PiS: przyłączenie gmin Trzebownisko i Głogów Młp. jest nierealne
Przeczytaj oryginalny post blogu
14-12-2012
06:11
Redaktor

RZESZÓW. – Gdy prezydent zauważa, że coś niepochlebnego zaczyna się wokół niego dziać, to wyciąga temat włączania gmin – zauważa Robert Kultys, radny PiS.

- Nie chodzi o przesunięcie znaku drogowego, ale o…

14-12-2012
09:44
xyz

No cóż, technika odwracania uwagi od ważnych spraw jest dziś w Polsce powszechna, celuje w niej Donek.
Nasz kochany prezydĘt to jedynie mały naśladowca. Niestety u wielu Polaków to "działa"… :-(

14-12-2012
10:41
pniok rzeszowski

Lotnisko z okolica powinno zostac przylaczone do Rzeszowa conajmniej 50 lat temu.

14-12-2012
10:41
korki

niech żyje Janusz Palikot i Robert Biedroń !

14-12-2012
11:17
!

I P. Cypryś chciał być prezydentem Rzeszowa ? Nie jestem fanem P.Ferenca ale to dobrze że to on wygrał , bo gdyby Cypryś wygrał to np. o poszerzenie Rzeszowa można byłoby czekać dobre kilka lat a to jest potrzebne .

14-12-2012
17:06
rzeszowiak

Nareszcie jakieś pozytyw bo miałem nadzieje że moderator tej strony tylko daje te które są przeciwko Prezydentowi.
Ten Cyprys jakby został prezydentem to by była beka nA CAŁĄ POLSKĘ ludzie mieli by ubaw po pachy ze taki kolo co na niczym sie n ie zna zniweluje to co osiagnął dotychczas Pan Ferenc.

14-12-2012
17:06
rzeszowiak

Okrągła kładka Panie kultys jest niewypałem ?? a co koleś powiesz na to —>"Okrągła kładka dla pieszych wybudowana nad al. Piłsudskiego w Rzeszowie zwyciężyła w ogólnopolskiej, IV edycji "Konkursu Mostowego” im. Maksymiliana Wolfa."
To w pisolskiej chorej głowie jest to niewypał ,bo ci ludzie dazą do tego aby miasto w rozwoju stało w miejscu, w innych miastach zazdroszczą nam takiego obiektu i traktuja jako ciekawy obiekt urbanistyczny.

14-12-2012
19:53
olo

wiadomo PiS! Mroki średniowiecza i inkwizycja im się marzy! Kononowicz by sie donich nadawał ze swoim hasłem wyborczym! żeby nic nie było!

15-12-2012
12:02
kozioł

Cyprysia trzeba omiśkować

15-12-2012
12:03
Wacek

uważam, że nic nie przyłączać. Trzebownisko sobie, Głogów sobie, Rzeszów sobie.
po co się przyłączać, by podatki wieksze placic?? zeby czekac pare tygodni na glupie pismo z rzeszowskiego urzedu ?? zeby w kolejkach stac w urzędzie ?? po co ??
kocham glogow i nie pozwole go przylaczyc.

16-12-2012
10:23
wnuk kolejarza

W artykule napisano jedną bzdurę: że ma być przyłączona "część Głogowa Małopolskiego". Głogów Małopolski jest miastem zajmującym 14km2 powierzchni, ale i siedzibą gminy zajmującej ponad 10 razy więcej terenu, wiecej niż Rzeszów.
Jest więc nieprawdą, że ma być "przyłączona część Głogowa Młp".: tematem przyłączenia są 2 miejscowości z gminy Głogów Małopolski: Miłocin k/Rzeszowa i Pogwizdów Nowy.

Jestem za tym przyłączeniem (wraz z częścią gm.Trzebownisko), natomiast jestem także za tym, by prezydent Rzeszowa wreszcie po 4 latach odrzucania jego pomysłów przez Rząd zrozumiał, że za takie rzeczy trzeba brać się SKUTECZNIE – to jest – odpowiednio przeprowadzać je logistycznie. Jednym z takich elementów logistyki są rozmowy z władzami miejscowości którym chce się np. odebrać sołectwo. Powinny trwać już od co najmniej pół roku i obejmować rekompensaty ze strony miasta w zakresie przewidzianym prawem – na przykład bez opłat ze strony gminy strefa miejska MPK sięgająca aż po miasto Głogów, jednak pod warunkiem oddania miastu także Rudnej Małej i części Rogoźnicy (przykładowo całą miejscowość z zelmerem i farmacolem, ale bez pozostałych terenów strefy. Granicę miasta zaś można wspólnie ustalić tak, by wszystkie firmy miały rzeszowski aderes, a podatki płaciły gminie Głogów – wystarczy poprowadzić granicę wzdłuż drogi dojazdowej do strefy w Rogoźnicy i nadać tej drodze rzeszowską nazwę i adres, a tereny za bramą pozostawić przy gminie Głogów Małopolski.

Gmina musi mieć też świadomość, że wraz z oddaniem części swego terenu ciążącej do miasta pozbywa się także sporych problemów w postaci konieczności poniesienia w najbliższej przyszłości dużych nakładów na tę część swego terenu przeznaczonych oraz zapewnia w wyniku porozumienia z miastem trwałość swego terytorium na wiele dziesięcioleci, a w wyniku umiejętnie przeprowadzonych rozmów także zyskuje od miasta trwałe bonusy jak miejska strefa MPK bez opłat ze strony gminy za nią, czy np. obietnica dopłat miasta do komunikacji szynobusowej.

Mieszkańcy Rogoźnicy, Rudnej Małej, a także pozostali chętni powinni zaś korzystać z punktu obsługi mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa, który prezydent Ferenc powinien otworzyć np. w biurowcu Skanskiej w Rudnej Małej.

Docelowo nowy biurowiec Urzędu Miasta powinien natomiast stanąć przy północnej drodze obwodowej (a nie przy Cieplińskiego), która to droga jest projektowana wzdłuż obecnych północnych granic Rzeszowa przez tereny przyszłej Bella Doliny i tuż na południe od rzeszowskiego osiedla Owocowa.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.