Oszczędzają na chorych na raka!
Przeczytaj oryginalny post blogu
21-02-2012
19:57
paulina

PODKARPACIE. Nowa lista refundacyjna leków ogranicza chorym na raka dostęp do medykamentów zapobiegających spadkowi odporności.

- 30 proc. pacjentów leczonych chemioterapią wymaga leczenia wspomagającego, chroniącego przed powikłaniami. Przed wejściem w życie ustawy podawaliśmy im lek profilaktycznie, teraz już nie możemy, bo to niezgodne ze wskazaniami rejestracyjnymi farmaceutyku i NFZ może nam takie leczenie zakwestionować – mówi dr Andrzej Mruk, specjalista radio i chemioterapii, prezes Mruk-Medu w Rzeszowie. – Wtedy (nawet po 5 latach) fundusz karze nam zwrócić refundacje w dodatku obciąży nas odsetkami karnymi.

Zaniepokojenie…

22-02-2012
00:00
grazyna

bo w Polsce Ministerstwo Zdrowia oczekuje ze chory na raka powinien szybko umrzec i nie bylo by problemu bo z ta choroba to juz przekreslony mozna na nim zaoszczedzic no nie? Mieszkam w Hiszpani walcze z rakiem 5 lat i wszystkie leki mam za darmo biore chemie nigdy nikt nie powiedzial ze nie ma tej czy innej chemi Biore tez lekarstwa oslonowe jak tez na wzmocnienie Wstyd mi mowic o naszym kraju Polsce ze zyjemy jeszcze daleko do Europy Taki sam jest Zus pobieral odemnie sklatki a jak zachorowalam to znalazl paragraf zeby mi nic nie placic wiele jest ludzi w takiej samej sytuacj jak ja i za te pieniadze okradzione buduja sobie biura jak palace Nigdzie tak nie ma jak w Polsce

22-02-2012
10:31
Józef

Przecież taka sama sprawa dotyczy zastosowania antybiotyków i innych lekarstw wymuszająca na chorych 100% odpłatność. Cóż "Naród" wybrał debili aby nim rządził , więc mnie osobiście już nic dziwi. Nie inna jest sytuacja obecnie z wykańczaniem ludzi w hospicjach pod działaniem tejże ustawy za która pseudo-reformatorka Służby Zdrowia pani Ewa Kopacz awansowała na drugie stanowisko w państwie, a jej napalony na władze następca nie tylko zmienił poglądy partyjno-lekarskie,ale i partie polityczną byle zaistnieć?. Z tego co mi wiadomo do dziś słynne kręcenie lodów pani byłej posłance PO też nie spotkało się z wyrokiem skazującym i ciągnie się w sądach niczym sprawa Kiszczaka i Jaruzelskiego. Mało tego publicznie ujawnione przez red.Anitę Gargas poprawianie stenogramów ze swojego sejmowego przemówienia min.E.Kopacz w sprawie smoleńskiej do dziś jest przemilczane w mediach. Prawo nie dla wszystkich i wymagania są równe!?.Co jeszcze potrzeba , może kilku wczesnych śmierci znanych dziennikarzy , aby ich koledzy podnieśli w wystarczającym stopniu na swoich forach zagrożenie wyniszczenia społeczeństwa przez nieudolne rządzenie. Sami lekarze przecież nie mogą grać rolę bezsilnych Judymów z falą bezmyślnie zachowujących się posłów. To im właśnie ponoć dodano grubą kasę na opłacenie prawników w parlamencie , aby nie przysyłali bubli zamiast prawnie poprawnych projektów ustaw . W klubach nie ma jednego myślącego aby napisać ściągę do głosowania?. Na koniec jeszcze jedna uwaga warta pamięci: ktoś jednak wybrał ok.10% posłów kojarzonych więcej z "trawką" niż prawdziwymi potrzebami polskiego pacjenta?.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.