Forum

Pojawią się setki nowych i szkodliwych nadajników?
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
03-02-2019
20:33

KRAJ, PODKARPACIE. Sieć w standardzie 5G to nie tylko duże oczekiwania, lecz także kontrowersje i obawy.

W tej chwili standardem w Polsce jest sieć 4G, która daje możliwość bardzo szybkiego przesyłania danych. Wkrótce zastąpić ją może sieć w standardzie 5G, na tyle wydajna, by umożliwić m.in. wykonywanie zabiegów chirurgicznych przez zdalnie kierowane roboty. Te nowe możliwości jednych zachwycają, a innych niepokoją – głównie ze względu na dużą gęstość nadajników. Robert Majka, niezrzeszony poseł z Przemyśla, ostrzega przed biologicznymi konsekwencjami korzystania z technologii 5G. Zaznacza przy tym, że „ta technologia może zostać użyta do tłumienia niepokojów społecznych”.

- Sieć 5G może być dużym zagrożeniem dla naszego zdrowia - mówi poseł Robert Majka z Przemyśla. - Opieram się na wypowiedzi wybitnego specjalisty i znawcy broni mikrofalowej dr. Barriego Trowera - podkreśla. - Jako poseł uważam, że w kwestii wprowadzenia do Polski technologii 5G powinien się wypowiedzieć premier Mateusz Morawiecki. To, co dzisiaj nazywa się teorią spiskową, jutro może okazać się wielkim zagrożeniem. - przekonuje. - Chodzi mi przede wszystkim o to, że z chwilą pojawienia się sieci 5G w Polsce zwiększy się ilość różnych nadajników, anten itd. Ich gęste rozmieszczenie, co 150 metrów, może być szkodliwe dla zdrowia.
Są przecież przeprowadzane badania, lekarze z wielu krajów świata się takim działaniom sprzeciwiają. Podkreślam: premier Morawiecki powinien zasięgnąć opinii ekspertów. I taką ekspertyzę znawców przedmiotu przedłożyć posłom - kończy.

Sęk w tym, że Barrie Trower, wspomniany specjalista z zakresu broni mikrofalowej, jest, według serwisu RationalWiki, nie naukowcem, a pseudonaukowcem. Co zatem do powiedzenia mają eksperci? O wypowiedź poprosiliśmy dr. inż. Wiesława Paję z katedry informatyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

- Sieć w standardzie 5G jak każda nowa technologia wzbudza wiele kontrowersji i budzi pewne obawy. Stąd też odpowiednie organy, takie jak Komisja Europejska, przy pomocy ośrodków naukowych określają pewne wymogi jakie powinna spełniać nowo wdrażana technologia - zapewnia. - Sieć 5G to nowe możliwości dla konsumentów i przedsiębiorców, nowe modele biznesowe i rozwiązania, które dziś trudno jeszcze precyzyjnie opisać. Dlatego tak wiele krajów na całym świecie patrzy na wdrożenie 5G nie jako na nową platformę technologiczną, ale jako na platformę rozwoju gospodarczego - tłumaczy. - 5G umożliwi wiele zastosowań, jak np. zdalne monitorowanie dzięki noszonej na ciele aparaturze medycznej, wirtualne kontakty lekarza z pacjentem i operacje przeprowadzane przez zdalnie kierowane roboty. - wyjaśnia. - Obawy związane z siecią 5G dotyczą głównie dużej gęstości odbiorników i emitowanego przez nie pola elektromagnetycznego. Jednak w tym celu określane są właśnie odpowiednie normy techniczne i środowiskowe, jakie mają spełniać te urządzenia, tak aby nie szkodzić zdrowiu użytkowników. -  gwarantuje. - Trudno znaleźć poważne czasopisma naukowe potwierdzające bezpośredni negatywny wpływ takiej technologii na zdrowie człowieka. Myślę, że o wiele większym problemem jest wszechogarniające nas zanieczyszczenie powietrza – dodaje.

Marcin Czarnik

20-02-2019
15:08
Baco

Nie ma żadnego zagrożenia, to jakieś głupie teorie spiskowe. Zbyt małe natężenie promieniowania, mamy normy które są przestrzegane, na zachodzie te normy mają o wiele mniej restrykcyjne i nic im nie jest.

22-02-2019
13:06
Bartosz

Przy zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa, które w Polsce w porównaniu z innymi krajami i tak są dość restrykcyjne, nie ma obaw jeśli chodzi o jakąkolwiek szkodliwość.

23-02-2019
13:16
Marzec

No tak powołuje się na wybitnego eksperta, który przez wybitnych ekspertów jest uznawany za pseudonaukowca, więc jego słów ciężko traktować poważnie.

25-02-2019
15:08
kaweck

Jak widać gdy wszystkie normy są przestrzegane to nie ma podstaw do obaw.

25-02-2019
15:17
kaweck

To coś musi się nie zgadzać bo nie słyszałem, żeby teraz przeprowadzano zdalne operacje, a już pierwsze testowe operacje przy wykorzystaniu 5G się odbyły.

15-03-2019
08:14
Franky

Częstotliwość wykorzystywana w 5G będzie nieco wyższa niż w 4G, ale dalej będzie to bardzo daleki poziom od jakiegokolwiek zagrożenia. Promieniowanie pozostaje to samo które jest, a jemu także nie udowodniono szkodliwości, z resztą komórek używamy już od tylu lat, że zaobserwowano by już niepokojący wzrost zachorowalności. Kolejna obawa dotyczy gęstości odbiorników i emitowanego przez nie pola elektromagnetycznego. Do tego są wyliczane odpowiednie normy bezpieczeństwa. Ogólnie lepiej skupić się na problemach, które wiemy, że faktycznie szkodzą jak jakość powietrza.

17
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
ELVIS WHYTEojczulekMariuszLenka BolkovaDavis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ELVIS WHYTE
Gość
ELVIS WHYTE

skontaktuj się z nami dzisiaj za pośrednictwem naszego e-maila (doctorelviswhyte@gmail.com) lub WhatsApp +2347083629144, aby uzyskać więcej informacji, jeśli chcesz sprzedać swoją nerkę za ogromną sumę pieniędzy.

ojczulek
Gość
ojczulek

Z taką urocza kobietą jak na fotografii można mieć dzieci, równie urocze.

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (leni.bolkova01@gmail.com)

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

cześć

Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 3%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (leni.bolkova01@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć, Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej? Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę! Zapewniamy pomoc finansową dla osób, które szukają pożyczek. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Marcin
Gość
Marcin

Ogrzewanie pompą powietrzną w okresach przejściowych jest tańsze niż gazem, a z wymiennikiem gruntowym pionowym cały rok taniej.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Mariusz
Gość

Może kilka lat temu pożyczki pozabankowe były ryzykiem, aktualnie jednak wygląda to zupełnie inaczej i są oczywiście w pełni bezpieczne dla nas.