Pensje tracą na wartości chociaż rosną
Przeczytaj oryginalny post blogu
19-01-2012
22:11
paulina

PODKARPACIE. Podkarpackie pensje są niskie. Można za nie coraz mniej kupić

Średnia płaca brutto na Podkarpaciu to obecnie 2920 zł miesięcznie. Mało kto może jednak pomarzyć o takich zarobkach. Zatrudnieni w prywatnych firmach wytwórczych czy handlowych muszą zadowolić się najniższą krajową (od stycznia 1500 zł brutto) lub pensją tylko odrobinę wyższą. Pielęgniarka zarabia brutto około 2000 zł, podobnie mechanik w warsztacie. Nasze pensje statystycznie wzrosły o 3,8 procent, jednak w praktyce możemy za nie coraz mniej kupić.

Od około dwóch lat coraz bardziej odczuwamy, że pensje chociaż rosną to starczają na coraz mniej zakupów i opłat. Wzrost zarobków jest niższy niż wzrost kosztów życia. Potwierdzają to dane GUS, z których…

20-01-2012
13:24
P.K

Prywatni przedsiębiorcy zarabiają dwukrotnie zatrudniając na czarno. Efektem jest dziura w finansach ZUS.
Jeśli jest kontrola to zapowiedziana.
Najwięcej osób zatrudnionych na czarno jest w budownictwie 70% pracujących w tej branży.
Często bywa że w sieciach sklepów są zatrudniani na czarno. W warzywniakach 50 %.
koszty ponoszą wszyscy, a bogacą się tylko uprzywilejowani.

20-01-2012
16:31
ROMAN

dostaję warjacji jak ciągle widzę to samo bicie piany od pewnego czasu tj. poprawność polityczna/ nieomylność sądów/ i średnie pencje – oraz porównywanie cen do cen unijnych nie uwzględniając tamtych zarobków – to cygaństwo jakich świat nie widział- jeśli ktoś zarabia na rękę 8000 a drugi 2000 no to średnia jest 5ooo – ładnie wygląda – jeśli ktoś ma 14ooo a drugi 12oo to też średnia 76oo wygląda super – a rzeczywistość na podkarpaciu w rejonie jednym z najbiedniejszych w UNI jest porażająca,dawniej była dziesięcina na króla i na kościół i ile zostawało niewolnikowi w kabzie teraz jest 21 wiek i ile mu zostaje a ciągle słyszy że idzie do dobrobytu i w świetlaną przyszłość.

22-01-2012
01:03
L.k

Ludzie,co za brednie wypisują. Gdzie takie zarobki.Na przykład w firmie Ochrona Specjał ludzie pracują za 3,5 zł netto/h i to w dodatku na umowy zlecenia.Czyli nie zarabiają nawet najniższej krajowej.Ponadto zero urlopu i chorobowego.Pracują norme godzin na zlecenia,zamiast na normalną umowe o prace.Tak wygląda rzeczywistość i wyzysk ludzi pracy przez kapitalistów zwanych biznesmenami. Czas,aby narodził się nowy Lenin i zrobił porządek z wyzyskiwaczami.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.