Forum

Plaga włamań do mieszkań w rzeszowskich wieżowcach!
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
08-06-2015
09:24

RZESZÓW. Złodzieje wynoszą z mieszkań głównie pieniądze i biżuterię.

Niedawno pisaliśmy o tym, że w Rzeszowie, w ostatnich miesiącach złodzieje dokonali wielu włamań do domów metodą „na śpiocha”. Jeszcze większy kłopot policjanci mają z włamaniami do mieszkań w rzeszowskich wieżowcach. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca doszło już do 15 takich włamań i usiłowań włamania. Policjanci kryminalni dwoją się i troją, żeby zatrzymać złodziei. Niestety, ci pozostają nieuchwytni.

Kilka dni temu złodzieje okradli jedno z mieszkań przy ul. Starzyńskiego, wcześniej do kradzieży doszło m.in. na ulicach Pelczara, Podwisłocze i Popiełuszki. - Najwięcej włamań do wieżowców odnotowujemy na osiedlach Nowe Miasto i Baranówka - przyznaje komisarz Adam Szeląg, oficer prasowy rzeszowskiej policji. Łupem złodziei zwykle padają pieniądze i biżuteria, ewentualnie jakiś drobny sprzęt elektroniczny, np. telefon komórkowy, aparat fotograficzny czy laptop. - Bywało i tak, że złodzieje nic nie ukradli, ale mieliśmy jedno włamanie, gdzie z mieszkania sprawcy ukradli 20 tys. zł - mówi komisarz Szeląg.

Sposób działania sprawców
Dlaczego złodzieje wybierają wieżowce? Jak tłumaczą mundurowi, powód jest prosty. Bardzo często mieszkający w nich ludzie nie znają siebie nawzajem i mało kto się kimkolwiek interesuje. Do włamań dochodzi zwykle między godziną 10 a 13, czyli gdy mieszkańcy zwykle są w pracy. Złodzieje sprawdzają, czy ktoś jest w domu, pukając do drzwi lub dzwoniąc dzwonkiem. Gdy nikt przez dłuższy czas nie podchodzi do drzwi, jeden z nich obserwuje czy nikt nie nadchodzi, a drugi uszkadza błyskawicznie zamek. - Dlatego apelujemy o zainteresowanie się tym, co się dzieje na klatce schodowej. Gdy widzimy, że ktoś puka do różnych drzwi czy dzwoni dzwonkiem, nie bójmy się dzwonić na numer alarmowy 997. Nawet gdy okaże się, że to nie złodziej, osoby dzwoniącej nie czekają żadne konsekwencje za nieuzasadnione wezwanie policji - wyjaśnia komisarz Szeląg.

Jak się uchronić przed włamaniami
Policjanci otwarcie przyznają, że nie ma systemów antywłamaniowych gwarantujących w 100 proc. zabezpieczenia naszego mieszkania. Funkcjonariusze zwracają jednak uwagę na zamki, gdyż jak sami mówią, wielu ludzi montuje tandetną chińszczyznę. Pokonanie takiej przeszkody dla złodzieja to kilkanaście sekund pracy. - Należy kupić zamki atestowane i to dwa. Ważne jest również, aby takie zamki zainstalował w drzwiach fachowiec - dodaje komisarz Szeląg.

Policjanci przyznają, że za włamaniami w Rzeszowie prawdopodobnie stoi grupa z innego województwa, która przyjeżdża do nas na tzw. gościnne występy. Rzeszowscy policjanci, działający operacyjnie od pewnego czasu „pilnują” wieżowców. Tyle że złodziei ciężko zatrzymać, bo blok, w którym mieszka kilkaset osób, zapewnia złodziejom anonimowość.

Biżuteria w domu
Problemem jest również trzymanie przez lokatorów pieniędzy i biżuterii w domach. Kilka lat temu zatrzymani w Rzeszowie przez policjantów złodzieje, na pytanie, dlaczego przyjeżdżają kraść na Podkarpacie odpowiedzieli, że tylko w naszym regionie ludzie trzymają pieniądze i kosztowności w domach i mieszkaniach. - Jak złodzieje po kilku włamaniach zobaczą, że nie ma co kraść, to odpuszczą i wyniosą się z Podkarpacia - mówi nam jeden z rzeszowskich policjantów.

Grzegorz Anton

08-06-2015
11:50
antoś

Co prawda nie mieszkam w Rzeszowie, ale też złodzieje wyczyścili mi mieszkanie z biżuterii złotej - pamiątek, sęk w tym , że złodziej nie ma żadnych skrupułów !

09-06-2015
07:47
Edmund

Sam jestem po włamaniu z kradzieza - mam taki prosty wniosek w kazdym miescie kazdej gminie w niedziele po "sumie" na rynku, ryneczku publiczna egzekucja złodzieja - gwarantuje ze po 6 - 8 miesiacach problem zostanie rozwiazany.

09-06-2015
07:54
Ofiara kradzieży

Biorąc pod uwagę totalną nieporadność policji w tym temacie nie ma się co dziwić że jest plaga. Mi niedawno przyszło zawiadomienie o umorzeniu postępowania ze względu na nie wykrycie sprawcy.

09-06-2015
08:02
Wojtas

Pozwólcie mi miec legalnie shotguna a sam sobie poradze. Szansa na to że te brzuchate przygłupy kogoś złapią jest mniej prawdopodobna niż 6 w totka

09-06-2015
15:38
Bartosz

W ogłoszeniu w jednym z bloków na Nowym Mieście była informacja o kradzieży nowo posadzonych krzewów,

23-06-2015
21:08
Jerzy

Edmund w 100% się z Tobą zgadzam.

01-10-2018
18:14
ble

No coś ty, przecież to nie ludzkie (nie humanitarne)

17
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
ELVIS WHYTEojczulekMariuszLenka BolkovaDavis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ELVIS WHYTE
Gość
ELVIS WHYTE

skontaktuj się z nami dzisiaj za pośrednictwem naszego e-maila (doctorelviswhyte@gmail.com) lub WhatsApp +2347083629144, aby uzyskać więcej informacji, jeśli chcesz sprzedać swoją nerkę za ogromną sumę pieniędzy.

ojczulek
Gość
ojczulek

Z taką urocza kobietą jak na fotografii można mieć dzieci, równie urocze.

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (leni.bolkova01@gmail.com)

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

cześć

Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 3%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (leni.bolkova01@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć, Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej? Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę! Zapewniamy pomoc finansową dla osób, które szukają pożyczek. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Marcin
Gość
Marcin

Ogrzewanie pompą powietrzną w okresach przejściowych jest tańsze niż gazem, a z wymiennikiem gruntowym pionowym cały rok taniej.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Mariusz
Gość

Może kilka lat temu pożyczki pozabankowe były ryzykiem, aktualnie jednak wygląda to zupełnie inaczej i są oczywiście w pełni bezpieczne dla nas.