Podkarpacie województwem wiejskim i bez pracy
Przeczytaj oryginalny post blogu
13-08-2012
06:00
Redaktor

KRAJ. Po Narodowym Spisie Powszechnym.

Główny Urząd Statystyczny  opublikował wstępne wyniki Narodowego Spisu Powszechnego, przeprowadzonego w  ub.  roku.  Kilka danych o Podkarpaciu może niepokoić. Według danych z 31 marca 2011 r. w woj. podkarpackim…

13-08-2012
10:46
K.Bimbała

Widzę w tej sytuacji jedno rozwiązanie na stanowisko Wojewody Podkarpackiej DIEREWNI i kilku innych ważnych stanowisk państwowych powołać akurat odwołanych przez MSZ konsuli z Łucka – oni mają łeb do interesów??.

13-08-2012
12:44
K.B

"Coraz więcej osób pracuje „na czarno”. W związku z kryzysem i wysokimi kosztami pracy, co trzecia firma trafia do szarej strefy.

Z badań PKPP Lewiatan wynika, że aż 33,2 proc. firm zatrudnia swoich pracowników „na czarno”. Rok temu było ich 28,9 proc.

Z ustaleń „Rzeczpospolitej” wynika, że coraz więcej firm decyduje się zatrudniać pracowników nielegalnie, ze względu na spowolnienie gospodarcze i podniesienie od lutego składki rentowej oraz podwyżkę minimalnej pensji.

Z badań wynika, że najwięcej nielegalnych pracowników jest w budownictwie. Skala sięga tu nawet do 60 proc firm. Najwięcej przypadków nielegalnego zatrudniania pracowników odnotowano w małych firmach.

Właściciele firm deklarują, że chcą działać zgodnie z prawem, jednak konkurując z nieuczciwymi firmami nie mają praktycznie żadnych szans. Zdaniem przedsiębiorców gdyby nie szara strefa, ich obroty byłyby o 20 proc. wyższe."

zródło:GPC

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.