podróżowanie dla “Zasłużonych dla miasta”. Ostatnie tytuły często radni sami sobie przyznawali i żeby nie świecić oczyma przed wyborcami, zlikwidowali przywilej. Tylko po to, żeby teraz go przywrócić.

Miało być pięknie za unijne pieniądze
Stalowowolski ZMKS jest biedny m.in. dlatego, że... dostał duże dofinansowanie unijne. Za miliony z UE Zakład wymienił tabor i zainwestował w przystanki. Unię skusił długimi trasami podmiejskimi. Miał też nadzieję na wykoszenie PKS z podmiejskich tras. To udało się tylko połowicznie. Głównie dlatego, że autobusy PKS jeżdżą częściej niż autobusy miejskie. Unia dała i wymaga teraz utrzymania rozbudowanej sieci podmiejskiej przynajmniej przez 5 lat. Kursy podmiejskie, z małymi wyjątkami, przynoszą same straty. ZMKS-u nie można przy tym sprywatyzować i dlatego miasto co roku dopłaca do utrzymania przewoźnika.

Jerzy Mielniczuk

26-07-2018
12:21
Mieszkaniec

Lucjusz Nabereżny jest Prezydentem Stalowej Woli a nie radnym. Zgadza się tylko to, że jest z PiS.

17
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
ELVIS WHYTEojczulekMariuszLenka BolkovaDavis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ELVIS WHYTE
Gość
ELVIS WHYTE

skontaktuj się z nami dzisiaj za pośrednictwem naszego e-maila (doctorelviswhyte@gmail.com) lub WhatsApp +2347083629144, aby uzyskać więcej informacji, jeśli chcesz sprzedać swoją nerkę za ogromną sumę pieniędzy.

ojczulek
Gość
ojczulek

Z taką urocza kobietą jak na fotografii można mieć dzieci, równie urocze.

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (leni.bolkova01@gmail.com)

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

cześć

Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 3%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (leni.bolkova01@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć, Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej? Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę! Zapewniamy pomoc finansową dla osób, które szukają pożyczek. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Marcin
Gość
Marcin

Ogrzewanie pompą powietrzną w okresach przejściowych jest tańsze niż gazem, a z wymiennikiem gruntowym pionowym cały rok taniej.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Mariusz
Gość

Może kilka lat temu pożyczki pozabankowe były ryzykiem, aktualnie jednak wygląda to zupełnie inaczej i są oczywiście w pełni bezpieczne dla nas.