Pacjencie - dopłacisz do leczenia!
Przeczytaj oryginalny post blogu
15-05-2013
06:06
paulina

PODKARPACIE. Braki w kasie NFZ spowodują poważne ograniczenie liczby świadczeń gwarantowanych.

- Dopłaty do świadczeń uderzyłyby w najuboższą część społeczeństwa. Ludzie nie chodziliby do lekarzy, a następnie trafiali do szpitali jako “ciężkie przypadki” – tak dwa lata temu minister zdrowia uzasadniała rezygnację z wprowadzenia współpłacenia chorych. Dziś wiceminister zdrowia Sławomir…

15-05-2013
09:30
Ambroży

Przyczyna ciągle w/g mnie tkwi w bardzo złej organizacji służby zdrowia rozpoczętym przez Sawicką, Kopaczową i i obecnego Arłukowicza. Wymieniam tylko najprostsze głupoty popełniane przez NFZ:
1. brak odpowiedniej wyceny świadczeń i kontraktowanie drogich świadczeń w osobnych tworzących się prywatnych tworach odmawiających przyjmowania trudnych i nie tak bardzo rentownych świadczeń.
2. Płacenie lekarzom w przychodniach (odwalających byle jak pacjentów i nie przestrzeganie przez nich określonych godz pracy – po części wtedy już pracują w swoich prywatnych gabinetach)
3. Zastanowić się nad ilością i rodzajem leków refundowanych w 100% (np różnej maści kombatantom , którzy zaopatruje w bezpłatne leki swoje rodziny).
4.Ordynatorowie oddziałów powinni się zdecydować albo na kierowanie oddziałem , albo prowadzić prywatne gabinety i naganiać w ten sposób przez swoje gabinety pacjentów.

15-05-2013
14:19
Edward

Chora Służba Zdrowia, chory NFZ, chory RZĄD. Tylko my społeczeństwo musimy być zdrowi. Po co wogóle płacimy składki na ubezpieczenie zdrowotne. Chooooooooooooooreeeeeeeeeee………………………………………..

15-05-2013
18:33
rogol

Klamie.W Canadzie takie swiadczenia sa.Przenajmniej w Ontario gdzie mieszkam.
Za nic sie nie placi nawet za pobyt wszpitalu czy specjalistyczne badania.
Moze ten pan przyjzalby sie jak to robia w Canadzie a potem mowil ze; zaden kraj na swiecie.

15-05-2013
20:30
bramkarz

Brak pieniędzy w NFZ wynika przede wszyskim z tego że lekarze zarabiaja wręcz nie wyobrażalne pieniądze, które wypłaca im własnie NFZ po przez szpitale Dla przykładu : czy to jest etyczne , aby lekarz dostawał za dobowy dyżur tyle co pielęgniarka za cały miesiąc TAK TAK od 1500zł do 2000 zł taki dyżur kosztuje A mgr pielęgniarstwa czy położnictwa dostaje to za miesiąc i też dyżuruje w nocy i też bardzo często ma wyższe wykształcenie Na dodatek musi często trzymać lekarza za rękę przy operacji czy zabiegu – bo ma większe doswiadczenie jak nie jeden lekarz , który się uczy na żywym organiżmie Nawet nie wiecie kochani ile zawdzięczacie tym bystrym pielęgniarkom i położnym – ale dla nich nie ma pieniędzy OTO POLSKA PANA TUSKA Jednym bez uzasadnienia wszystko , bo potrafią skutecznie zaszantażować Państwo Polskie a drugim jałmużna

15-05-2013
23:13
młody

Arlukovich naczelny eutanazjasta Polaków

16-05-2013
08:02
Wuj ch..

Dokładnie. Pomimo że tax (vat) wynosi 13% a nie 23%

16-05-2013
22:39
blokers

od pierwszego lekarze rodzinni zobowiazani są do wystawiania skierowań do; zielarzy,odczyniaczy uroków,bioenergonautow i wszelkich tego rodzaju specjalistow.Adresy na stronach NFZtu

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.