Podkarpacka zakorkowana na amen!
Przeczytaj oryginalny post blogu
08-12-2011
08:57
paulina

RZESZÓW. Kierowcy jadący z Rzeszowa w stronę Krosna lub ci, którzy z tamtej strony wjeżdżają do stolicy Podkarpacia klną na czym świat stoi.

Ulica Podkarpacka jest bowiem zakorkowana, w związku z przebudową. Niestety nie mamy dla nich pocieszających wiadomości – taki stan rzeczy będzie utrzymywał się jeszcze dość długo. Władze miasta problemu nie rozwiążą, choć pewnie mogłyby jakoś ułatwić życie zmotoryzowanym. Ale po co zawracać sobie tym głowę?

kp

08-12-2011
09:28
Czytelnik

Na Podkarpackiej jest niebezpiecznie. Na środku drogi zostaje niezabezpieczony gruz, który wylatując spod kół dużych samochodów może uszkodzić inne auta i spowodować wypadek. Cóż nasi drogowcy inteligencją nie grzeszą. Jak to mówią mądry polak po szkodzie. Jak się stanie nieszczęście wtedy się może ktoś wzruszy. Tylko czy musi aż do tego dojść, żeby ktoś ruszył głową?

08-12-2011
10:28
Stefan

Bezmyśność nie ma granic. Własnie teraz ekipa z MPDiM wypełnia kratkę betonową parkingu przy Kruszgeo ul. Reja gliną. Po to zrobiono utwardzony parking aby potem go zaglinić i zmienić w bagnisko. Urzędnicy oczywoście tego nie sprawdzą i zapłaca MPDiM za fuszerkę i głupotę. Komuno wróc, bo głupota w tej "demokracji" osiąga szczyty.

08-12-2011
11:58
DarthVader

To SKANDAL, że urzędasom kompletnie na tym nie zależy i co gorsza nie widzą problemu…Najgorsze jest to, że drogi którymi możnaby było obiechać ul.Podkarpacką też są zamknięte…W Boguchwale rozebrali tory, w Siedliskach i Lubeni rozebrali mosty…Z każdej strony utrudnienia…SKANDAL!!!

08-12-2011
12:46
madry

i nikt nad tym nie panuje .a moze zaprotestujemy jak w Moskwie , wtedy w pory narobią nieroby z urzędów .

08-12-2011
12:46
emigrant

Szanowny Panie Urzędniku odpowiedzialny za podniesienia ciśnienia kierowcom proponuję za free :
1. nakazać firmom wykonawczym rozpoczynanie prac po 8,00 i zakończenie lub przerwanie robót od 14,30- 18,00 bo w tym czasie drogowcy blokując jezdnię sami czekają na transport, który nie może dojechać, Wczoraj tam na drodze to istny małpi gaj, od skrzyżowania z Dąbrowskiego w kier. Karpackiej ok. 15,00 stały tylko paliki skutecznie tamujące ruch i poza nimi żadnego robola .
2. Sobota i niedziela to dla drogowców dni wolne ?
3. jak już jest remont tak ważnej drogi to niech będzie więcej osób pracujących.
Dodatkowo jeszcze policja przytamowywała karając kierowców skręcających w lewo ze śr. pasa od Powstańców. Może lepiej wykorzystać siły Policji na dopilnowanie aby kierowcy nie tamowali przejazdu na skrzyżowaniach ?
Z WSK ludzie kończący pracę o 15,00 jeszcze o 17,00 stali na ul. Matuszczaka. Ale komu ja to piszę , Urzędnicy odpowiedzialni za ten bajzel nie mieszkają w tych stronach.

08-12-2011
15:08
Czytelnik

No cóż do tego bajzlu brakuje nam jeszcze śniegu i ton pośniegowego błota, bo jak przyjdzie zima to pewnie znów zaskoczy drogowców. Obok karpia i kapusty to nasza narodowa tradycja./;o)

08-12-2011
15:34
garda

Ale jak miasto oświetlone -to dopiero prezydenta cieszy.A że inni stojąi klną to małe piwo.
Szkoda że nie poszedł do Warszawki.

08-12-2011
15:34
mieszkaniec

skandal i granda! nie dosc, ze nie moge dojechac do domu, to jeszcze nie moge wjechacna swoje podworko ! w dodatku tluka sie wszystkim, czym sie da przez okragla dobe! i ciekawy fakt. przejazd kolejowy do makaroniarni, gdzie pociag pojawial sie raz na rok nagle cudownie ozyl! lokomotywka kursuje sobie w te i we w te. ciekawe po co?

08-12-2011
16:59
Rzeszowianka

Wczoraj wracałam właśnie od strony Sanoka i miałam do "wyboru" zakorkowaną Podkarpacką lub zakorkowany łącznik z Przemysłową. Pojechałam na Przemysłową i utknęłam jeszcze zanim w ogóle udało mi się z tego nowego odcinka drogi zjechać na ul. Przemysłową. Po 15 min bezowocnego stania, odpuściłam, pojechałam do Zwięczycy, na Bziankę i ul. Dębicką. Horror… pomijam, że ślimaczyłam się w korku już po minięciu rogatek Rzeszowa w Zwięczycy. Miasto nie ma pomysłu na tą część Rzeszowa, liczy na cud w postaci S19, ale chyba się nie doczeka, a jeszcze jeśli faktycznie buspasy na Podkarpackiej namalują, to będzie porażka na całej linii.

08-12-2011
22:13
Rafi

Polacy, naród narzekaczy :) jak nie remontują źle, jak robią też źle. Niestety trzeba przeboleć ten okres remontów…

09-12-2011
10:20
asdf

A niby jak ułatwić?? Trzeba remontować a mieszkańcy niech jadą innymi drogami

09-12-2011
10:20
Anre

Zrobić po dwa buspasy w obie strony

09-12-2011
10:21
Rzeszowianka

Rafi, w tym problem, że po remoncie zapewne nie będzie wiele lepiej, bo nawet jeśli zrobiliby po 3 pasy w każdą stronę (z których pewnie 1 to buspas), to nagle wpadną w wąskie gardło i światła (jedne na skrzyżowaniu z łącznikiem, drugie w Zwięczycy), na dodatek ponoć planują dodatkowe światła na Podkarpackiej na skrzyżowaniu z ulicą, która bodajże idzie w kierunku WSK. Nie ma opcji, żeby po remoncie było lepiej, będzie … równiej, ale na tym pewnie się skończy. Nie ma obwodnicy, "TIRy" i samochody, które nie musiałyby wjeżdżać do Rzeszowa nie mają jak go ominąć, jadąc na południe, stąd wieczne korki. A ciekawi mnie taka prawidłowość, jak rano jechałam na Sanok, korek był od strony Boguchwały do Rzeszowa, jak wracałam… korek był w tą samą stronę (też w stronę Rzeszowa), logicznie rano ludzie jadą do pracy, a po południ powinni wracać, a korek jest o każdej porze w tą samą stronę.

09-12-2011
10:21
Piotr

Można przeboleć gdyby pracowało tam więcej osób i przynajmniej na dwie zmiany i w Soboty ale u nas?Rozwalili ulicę żeby kasa nie uciekła a teraz 3 miesiące zimy będzie postój a remont czyli korki potrwają minimum do wakacji i tutaj widać ten idiotyzm tym bardziej jak jeden robotnik cały dzien łopatą rozsypuje piasek a kopareczka zrobiłaby to w 5 min.Gdyby jeszcze przerywali te roboty o 14 do 16-17 ale co ich to że korki są od Dąbrowskiego parku i od Boguchwały?Wazne ze robota się robi.

10-12-2011
11:02
rzeszowiak2

skandal, skandal, skandal !

za Podkarpacka powinien wylecieć Ferenc razem z Chłodnickim

10-12-2011
11:07
rzeszowiak2

co do MPDiM to również porażka
pogonić ich na cztery wiatry, przerwać roboty i ogłosić nowy przetarg na wykonawcę !
Chiński COVEC zrobiłby to za 1/2 ceny i 4 x szybciej !

MPDiM – to patałachy , jeden oparty o łopatę a czterech obserwuje kolejkę samochdów ! takich maja robotników !
wziąść za mordę dyrektorów i niech pilnują robotników !

11-12-2011
15:54
ziko

wiele utrudnień powstaje przez bezmyślność kierowców jadących od strony Boguchwały. Jedzie taki ćwok i wiedząc, że nie zdąży opuścić skrzyżowania z poznańską wjeżdża i stoi. W tym czasie chcąc skręcić od strony dąbrowskiego w poznańską na zielonym trzeba czekać 10 zmian świateł blokując jeden pas w stronę Boguchwały, to samo z wyjazdem z Praktikera. Automatycznie blokuje się Powstańców Wa-wy i jest mega korek. Wszystko przez paru ćwoków co to im się tak śpieszy, że muszą zablokować skrzyżowanie. Tu powinna Policja stać i nakładać największe mandaty.
Dodatkowo zielone światło dla skrętu w poznańską pali się jakieś 4 sekundy i nie daj Boże jak trafi się L-ka lub mniej rozgarnięta Pani co to musi w tym czasie makijaż poprawić to stoisz kolejne 2-3 minuty.

11-12-2011
20:17
stahu12

na czym polega remont ul.podkarpackiej?czy po remoncie ulica będzie wyglądała jak droga Boguchwała-Zwięczyca; popękany asfalt,zapadnięte studzienki ,stojąca woda na jezdni,nawet są już koleiny w okolicy świateł w Zwięczycy i złe oznakowanie na swiatłach w Boguchwale-dwa pasy ruchu do jazdy na wprost i gdy zapala się światło zielone samochody startują jak na wyścigu,kto szybszy i stąd dosyć często są połamane pachołki -najczęściej przy szkole .czy podkarpacka też będzie w tym standarcie wykonana?

12-12-2011
09:15
Normalny

chodzi o to aby wydać pieniądze – urzędnik nie myśli, tylko działa
To tak samo jak przejście nad ulicą koło Urzędu Wojewódzkiego jest bezsensownym topieniem pieniędzy w błoto,
to i to tworzenie dodatkowych pasów na jednym odcinku – kiedy za moment wpadamy w wąskie gardło i serie świateł które znów zablokuja płynność ruchu.

A swoją droga to kazdy urzędnik powiniem mieć swojego rzecznika prasowego !
Dlaczego rzecznika ma tylko Ferenc ?

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.