Po 50-siątce pracy już nie znajdziesz!
Przeczytaj oryginalny post blogu
07-02-2013
06:08
paulina

PODKARPACIE. Reforma emerytalna przeprowadzona po omacku.

- W tym kraju nie ma pracy dla ludzi w moim wieku – może powiedzieć praktycznie każda osoba usiłująca znaleźć zatrudnienie po 50. roku życia. Tymczasem rząd jeszcze dodatkowo wydłużył wiek, po którym można przejść na emeryturę. Dla seniorów to już niemal katastrofa.

W ciągu roku w Polsce przybyło prawie 50 tys. bezrobotnych po 50. roku życia. Jest ich w…

07-02-2013
10:10
ROMAN

Panie redaktorze – to nie nowina najlepiej by było dla niektórych aby takie Osoby przeszły w "nicość" i wtedy mieli by oni problem z głowy – a tak co ? za kolejne 10 lat to mamy Armię nie – a jak ta armia się wnerwi – no ostatecznie co ma do stracenia na końcu drogi na tym ziemskim padole – Nic
- całe życie tyrała a na koniec ma wegetować – a chyba ona w dzieciństwie też nie jadła na " złotych" talerzach tylko zaczynała życze w czasie wojny i po jej zakończeniu to wtedy rarytasów nie było – a potem "budowała/ budowała/ budowała " – dobrobyt który potem inni sprzedali a teraz ma co bić brawo – że to dla jej dobra ? no nie śmiech na sali.

07-02-2013
10:40
Mieszkaniec

Panie Redaktorze.
Proszę sprawdzić ile osób w wieku emerytalnym pracuje w rzeszowkich urzędach i uczelniach.
Ja rozumiem wybór pomiędzy cipłą posadką, a niską emeryturą jest prosty.
Ale jaki wybór mają młodzi i bezrobotni?
Umowa (jeżeli wogóle jest) śmieciowa, albo bezrobocie?
Może od tego należałoby zacząć pisać artykuł.

07-02-2013
10:40
Ambroży

Nie prawda – Panie red. _ wystarczy być tylko podatnym na zalecenia władz jak W.Bartoszewski, Mazowiecki , Zych, Żelichowski, Łybacka i ma się pensje bogatą do setki , nagrody w EURO i $ ? .

07-02-2013
14:10
zussss...

to nie jest wybór, pracują w wieku emerytalnym ale pobierają i emeryturę i pensję.

07-02-2013
14:27
Donald von Rudy

Premierze dziękuje Ci za bezrobocie i fatalną sytuacje na rynku pracy-nie życze zdrowia Confused

07-02-2013
22:29
wit

Wysłałem CV na ofertę pracy ze strony pracuj.pl. Mam 57 lat. Potencjalny pracodawca zareagował natychmiast. Zadzwonił i zapytał czy to nie jest żart. Takie są realia. Przychylam się do postulatu "mieszkańca" – proszę sprawdzić ile osób w wieku emerytalnym w dalszym ciągu pracuje na etacie.

08-02-2013
08:54
rogol

Nie wiem dlaczego pracodawcy nie zatrudniaja ludzi po 50-ce.
Taki pracownik ma doswiadczeie a mlody wiele by sie nauczyl od niego dla dobra pracodawcy.
Mam 66 lat i niejeden nawet po uniwersytecie nauczylby sie czegos dobrego odemnie bo praktyka a nie ksiazki uczy dobrej pracy.

08-02-2013
08:55
polak -parobek watyk

Dobrze ktoś napisał , że co taki pięćdziesięciolatek , będzie miał do stracenia, tylko rozpierdzielić coś wokół siebie i to z wielkim hukiem, bo co ma do stracenia , jak już życie mu zmarnowała jakąś ustawa,jak to mawiają papier wszystko przyjmie człowiek nie zawsze, tylko czekać jak będą inwigilować za parę lat każdego bezrobotnego 50-latka, ale do głowy nie zaglądniecie i tu jest nasza przewaga nad wami urzędasami…………..

08-02-2013
08:55
Polak

Nie zgadzan się z tytułem tego artykułu: "Po 50-ce pracy już nie znajdziesz!" – jak można tak uogulniać?! Jest mnustwo zawodów w których np. 20-to, 30-to letnie doświadczenie jest ogromnym plusem, a co się z tym wiąrze tacy ludzie z łatwością znajdą pracę. Dla przykładu wymienie zawody: księgowy, adwokat, radca prawny, lekarz, mechanik samochodowy i wiele innych. Poza tym pracodawca często patrzy co dany człowiek potrafi, a nie ile ma lat (np. ja jako pracodawca tak postrzegam rynek pracy), a po tych 20,30 latach pracy wielu ludzi staje się dobrymi fachowcami w swojej dziedzinie, a fachowców się docenia. Z drugiej strony wiem, że jest mnustwo osób w takim wieku którym faktycznie ciężko znalsc prace – nie mniej jednak uogólnienie jakie jest w tytule jest niesprawiedliwe. Pozdrawim

09-02-2013
16:39
blokers

Mieszkaniec napisał(a):

Panie Redaktorze.
Proszę sprawdzić ile osób w wieku emerytalnym pracuje w rzeszowkich urzędach i uczelniach.
Ja rozumiem wybór pomiędzy cipłą posadką, a niską emeryturą jest prosty.
Ale jaki wybór mają młodzi i bezrobotni?
Umowa (jeżeli wogóle jest) śmieciowa, albo bezrobocie?
Może od tego należałoby zacząć pisać artykuł.

daleko nie szukać.Pani wicekumendantka miejskich wachmanów.Milicyjna emerytka p.Jablonska.Czesto,gesto mozna ja spotkać w godzinach roboty na zakupach w pobliskiej galeriiCool

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.