Forum

Podkarpaccy posłowie to lenie?
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
20-01-2019
17:41

PODKARPACIE. Część polityków z naszego regionu lubi zabierać głos z mównicy sejmowej, składać interpelacje i brać udział w głosowaniach. Nie wszyscy jednak są tak aktywni.

W związku z nowym rokiem nastał czas podsumowań dotychczasowej aktywności podkarpackich posłów w Sejmie. Kto na kilka miesięcy przed końcem kadencji złożył najwięcej interpelacji? Była to Joanna Frydrych (PO). Najczęściej głosował Kazimierz Moskal (PiS), a z ochotą przemawiała Krystyna Skowrońska (PO). Z kolei występować z mównicy nie lubiła Anna Schmidt-Rodziewicz (PiS), a pytać Stanisław Piotrowicz (PiS).

Jeśli chodzi o statystyki podkarpackich posłów w ławach sejmowych to należy wyróżnić kilku parlamentarzystów. Najczęściej udział w głosowaniu brali Kazimierz Moskal (PiS), Wojciech Buczak (PiS) oraz Wojciech Bakun (Kukiz’15). Frekwencja wszystkich trzech polityków wyniosła ponad 99 proc. i wydaje się być najbardziej godna pochwały. Nie wszyscy jednak podchodzili tak sumiennie do obowiązków. Najmniej zainteresowani wyrażaniem swojego stanowiska byli: Mieczysław Kasprzak (PSL), Józefa Hrynkiewicz (PiS) oraz Zbigniew Chmielowiec (PiS). Wzięli oni udział odpowiednio w 87 proc., 91 proc. i 94 proc. głosowaniach.

Pytanie więc czy na podstawie obecności w Sejmie powinno oceniać się danego polityka? - Uczestnictwo w głosowaniach jest najważniejsze, gdyż rolą posła jest podejmowanie ustaw - mówi Wojciech Buczak z PiS. - Z kolei zadawanie przez opozycję setek pytań nie zawsze służy chęci uzyskaniu odpowiedzi, a jedynie zwykłego zaistnienia – dodaje.

Pytać znaczy wiedzieć?

Skoro mowa o zadawaniu pytań to czy w tej kategorii aktywni są regionalni posłowie? Interpelacje można kierować do rządu lub konkretnych resortów. Co nie wydaje się być zaskoczeniem najbardziej dociekliwi byli przedstawiciele opozycji. Joanna Frydrych (PO) zadała rekordowe 710 pytań. Równie często głos zabierał Zdzisław Gawlik (PO) bo aż 630 razy. Trzecie miejsce przypadło Markowi Rząsie (PO) z 436 interpelacjami.  - Każde z zapytań jest dedykowane temu aby ludziom żyło się lepiej – tłumaczy Zdzisław Gawlik (PO). - Nie jestem w Sejmie dla statystyk ani dla pieniędzy, tylko po to aby pomagać mieszkańcom Podkarpacia – dodaje.

Kto w takiej sytuacji nie był skory do zadawania pytań? Zaledwie 15 interpelacji złożył Mieczysław Kasprzyk (PSL), natomiast 13 Piotr Babinetz (PiS). Co ciekawe, najmniej „zainteresowany” był Stanisław Piotrowicz, który nie wystosował ...ani jednego zapytania.

Kto był najlepszym oratorem?

Praca w Sejmie to nie tylko głosowanie i zadawanie pytań ale również występy publiczne. Wyjście na mównicę wcale nie jest proste, szczególnie jeśli nie ma się odpowiedniego przygotowania merytorycznego oraz krasomówczego. Który polityk z Podkarpacia lubi przemawiać na posiedzeniach Sejmu? Najczęściej decydowała się na to Krystyna Skowrońska (PO). Występowała 361 razy. Wcale nie gorszy był Mieczysław Kasprzak (PSL), który przedstawiał swoje racje 347 razy. Podium zamknął Bogdan Rzońca (PiS) ze 154 wystąpieniami.

Na przeciwnym biegunie jest kilku innych regionalnych posłów. Mowa o Kazimierzu Moskalu (PiS), który przemawiał 20 razy oraz Piotrze Uruskim (PiS) z 18 wystąpieniami. Najgorzej wypadła Anna Schmidt-Rodziewicz (PiS). Posłanka przemawiała zaledwie 14 razy. - Wielu polityków wychodzi na mównice w celu odczytania zwykłego komunikatu, natomiast niektórzy prezentują sensowne zagadnienia – wyjaśnia Maciej Masłowski (Kukiz’15). - Ja jestem znany z krótkich wystąpień, gdyż nie lubię w Sejmie lania wody – dodaje.

Do końca kadencji Sejmu pozostało już tylko kilka miesięcy. Miejmy nadzieję, że posłowie z Podkarpacia odpowiednio spożytkują ten czas, poświęcając się pracy na rzecz obywateli, a nie jak to często obserwujemy na niepotrzebne kłótnie, krzyki i festiwal obietnic. Oby tylko te słowa nie były marzeniem ściętej głowy.

Kamil Lech

09-02-2019
11:35
warszawiak

To są zwykłe kutafony

9
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Adrian BayfordhijenaPożyczki przez internetterMariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)