Plan prezydenta Ferenca nie powiedzie się? Gminy nie chcą do Rzeszowa
Przeczytaj oryginalny post blogu
01-03-2013
14:12
paulina

RZESZÓW. – Co roku będziemy przeprowadzać konsultacje społeczne w sprawie włączenia do Rzeszowa? Przecież to kuriozalna sytuacja – mówi Paweł Baj, burmistrz Głogowa Młp.

“Czujemy presję”, “to skok na gminną kasę”, “chcą nas na siłę uszczęśliwić” – takimi…

02-03-2013
08:39
rzeszowiak

Wieśniaki nie chcą przyłączenia do Rzeszowa, to po jakiego przyjeżdząja do miasta robić zakupy, uczyć się,studiować ,jak wam tak u siebie wygodnie to pzostancie u siebie aż krzaki zarosną wam domy.
Wysarcxzy racjonalnie pomyśleć, ile gmina głogów przezmnacza rocznie kasy na inwestycja dla pogwizgowa ??? mizerne !!!! pierwsza częśc miło cinak która jest w Rzseszowie do tej pory były wykonywane inwestycje na kwotę ćwierć tego co posiada cały głogów w budżecie, więc kogo Pan burmistrz chce oszukać ,myśli że w swoich sołectwach ma ludzi którzy są niewykształceni,!!!!!

02-03-2013
08:39
Imię (wymagane)

dla prefekta miasta rzeszowa, to kolejny plusik u… moze znanego biznesmena? a dla ludzi, to po prostu wieksze wydatki z tytulu statusu "mieszczanina" to sa ogromne wydatki. maja racje wszyscy, ktorzy nie chca sie zgodzic na przylepienie do rzeszowka.

02-03-2013
08:39
martha

jak mieszkańcy daja sie nabrać swoim wójtom ktorzy boja sie utraty stołków to niech nie przyjeżdzają do Rzeszowa do pracy.
poszerzanie jest konieczne jesli chcemy w przyszlosci dostawac kase na inwestycje.

02-03-2013
08:40
gość

A ja mieszkam w Głogowie i chciałbym do Rzeszowa – wszystkie wsie dokoła rzeszowa powinny być w Rzeszowie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

02-03-2013
08:41
ROMAN

no to tak;
1/ autobusy – miejskie kursy tylko do granic miasta
2/ za wjazd do miasta " myto" – tak jak w średniowieczu
3/ opłata parkingowa x 2
4/ po wyjeździe na granicy miasta opłata klimatyczna
po roku zobaczymy czy chcą do miasta czy nie .

02-03-2013
08:41
olo

i tak Rzeszów łyknie te tereny i tak. Po co te fochy?

02-03-2013
18:18
martha

no wlasnie ministerstwo moze to zablokowac tak jak przylaczenie matysowki. komus na gorze zalezy by rzeszow nie byl metropolia.
stawiaja jak cos na lublin – to tam m.in. bez sensu zbudowano nowe lotnisko mimo tego ze specjalisci przewidzieli ze nie bedzie ono intratne

02-03-2013
18:18
Jeremy

No właśnie ile? Wystarczy policzyć budżety gmin dookoła Rzeszowa, zobaczyć ile pieniędzy z inwestycji wychodzi na mieszkańca, oraz jakie kwoty inwestycyjne przeznaczane są na konkretne sołectwa. Następnie trzeba zobaczyć budżet miasta Rzeszowa i zrobić to samo odnośnie poszczególnych osiedli. O ile gminy dookoła Rzeszowa starają się aby w każdej miejscowości były robione jakieś inwestycje, to w Rzeszowie większość środków przeznaczana jest na PR, kładka, fontanna, kolejka itp. Warto przejechać się do osiedli położonych na obrzeżach miastach aby zobaczyć że nie ma tam chodników, a ludzie chodzą po błocie. Jeżeli tak ma wyglądać polityka pana Prezydenta to nie dziwię się protestującym mieszkańcom…

02-03-2013
18:18
suchy

Do miasta nie chcecie ale w mieście buraki pracować to pierwsi ku**aa. Idźcie niech Wam wójt zapewni pracę u siebie w gminie wtedy zobaczymy jak szybko do Rzeszowa na kolanach zaczniecie chodzić wiesniaki!!!

02-03-2013
18:19
LIKO

Ja chce do Rzeszowaaaaaaaaaaaaaa Malawa

03-03-2013
12:56
met

To się przemelduj! zmień lokum.

03-03-2013
12:56
met

No właśnie ! chcecie mieć nas bliżej siebie, żeby na was gnojarzy pracować.

03-03-2013
12:57
rr

kutafonie wszystkie dochodowe firmy przenoszą się na wieś dlaczego

03-03-2013
12:57
Jeremy

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

03-03-2013
12:57
janles62

fontanna jest stawiana z podatków rzeszowian nie twoich,włączyć lotnisko do Rzeszowa,reszty nie potrzebujemy,zamknąć złobki i przedszkola dla ludzi spoza miasta,dlaczego do nich dopłacamy,w urzędzie miasta nie powinny pracować ludzie spoza ———--nikt nie wie o jadnym-dotacje unijne są liczone na liczbę mieszkańców

03-03-2013
12:57
met

Od lat tak było, że większe zakłady pracy, szkoły średnie, uczelnie i uniwersytety znajdowały się w miastach. Tak jest w Rzeszowie w Warszawie czy Krakowie i tak jest na całym świecie. Miasto powinno tym się szczycić. Po co są miastu potrzebne tereny na których się uprawia ziemniaki, zboża, hoduje się krowy, kury i trzodę chlewną.

03-03-2013
12:58
www

wyzywacie mieszkańców wsi od wieśniaków, a szczytem marzeń przeciętnego rzeszowianina, kupic sobie dom pod rzeszow a nie kisić sie na 45 m kwadratowych, a problem dla was jest to że Ci wieśniacy zostawiają w waszym mieście pełno kasy ?? a studenci w rzeszowie to skąd z tych wiosek bo nikt tutaj z daleka nie przyjedzie, wiec jak tak będziecie podochodzić do tego to rzeszów będzie sie kurczył a nie powiększał. bo terytorium nie jest wyznacznikiem pozycji jakiegoś miasta, Jak my mamy do Was nie przy jeżdżąc to Wy nie wyjeździjcie z miasta ;) ( tak samo głupi argument) Rzeszów i metropolia ?? no proszę, miasto mozna z buta przejść w godzinkę i juz metropolia, na przykład w krakowie mają niezły ubaw z tego tam z jednego osiedla na drugie tyle czasu potrzeba ale..;)

03-03-2013
12:58
pniok rzeszowski

Proponuje aby podczas placenia za zakupy w sklepach w Rzeszowie zadac okazania sie dokumentem ze jest sie mieszkancem miasta (zameldowanie w Rzeszowie).
Ten kto nie ma takiego dokumentu placi dodatkowo TYLKO 1 (jeden) procent podatku dla miasta !
Pobieranie tego PODATKU w placowkach sprzedzy bedzie sprawdzane poprzez wladze miejskie. Oczywiscie podatek z kas fiskalnych bedzie dla miasta
Taka malutka doplata 1 procent a zobaczycie jakie da efekty. Przejezdnym to nie bedzie przeszkadzac ale OKOLICA ZAPLACZE !!

03-03-2013
12:59
Alek

To jest skok na majatek gmin, czy dotychczasowe powiekszanie coś dało czy poprawiły sie jedynie budzetowe wskazniki.Nadal na przyłączonych do miasta terenach porasta trawa nie ma dróg nie ma nawet planów zagospodarowania przestrzennego jesteśmy jako miasto prawie na ostatnim miejscu w Polsce jak podał portal internetowy Forbs.Miasto nie bedzie metropolitarne ani dynamiczne przez przyłaczenie terenów wiejskich bo to nie jest cel sam w sobie.Bez nowych stref ekonomicznych nowych zewnetrznych inwestorów miasto bedzie wymierac bo młodzi uciekną do bagatych miast Europy.Inwestycje zewnetrzne i uzbrajanie już przyłaczonych terenów to powinno byc statutowe dziłanie władz miasta a nie propagandowe powiekszanie miasta na siłe. Ci co teraz chcą do miasta za kilka lat nie bedą mieli już odwrotu kiedy rząd wprowadzi podatek katastralny.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.