Paliwowy horror cenowy to wina koncernów i rządu
Przeczytaj oryginalny post blogu
24-11-2011
10:50
paulina

PODKARPACIE. Ceny benzyny i oleju napędowego szaleją. Kto nabija sobie portfel na kierowcach?

Na stacjach benzynowych znowu podwyżki. Benzyna PB95 po 5,50 zł za litr. Olej napędowy po 5,50 i więcej za jeden litr. Kierowcy słyszą tę samą śpiewkę, światowy kryzys, drożejący dolar i baryłka ropy. Tymczasem analiza rynku paliw niekoniecznie potwierdza te tłumaczenia. Kto jest więc winien temu, że tankujemy za coraz bardziej horrendalne sumy? Dwa koncerny naftowe, które mają monopol na sprzedaż hurtową…

24-11-2011
14:02
Paweł

Ludzie powiedzmy STANOWCZE NIE bo jeżeli nie ma sprzeciwu to znaczy, że się zgadzamy na taki stan. Jak historia mówi "MILCZENIE OZNACZA ZGODĘ". 10 lat temu ON był ok 1pln (80gr) tańszy od benzyny ale po bumie na auta z kratką głównie z silnikami wysokoprężnymi cena ON poszła w górę ale zawsze była niższa od benzyny. ON to przecież produkt uboczny produkcji benzyny i musi być od niej tańszy. To tak jakby miał węglowy kosztował by tyle samo co węgiel w sorcie "kostka" a tak przecież nie jest… A co do cen ropy jako surowca autor ma rację ceny są na podobnym poziomie co powiedzmy 4-5 lat temu i niech ktoś to w końcu wytłumaczy skąd podwyżka o 2 pln czyli o 50% bo chyba nie przez VAT +1p% i akcyzę kilkanaście groszy więcej. Tu apel do Redakcji o drążenie tematu, czyżby "afera paliwowa" na mega skale???

25-11-2011
08:25
polacy =parobki waty

kiedy Polacy zaczną walczyć o byt w swoim kraju , a nie uciekać z niego , jeśli trzeba chwycić za broń to chwyćmy , bo to już nie jest polska dla polaków ,stajemy się największymi producentami parobków dla świata , płacimy już za wszystko ,do boju polsko ,o powstań ludu uciemiężony…………………

20-02-2012
22:33
Trzeba wstać i o swo

Jak tak będziemy patrzyli to za rok będziemy płacić po 6,50zł, a tusek będzie latał na Wyspy Kanaryjskie za free. Nie marudźmy znajomym, że paliwa drogi tylko wychodzić na ulice i niech słyszą nas te durnie w rządzie co przejadają nasze emerytury, robią sobie premie za buble jak Narodowy Stadion. I zapychają sobie konta za nasze, a tłumaczą się dług publiczny bo Tusk chce mieć na koncie 1 mld zł, Palikot 950mln zł, a Kaczyński 900mln zł. I z odsetek mają emerytury i kilka pokoleń dobre życie nic nie robiąc.

Lubimy być dymani i okradani, to jest Polski lud. Czemu nam żyć lepiej, jak mogą bogaci lepiej jeszcze mieć, a dla nich to tylko cyferki na kontach.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.