Podkarpacie robi pierwszy krok
Przeczytaj oryginalny post blogu
16-12-2012
16:17
Redaktor

PODKARPACIE. W szkołach ponadgimnazjalnych regionu rusza program “Wybierz Życie – Pierwszy Krok”.

To program edukacyjny, który ma poszerzać wiedzę uczniów na temat profilaktyki raka szyjki macicy i zakażeń HPV. Realizowany jest przez…

17-12-2012
12:04
Ambroży

Odezwa Koła Polskiego Stronnictwa Ludowego z Chorzelowa gm. Mielec:

W dniu 13 grudnia 2012 roku, na konferencji prasowej zorganizowanej przez Ruch Palikota padły następujące słowa: „Przyszliśmy tu dziś zaprotestować stanowczo przeciwko tymczasowemu aresztowaniu pana, który rzucił żarówką z farbą w kierunku bohomazu na Jasnej Górze. Oczywiste rzucił w kierunku tego bohomazu, ale go nie uszkodził w żaden sposób, bo chroniła go pancerna kuloodporna szyba – powiedział na konferencji w Sejmie poseł Armand Ryfiński. Ruch Palikota chce poręczyć za mężczyznę, by "mógł odpowiadać, tak jak inni, z wolnej stopy".

My Ludowcy, członkowie Koła Polskiego Stronnictwa Ludowego z Chorzelowa, stanowczo protestujemy przeciwko obrażaniu Naszych uczuć religijnych, Naszej Wiary i Naszej Historii. Nazwanie wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej "bohomazem" jest dla Nas obelgą nie mającą usprawiedliwienia. Ruch Ludowy, w tym Polskie Stronnictwo Ludowe jest historycznie i pokoleniowo związane z Wiarą Naszych Ojców, nasze fundamenty oparte są na Wartościach Chrześcijańskich. Nasze Sztandary posiadają na sobie wizerunki Matki Boskiej Częstochowskiej, a także inne wizerunki i elementy kultu religijnego. Sztandar PSL z Chorzelowa z dumą nosi wizerunek Matki Bożej Chorzelowskiej Królowej Rodzin – łaskami słynącego Obrazu w miejscu Jej kultu z Sanktuarium w Chorzelowie.

Hymn Polskiego Stronnictwa Ludowego – ROTA – to Nasza Modlitwa i Nasza Tożsamość. Nasze Sztandary uczestniczą we wszystkich możliwych uroczystościach patriotycznych, kościelnych, partyjnych, obrzędach pogrzebowych i innych.

Usprawiedliwianie przez Ruch Palikota osób dopuszczających się obrażania i atakowania wizerunków kultu religijnego, może doprowadzić do eskalacji ataków na Sztandary i Poczty Sztandarowe mające takie wizerunki na swych płatach. Pomni takiego zagrożenia, odpowiadamy słowami Roty i mówimy: Nie będzie Ruch Palikota pluł Nam w twarz…Tak Nam Dopomóż Bóg!!!

My, Ludowcy z Chorzelowa, jako członkowie Kościoła Katolickiego – uważamy treść tej Konferencji Prasowej jako obelżywą i dlatego zwracamy się do Posłów Klubu Parlamentarnego PSL, Naczelnego Komitetu Wykonawczego i Rady Naczelnej PSL, Zarządu Wojewódzkiego PSL w Rzeszowie, Wszystkich działaczy i sympatyków Stronnictwa o zaprzestanie jakichkolwiek kontaktów z Ruchem Palikota, na wszystkich szczeblach. O wszczęcie postępowań prawnych mających na celu zahamowanie prowokacji i podjudzania przez Ruch Palikota ataków na wartości narodowe. Niech Bóg – Honor – Ojczyzna będą wartością najwyższą. Nie żądamy usprawiedliwień i przeprosin ze strony obrażających Nas przedstawicieli Ruchu Palikota, wierząc że jedynym władnym i mogącym przyjąć usprawiedliwienie i przeprosiny jest Miłosierdzie Boże.

Zwracamy się do wszystkich czytających ten tekst, o publiczne poparcie naszego Apelu.

W Imieniu Ludowców z Koła PSL w Chorzelowie, gm. Mielec – Podkarpacie

Krzysztof Jachyra – Prezes Zarządu

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.