Parkingi dla ciężarnych
Przeczytaj oryginalny post blogu
28-05-2012
19:40
Redaktor

RZESZÓW. Pojawiła się nowa idea mająca ułatwić życie kierowcom – kobietom w ciąży

Kobiety w ciąży zyskają nowy przywilej. Niebawem, na razie tylko na ulicach Rzeszowa, będą mogły parkować na specjalnie dla siebie wyznaczonych miejscach. Jest to nowy pomysł, dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Marka Poręby.

-…

29-05-2012
14:43
Stefan

Oczywiście przywilejem zostaną objęci posłowie, senatorowie, radni miejscy, urząd wojewódzki, marszałkowski i filie urzędów centralnych w Rzeszowie, ponieważ oni sa ciężarni od pomysłów jakie mają, aby z nas zedrzeć ostatni grosz.

30-05-2012
09:06
smok

Pomysł niezły, niestety wymagający rozwiązań legislacyjnych, i to nie tylko na poziomie krajowym. Nie ma po prostu znaku drogowego "miejsce parkingowe dla kobiet ciężarnych" nigdzie na świecie. Więc kobieta w ciąży parkująca w tym miejscu (o ile zostanie ono "połączone" z miejscami parkingowymi dla niepełnosprawnych) będzie popełniać wykroczenie. Poza tym – jak będzie wyglądać egzekwowanie przestrzegania nowego znaku którego nie ma? Straż miejska przecież nie jest w stanie upilnować nawet kilku miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych w centrum Rzeszowa, tak żeby parkowali tam niepełnosprawni z kartami parkingowymi.

04-10-2012
20:04
diksi

Jak przeczytałam ten artykuł mojej babcia mało nie padła ze śmiechu. Do najbliższego sklepu miała prawie 10 km i żadnego środka komunikacji miejskiej (nie umie jeździć na rowerze). A urodziła 8 dzieci i zakupy też musiała robić jak była w ciąży. Dziadek w pracy starsze dzieci w szkole, a ona z brzuchem pod nos 10 kilometrów w jedną i 10 kilometrów w drugą stronę i to z pełnymi torbami. I przeżyła prawie 90 lat w zdrowiu.
I nigdy nie miała problemów z donoszeniem ciąży i porodem.

04-10-2012
20:04
part1

Ja jestem ciekawa jednego, jak kobieta udowodni, że jest kobietą ciężarną. Duży brzuch to nie – dowód, mam wiele znajomych kobiet którym można by przypisać ciążę i co to jest powód aby parkować na specjalnym miejscu. A po za tym niepełnosprawność to rzeczywisty powód spowodowany chorobą bądź wypadkiem, a ciąża to przecież nie choroba (jak to powiedziała pewna pani poseł), z tego co wiem lekarze zalecają spacery kobietą ciężarnym. Wyobrażam sobie jak to będzie wyglądało mąż przyjeżdża z ciężarną żoną stawia samochód na miejscu "specjalnym", a za nimi przyjeżdża człowiek poruszający się na wózku inwalidzkim i stawia samochód na drugim końcu parkingu bo tylko tam znalazło się miejsce wolne. Super ułatwienie, tylko komu jest łatwiej? Niech ten PAN weźmie sobie kule zwiąże nogi bandażem od stóp do bioder i przespaceruje się tak z 10 m, a potem włoży sobie 3 kilowy ciężarek pod sweter i zrobi to samo. Ciekawe czy łatwiej mu będzie z bezwładnymi nogami czy z dodatkowym ciężarem.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.