Podsłuchiwany komendant przeszedł na emeryturę
Przeczytaj oryginalny post blogu
27-05-2013
12:32
Redaktor

OPOLE. Seksafera w policji.

Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz odwołał nadinspektora Leszka Marca ze stanowiska opolskiego komendanta wojewódzkiego policji. Wniosek o odwołanie szefa opolskiej policji wpłynął od Marka Działoszyńskiego, komendanta głównego policji.

Od poniedziałku odwołany komendant będzie już emerytowanym funkcjonariuszem.

Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie podsłuchów w gabinecie zdymisjonowanego w…

27-05-2013
13:08
Ambroży

A tak sprawiedliwiej byłoby wykastrować pozbawić stopnia i oddelegować do rozładunku ręcznego wagonów!. A tutaj wspaniałomyślnie 90 tys odprawy i wysoka emerytura ?. WSTYD z niby państwa prawa!!

27-05-2013
14:35
emigrant

Policjant amerykanski zlapany na skorumpowaniu czy innym nagannym czynie traci
nie tylko premie medale ale takze prawo do emerytury. W Polsce zacierana jest ostrosc prawa , wszystko staje sie wzgledne, dialektyczne.Tworzone jest prawo prawnikow nie majace nic wspolnego z prawem zwyczajowym czy odczuciami spolecznymi. To degeneracja prawa. Zlodziej przestaje byc zlodziejem, na skorumpowanego urzędnika nie ma bata bo otoczony jest przez mu podobnych. Kodeks karny przestaje byc prawem nadrzednym.
Etyka i moralnosc ……… a co to jest???

28-05-2013
11:30
Ambroży

Smiać się czy płakać ???
"Okazuje się, że aż połowa emerytów w resortach mundurowych posiada także prawa do renty inwalidzkiej, a aż 74 tys. byłych funkcjonariuszy mundurówki ma orzeczoną niepełnosprawność. Duży odsetek w tej grupie stanowią policjanci.

Z ujawnionych przez „Rzeczpospolitą” danych o świadczeniach emerytalno-rentowych w resortach mundurowych wynika, że co drugi policyjny emeryt to inwalida.

Obu świadczeń nie wypłaca się jednocześnie – należy wybrać, czy bierze się rentę czy emeryturę. Orzeczenie o grupie inwalidzkiej podnosi jednak procentowo emeryturę aż o 15 proc., nawet w przypadku III grupy inwalidzkiej, a więc lekkiej niepełnosprawności.

W przeliczeniu na okres wysługi funkcjonariusza, który jest w służbie np. 24 lata, renta daje mu dodatkowo liczone aż sześć lat pracy. Jak wylicza „Rzeczpospolita” w przypadku jednego z policyjnych radców oznacza to więcej aż o 600 zł.
Artur Wdowczyk, dyrektor Zakładu Emerytalno-Rentowego MSW przyznaje, że kwoty wydawane na „emeryto-rencistów” z roku na rok są coraz wyższe. Co roku wydatki rosną o ok. 30 mln zł. MSW zapewnia, że zna problem i zapowiada zmiany. Resort chce m.in. zlikwidować III grupę inwalidzką i całkowicie znieść przepis podwyższający emeryturę dzięki rencie."
źródło : niezależna.pl

28-05-2013
14:31
podatnik

A to POLSKA wlasnie !

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.