Pacjenci będą musieli dopłacać do leczenia!
Przeczytaj oryginalny post blogu
22-05-2013
06:12
paulina

PODKARPACIE. Za wizytę u lekarza rodzinnego zapłacimy 7-10 zł, za konsultacje u specjalisty 20 – 30 zł, a za każdy dzień hospitalizacji 10 zł.

- Przez 42 lata pracy płaciłem składki ZUS-owskie, nawet na emeryturze…

22-05-2013
09:40
anonim

No tak człowiek jest potrzebny wtedy gdy jest młody silny ,pracuje i płac i
podatki i nie choruje
Jak zachoruje to albo plać albo umieraj

22-05-2013
09:40
ROMAN

wyciskanie "cytryny" zaczyna przybierać coraz to nowe formy- Pan Edward ma rację gdzie jest KASA ?

22-05-2013
09:40
zyga

może lepiej zrezygnujmy ze składki zdrowotnej i sami będziemy się leczyć

22-05-2013
09:43
Ambroży

Jest inne wyjście :rozliczyć ze złodziejstwa wszystkich winnych okradania począwszy od komuchów , ZSL(PSL), Partię Oszustów na czele z Bolkiem I Borusewiczem ( niech sami obaj rozstrzygną który więcej winien). I nie bójcie się PIS-u oraz partii Oburzonych . Co do samej służby zdrowia , też wymaga postawienia z powrotem mocno na nogi. Jak tutaj proponować płacić nieukowi ,który wydaje akt zgonu żyjącej kobiecie , czy specjaliście np. ortopedzie dębickiej ortopedii który po dwóch miesiącach czekania na poradę oświadcza pacjentowi aby poszedł do kogoś innego , bo on potrafi leczyć tylko " znajomych". I co myślicie że NFZ za takie potraktowanie pacjenta mu nie zapłaci określonej taksy?. A jak sobie wyobrażacie ściągnięcie opłaty hospitalizacji od wszystkich zmarłych po kilku dniach pobytu w szpitalu?.

22-05-2013
12:08
miki

Składki zdrowotne, odprowadzone w ciągu roku 6800 zł , u lekarza rodzinnego byłem raz , u specjalisty raz, 4 minuty zapisał zabiegi rehabilitacyjne (czas oczekiwania na zabiegi 4.5 miesiąca) a pytam kto przejadł moje pieniądze ???
Jak najbardziej jestem za płaceniem , ale lekarzom za przyjętych pacjentów a nie od zapisanej duszy , płacić należy za pracę, a tak lekarze rodzinni w wolne i święta pacjentów mają gdzieś a kasa leci ! Czy jakiś mędrzec jest to w stanie zmienić ??????????

22-05-2013
13:49
Imię (wymagane)

czy to nie szczegolny rodzaj eutanazji? w dodatku zgodnie z litera prawa.

23-05-2013
08:35
madzia

Czy ta banda POpaprańców z k…… polityczną PSL chce zniszczyć polski Naród. Precz z tym tatałajstwem.

23-05-2013
08:35
realista

No cóż Kopaczowa wywindowała płace lekarzom, a tym nadal mało. Szranik już zapowiedział dalszą walkę lekarzy o kolejne podwyżki. Nadal łapówy i znajomości królują. Niedługo tylko protegowanych za nasze pieniądze leczyć będą. Już teraz lekarze ( zwłaszcza dermatolodzy) przepisują to co im firmy farmaceutyczne "zlecają". Nie przepisują sprawdzonych i tańszych specyfików robionych w aptekach. U lekarza rodzinnego trudno doprosić się przepisania badań laboratoryjnych kontrolnych. Ci co pracują mają to opłacone przez pracodawcę. Czynności lekarzy sprowadzają się najczęściej do wypisania leków i to niekoniecznie refundowanych. Czy ktoś uspokoi wreszcie tę grupę społeczną? Teraz jeszcze płacić będziemy za wizyty lek., a co z zabiegami, badaniami, itp. Po co fundusz? To tylko miejsce pracy dla swoich i protegowanych. Kto ich rozliczy wreszcie za przetrwonione nasze pieniądze? Tak to PO uzdrowió służbę zdrowia.

23-05-2013
08:44
Ambroży

Czy pani red. aby nie straszy ludzi tymi odpłatami wymienionymi w artykule?.
Słuchałem z uwaga dziś rozmowę v-ce min. Noymana w" Polityce przy kawie " i wydaje mi si e on sam jeszcze nie wie z czego żyje i o czym bredzi. Najgorsze to że usłużni redaktorzy już przygotowują ludzi na współpłacenie , zamiast zastanowić się nad sensem i realnością dopłat przy całkowicie zrujnowanym systemie ochrony zdrowia. Niech Pani napisze lepiej z czego emeryci renciści mają dopłacać za to co jest wymienione w artykule i czy podziela pogląd że planowana (ewentualna) waloryzacja świadczeń emerytalno- rentowych ok.12zł pokryje powyższe opłaty?. Pisać i informować , to dobrze , robić panikę dla napisania niusa wstrętne!. Proszę więc podać źródło wyliczeń tego co w artykule!.

23-05-2013
09:20
czytelnik

Skoro mamy sami dopłacać za leczenie, to po jakiego wała opłacać składki zdrowotne tym złodziejom?

23-05-2013
09:37
kasia

A mówili , że eutanazja w Polsce starych , chorych kalek nigdy nie będzie legalna

23-05-2013
09:37
kasia

W Polsce człowiek dla lekarza jest śmieciem , jeleniem , na którym kosi się kasę.

23-05-2013
11:59
Ambroży

ILe dopłaca się cwaniakom parlamentarnym – podaje za Faktem :
A takich cwaniaczków mamy w Sejmie niestety na pęczki! I tak:

Grzegorz Napieralski Jako poseł – 178 tys – wynajem mieszkania – 6 tys

Beata Bublewicz Jako poseł – 165 tys – najem – 22,9 tys

Adam Hofman Jako poseł – 174 tys – najem – 5 tys zł

Krystyna Kłosin (59l.) z PO Jako poseł 148 tys – najem – 29 tys

Domicela Kopaczewska (55l.) z PO Jako poseł 169 tys – najem 5,4 tys zł

Tadeusz Jarmuziecz (56l.) z PO Jako poseł i minister 174 tys – najem 14,6 tys zł

Lech Kołakowski (50l.) z PiS Jako poseł 160 tys – najem 91,9 tys zł

Jacek Kozaczyński (45l.) z PiS Jako poseł 145 tys – najem 13 tys zł

Maciej Wydrzyński (39l.) z RP Jako poseł 161 tys – najem 600 zł miesięcznie

23-05-2013
12:00
ZB

Coraz częściej pytamy, a najczęściej stojąc w kolejce do lekarza,gdzie są nasze wpłacane pieniądze do NFZ? Na to pytanie dosyć jasno i klarownie opisuje i odpowiada na swym blogu od paru lat lek.med.E.Sandecki cyt…
".Chodzi o gigantyczne pieniądze polskich pacjentów, które prawdopodobnie nie zostały przez ZUS przekazane do kasy NFZ." Jak zmusić urzędników do oddania tych pieniędzy pacjentom?'".kon.cyt
Czy od tej wypowiedzi (2011)coś się zmieniło? (Więcej filmów dla zapytania Gdzie są pieniądze NFZ? | xami.pl »)Być może ,jest to świadome działanie tego rządu i pazernego koalicjanta aby wprowadzić cichą eutanazję i odmłodzić społeczeństwo. W Polsce obecnie ,za obecnej koalicji powstały dwa odmienne światy. Jeden, to świat przywilejów,bogactwa, arogancji i pychy elit ,a drugi to świat biednych, zapracowanych i oszukiwanych ludzi.Jak inaczej to nazwać ,skoro już dziś rencista ,emeryt,a coraz częściej nawet pracujacy, zastanawia się co kupić,chleb,czy leki.Nie pamietam kto, ale bodajże red.R.Ziemkiewicz ,wystawił moim zdaniem, trafną ocenę Donaldowi Tuskowi i jego rządowi, o którym napisał, że jest on "w większości zbiorem miernot i nieudaczników, kierowanych przez człowieka, który jest doskonały w politycznych intrygach, eliminowaniu przeciwników (…), który nie nadaje się do kierowania jakąkolwiek firmą większą od osiedlowego sklepu; a cóż dopiero mówić o całym państwie". Czy się pomylił ?Rzadko zgadzam sie z opiniami w/w red.ale tym razem przyznaję mu racje.Bo jak można nakazac ,emerytowi,renciście tzw.starego portfela, płacic za pobyt w szpitalu np.10 zł,a za wizyty u lekarza od 7-30 zł.To zaczyna byc grożne.Brak pieniędzy w systemie to min.efekt kontraktów podpisywanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia zarówno z placówkami publicznymi, jak i prywatnymi, tyle że prywatne zwykle wykonują te usługi, które Fundusz wycenia najdrożej, natomiast usługi najsłabiej opłacane, pozostawia się placówkom publicznym.Kogo stać na leczenie prywatne, niech sobie opłaca sam usługi w prywatnych gabinetach i placowkach zdrowia.
Obserwujac obecnie scenę polityczną, dziwi mnie ,dlaczego,właśnie akurat teraz, Mnister Zdrowia, p.Arłukowicz , nie potrafi sobie poradzić z tak prostą wydawałoby się sytuacją jak uszczelnienie wydawanych środkow z NFZ.Nie potrafi odpowiedzieć ,czy prawdą jest ,że pieniądze NFZ,pochodzące ze składek pacjentów , pod koniec 2011 roku, zostały decyzją rządu RP, przejściowo wyprowadzone . Jeżeli tak, to gdzie? Czy wrócily do NFZ?Jeżeli nie powróciły do systemu , to może dlatego brak jest tych pieniędzy w NFZ.Może na to pytanie, uda się odpowiedzieć dziennikarzom,którzy drażą ten temat .
Czytając tego rodzaju artykuły ,o cyrku jaki panuje w NFZ i całej S.Z,to ma się wrażenie ,że nikt w tym kraju ,nie panuje nad totalnym chaosem . 4 października 2010 w programie "Rozmowa Rymanowskiego":..cyt.." Rząd potrzebuje dopalacza w postaci tragedii' Czyje to slowa?Własnie to są słowa p.Arłukowicza,który obecnie chce wprowadzić dodatkowe opłaty.Premier Tusk,oraz jego otoczenie do perfekcji opanowało i wykorzystują media do osłony własnej niekompetencji.
A że są niekompetentnymi , wystarczy przyjrzeć się temu, co dzieje się wokół nas. Do tego towarzystwa dołączył Arłukowicz ,mimo,że wcześniej mówił publicznie o stylu rządów Tuska, że cyt"Doda przynajmniej prowokuje. Nie potrafię znaleźć u Tuska niczego prowokującego. Jestem pediatrą i wiem, że on się zachowuje jak dziecko, które zasłania oczy i wchodzi pod stół. Dzieci wtedy myślą, że świata nie ma". Pan Arłukowicz obecnie też tak mysli jak dzieci.,robiąc pewnego rodzaju teatr polityczny, szkodząc swym postępowaniem Polakom, dzieląc ich na tych lepszych i gorszych.

23-05-2013
16:11
ZB

No właśnie, a p.Arłukowicz z Rostowskim poszukują pieniedzy.Ten wykaz jest porażający ,a zarazem pokazuje nam jaki miesieczny koszt ponosimy my, społeczeństwo.Pokazuje też pruderię głoszoną przez niektorych wymienionych w tym wykazie posłów,idzie mi o tak głośno wykrzykiwanej walce z przywilejami.Ta lista pokazuje kto i jakie ma przywileje.Każdy z nas, pracujacy daleko od domu,rodziny,jest zmuszony w większości sobie sam ,zagwarantować mieszkanie wikt i nikt mu nie dopłaca.Są wyjątki np(oddelegowani) ale to sporadyczne przypadki.Dlaczego Rostowski ,poszukujac
brakujacych pieniedzy nie wezmie przykładu z ,kanadyjskiego modelu "taniego państwa".?Tam Prawicowe władze Kanady, dotrzymały słowa danego wyborcom:w latach 90-ych. Ottawa żelazną miotłą wymiotła wszystkie rządowe agencje i przedsiębiorstwa,likwidujac także 9 spośród 32 ministerstw.Machajac tą miotłą, osiągnięto efekt schudniecia "aparatu urzedasów" o 60 tys .etatów, posad.(17%), takie posunięcie ,radykalnie poprawiło budżet. U nas w Polsce odchudzając aparat urzędasów, liczbę samochodów służbowych,likwidując Senat, powiaty (wybrać U. Marszałkowkie, albo U.Wojewódzkie, ) budżet byłby na pewno lepszy,a tak?Mamy to co mamy.No ale minister musi czuć Polskę i być za nią odpowiedzialny.Czy tak jest…?

24-05-2013
11:25
andrzej

ZUSowske składki POwinni płacić też lekarze,sędziowie,prokuratorzy, oraz i ci wszyscy którzy do tej POry nie płacą.Skontrolować NFZ i ZUS,

24-05-2013
12:42
Piotrek

Szkoda słów. Jak się naród nie zbierze i nie zrobi porządku z tymi nieudacznikami którzy bezkarnie trwonią nasze ciężko zarobione pieniądze to się żyć nie będzie chciało. Bo to nie życie tylko wegetacja. Ludzie uczą się języków i wyjeżdżają z kraju bo tu żadnych perspektyw na godne życie nie ma.

25-05-2013
13:32
blokers

to arlukowicz nie ma jeszcze drogiego zegarka?

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.