Pogoda pomaga rolnikom
Przeczytaj oryginalny post blogu
22-03-2013
15:01
Redaktor

PODKARPACIE. Ogromne opady śniegu i brak wiosny pomagają roślinom. Będą prawdopodobnie duże zbiory, a więc tańsze warzywa i owoce.

Opady śniegu i niesprzyjająca pogoda doprowadzą do astronomicznych cen warzyw i owoców na wiosnę? Nic z tych rzeczy. Rolnicy…

22-03-2013
17:05
P.K

Ceny owoców w 2012 r były bardzo niskie poniżej opłacalności. Doszło do zmowy cenowej w Polskich zakładach przetwórczych. Rolnicy przez kilka dni oddawali owoce, rabarbar nie znając cenny. A gdy ją poznali to było już za późno, bo za taką cenę nie sprzedawaliby plonów.

Co robi prezes Bartman, aby takich patologii w przyszłości nie było ? NIC !
Komu służy Podkarpacka Izba Rolnicza ? Członkom PSL ? Czy jej istnienie jest potrzebne, bo w chwili obecnej jest ciężarem dla podatników.

Polski rolnik zatrudniający obcokrajowca spoza UE, może stracić dopłaty. I tak sie stanie, jesli dotyczy to małych gospodarstw. natomiast polityka rolna jest ukierunkowana, aby małe gospodarstwa rodzinne upadły, na korzyść dużych .
Przykład: na duże plantacje malin, rabarbaru przywozi sie pracowników autobusami (duży % to Ukraińcy), przez taką politykę rolną Polacy muszą z kolei wyjeżdżać i pracować w Niemczech , Anglii itp

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.