Podatek na Kościół
Przeczytaj oryginalny post blogu
23-10-2011
20:32
Redaktor

PODKARPACIE. Pomysł biskupów na finansowanie Kościoła. Stracą czy zyskają?

Każdy miałby prawo odpisać 1 procent ze swoich podatków na rzecz Kościoła lub innego związku wyznaniowego. Taką koncepcję finansowania przedstawili polscy biskupi. Pomysł podzielił rządzących oraz zwykłych Polaków. Tak jak cała sprawa finansowania Kościoła z budżetu państwa. O co tak właściwie chodzi?

- Aby uwspółcześnić sposób finansowania Kościoła, ze swojej strony Episkopat proponuje, aby obywatele mieli prawo dobrowolnie przekazać jeden procent z płaconych podatków na rzecz Kościoła bądź dowolnego związku wyznaniowego –…

24-10-2011
09:57
babcia zosia

pod warunkiem zwrotu wyłudzonych podstępnie i z naruszeniem prawa gruntów i sporej ilości pieniędzy budżetowych ,oraz bezzwzględnie trzeba księdza sprowadzić z powrotem do kościoła.Ponadto zakazać prowadzenia interesów ,biznesów i każdej innej działalności z wyjątkiem posług kościelnych ,gdyż uwikłani w świat finansjery i przekrętów nie mają czasu na służbę zgodną z powołaniem.Jak każdy podmiot powinien płacić podatki i inne obciążenia wynikające z prowadzonej działalności .Jestem za wprowadzeniem kasy fiskalnej tak jak np.taksówkarze bo w sumie i finalnie oni wywożą -tylko pojazdy nieco inne

24-10-2011
21:56
jarozpis

Jeżeli brakuje w KK pieniędzy, to trzeba zacząć oszczędzać!
Czy biskup musi mieszkać w pałacu, czy dworku? Chyba n i e !
Czy większość księży i zakonników musi czekać na darmochę, a może warto spróbować coś robić ponad posługą "co łaska, ale nie mniej niż …."
Może administrowanie parafią trzeba przekazać Radzie Parafialnej (wybieranej przez parafian, a nie proboszcza), a z księdzem podpisać kontrakt na posługę duszpasterską.
Odpowiedzieć sobie na pytanie czy kościół jest dla wiernych, czy wierni dla kościoła.

25-10-2011
09:40
urnapalona

Tu nie ma o czym debatować. Czy każdym chorym pomysłem kleru trzeba sie zajmować ??????????

25-10-2011
14:18
zalany

albo taca albo 1 %.
Nie da sie 2 panom sluzyc Bogu i mamonie.
Kasa z PODATKOW jak jest na zachodzie i obwiazki religijne za ktore sie wzielo pieniazki trzeba odprawiac za darmo, jako ze staly sie OBOWIAZKIEM ZAWODOWYM. Nie ma brania "co laska" bo za to sa sprawy skarbowe.

25-10-2011
21:23
Bogdan

Tu naprawdę nie ma nad czym debatować. Jestem za tym aby było to nawet 5% dobrowolnego datku- ale od dochodu.

06-03-2012
00:24
michał

Kościół kat. tylko korzysta z przywilejów jakie daje mu społeczeństwo ,a w efekcie państwo.Proszę się więc nie dziwić, że księża nie są frajerami.Skoro im dajemy, biorą i korzystają z bycia ponad prawem fiskalnym, karny , administracyjnym itp.Każdy by brał, taka jest natura ludzka.Winni jesteśmy my – społeczeństwo polskie, które ślepo popiera kler utożsamiając go z Bogiem.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.