Forum

Podrzucili mi grudki asfaltowe, zamiast kostkę
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
10-06-2013
20:20

RZESZÓW. Mieszkaniec ul. Paderewskiego czuje się dyskryminowany przez władze miasta.

- Każdemu mojemu sąsiadowi zrobili wjazd na posesję z kostki brukowej, a mnie tylko podrzucili pod bramę destrukt asfaltowy, mieszkankę mineralno-asfaltową - mówi Roman Guz, mieszkaniec ulicy Paderewskiego. - Z tego powodu powstała wysoka miękka breja i nie mogę zamknąć bramy. Zapytałem inspektora z Miejskiego Zarządu Dróg dlaczego wszyscy mają wykonane porządne wjazdy, a ja nie.  Odpowiedział, żebym sam sobie rzucił kostkę, bo mieszkam na prywatnej działce.

Nasz Czytelnik nie rozumie tych tłumaczeń. - Przecież wszyscy moi sąsiedzi mieszkają na prywatnych posesjach i im jakoś położyli kostkę - mówi pan Roman. - W Miejskim Zarządzie Dróg urzędnicy stwierdzili, że remontowana jest droga i konieczne było podniesienie chodników o kilkanaście centymetrów. Dlatego trzeba było zrobić wjazdy z kostki. Zerwali jedną nawierzchnię jezdni i ten rozkruszony asfalt podrzucono mi pod bramę.

Urzędnicy z MZD wyjaśniali, że mogli zrobić wjazdy z kostki brukowej, bo to pas drogowy. Pas drogowy znajduje się też przy posesji Romana Guza, ale to chyba pas gorszej jakości, bo niby dlaczego przy jego działce wrzucono grudki asfaltowe, które pod nogami się zapadają, a po sąsiedzku przy kilkunastu posesjach kostkę?

Na dodatek podczas remontu drogi na posesję pana Romana wjechała koparka, ale tak niefortunnie, że zrzuciła kabel telekomunikacyjny. Mimo interwencji w MZD nikt nie przyjechał, żeby zabezpieczyć kabel, więc mieszkaniec ul. Paderewskiego umieścił kabel na słupkach, ale i tak zwisa między nimi.

Zapytaliśmy przedstawiciela Miejskiego Zarządu Dróg, dlaczego mieszkaniec ulicy Paderewskiego jest gorzej traktowany niż jego sąsiedzi? Czym kierowano się przy podejmowaniu decyzji, gdy kilkunastu właścicielom domów zrobiono wjazdy na posesje z kostki brukowej, a jednemu podrzucono tzw. destrukt asfaltowy?

- Możemy tylko ponosić koszty zrobienia podjazdów z kostki w pasie drogowym. Tak wynika z przepisów - poinformował nas Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. - W przypadku tego konkretnego mieszkańca nie mogliśmy tego zrobić, bo jest poza pasem i wysypaliśmy mu więc destrukt. Gdyby chciał mieć kostkę, musiałby sobie ją sam sfinansować.

Mariusz Andres

11-06-2013
08:30
kość

"Każdemu (...) a mnie tylko podrzucili (...), mieszkankę mineralno-asfaltową". Pan Roman powinien piać z zachwytu, oczywiście jeśli ta "mieszkanka" jest warta "grzechu"!

28-06-2017
22:20
gość

U nas też tak zrobili w Mierzynie a kto zapłaci to ma kostke.Chociaż początkowo miała być kostka do bramy na szerokość pasa drogowego ,ponieważ jest to przebudowa drogi to zjazdy należą do Zarządu dróg powiatowych w Piotrkowie Tryb.ale oni kręcą i nie słusznie każą płacić właścicielom działek.

24-10-2017
10:36
KPT

Bo Rzeszowie to urzędasy oszczędzają by do własnej kieszeni włożyć.

17
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
ELVIS WHYTEojczulekMariuszLenka BolkovaDavis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ELVIS WHYTE
Gość
ELVIS WHYTE

skontaktuj się z nami dzisiaj za pośrednictwem naszego e-maila (doctorelviswhyte@gmail.com) lub WhatsApp +2347083629144, aby uzyskać więcej informacji, jeśli chcesz sprzedać swoją nerkę za ogromną sumę pieniędzy.

ojczulek
Gość
ojczulek

Z taką urocza kobietą jak na fotografii można mieć dzieci, równie urocze.

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (leni.bolkova01@gmail.com)

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

cześć

Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 3%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (leni.bolkova01@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć, Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej? Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę! Zapewniamy pomoc finansową dla osób, które szukają pożyczek. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Marcin
Gość
Marcin

Ogrzewanie pompą powietrzną w okresach przejściowych jest tańsze niż gazem, a z wymiennikiem gruntowym pionowym cały rok taniej.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Mariusz
Gość

Może kilka lat temu pożyczki pozabankowe były ryzykiem, aktualnie jednak wygląda to zupełnie inaczej i są oczywiście w pełni bezpieczne dla nas.