Forum

„Porzućmy robotę, zacznijmy robić dzieci”
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
05-03-2019
14:45

Image EnlargerPowyższe hasło nie jest, od razu uprzedzamy, naszym autorskim pomysłem. Nie śmielibyśmy na takowy wpaść, ale za to wpadł nań minister Krzysztof Szczerski (PiS), szef gabinetu prezydenta RP.  Uświadomił on bowiem wszystkim, że nauczyciele nie muszą żyć w celibacie i jeśli uważają, że za mało zarabiają, to powinni śmielej i bardziej ochoczo korzystać z tego, co rząd „daje” na dzieci, czyli z 500+. Poniekąd nie tylko nauczycieli się to tyczy: minister Szczerski najwyraźniej uważa, że zapał do pracy należy przełożyć na zapał w sypialni, a wówczas państwo nie będzie musiało płacić godziwie pracownikom  sfery budżetowej, będzie płacić po prostu za zakończone poczęciem i urodzeniem igraszki w łóżku!

Internauci nie zostawili na Szczerskim suchej nitki, a poza tym, które zapożyczyliśmy dla naszego tytułu pojawiły się  po wypowiedzi prezydenckiego ministra też inne chwytliwe hasła, np. „Polacy do łóżek, a nie do pracy” , czy „Zarabiajmy na seksie”, a także takie, które sens wypowiedzi polityka PiS oddają, ale do zacytowania w oryginale niespecjalnie się nadają, nomen omen, ze względu  m. in. na dzieci. Pomysł min. Szczerskiego choć wydaje się „znakomity” , bynajmniej nowatorski nie jest.

Politykę „robienia dzieci” stosowano w różnych krajach i systemach, niestety owe kraje i systemy kojarzą się bardzo źle. Na przykład Adolf Hitler uważał, że każda niemiecka kobieta, która mieni się patriotką, powinna dać III Rzeszy nowego Niemca i niespecjalnie interesowało go, czy ma bodaj na to ochotę, czy warunki. System pod tytułem „Będziemy biedni, ale będzie nas dużo” stosował też w komunistycznej Rumunii Nicolae Ceausescu, za którego rządów stosowanie jakiejkolwiek antykoncepcji było surowo karane, za to poza rządzącą elitą Rumuni żyli w skrajnej nędzy.

No tak, ale faszyzm i komunizm to systemy wszak totalitarne. A my żyjemy w demokratycznym państwie, w środku Europy, w XXI wieku, a rząd zasadniczo do mnożenia się jak króliki nas nie zmusza, a jedynie zachęca wizją otrzymywania kasy nie za pracę, ale za płodność i jej wykorzystywanie.

Po prostu: będziemy mieć dzieci, a rząd nam na nie „da” i wszystko będzie pięknie, nikt nie będzie chciał podwyżek, ani godnej płacy, bo wszystko „dostanie”. Otóż mili Państwo gadanie ministra Szczerskiego to jest propaganda i to na poziomie uwłaczającym naszej inteligencji. Rząd bowiem rozdaje hojnie, a jakże, ale pieniądze podatników, czyli te płynące z naszych podatków. Nie ma jakichś mistycznych „rządowych” pieniędzy, są nasze, które rząd od nas dostaje.

Jeśli przerzucimy się za radą pana ministra do „roboty” w naszych łóżkach, zamiast miejscach pracy, to nie będzie komu płacić podatków, za to do brania ze wspólnej kasy będzie ogromna rzesza. I dla tej rzeszy nie będzie już żadnych pieniędzy, będzie sobie musiała radzić sama z ciężarem utrzymania „dzieci Szczerskiego”, bo jak wiemy, z pustego to i Salomon nie nalałby, a co dopiero prezes Kaczyński.

Redaktor Monika Kamińska

06-03-2019
09:29
katolik z Fary

Szwagrostwo bardzo narzekają. Mają teraz tylko 10 dzieci bo dwoje im umarło. Jedno na wodogłowie, a drugie na rozszczepiony kręgosłup. Było by jeszcze tysiaka na miesiąc więcej jak mówi szwagier. Teraz to mamy dobrze i wcale nie musimy pracować jak inne cymbały. Widać że warto mieć dzieci !!

Nareszcie jest koniec z kłopotami skąd by tu wziąść na codzienną flaszke.

Szwagrostwo szczególnie posmakowali w Bialej Damie której są wielbicielami. Dzień bez flaszki to dzień stracony jak mówi szwagier, a i druga flaszka też nie zawadzi.

07-03-2019
14:17
jan

Cóż za przenikliwe dywagacje, cóż za inteligencja lewackiego dziennikarstwa, szok.

08-03-2019
18:10
obatel

Jak zwykle głupi pomysł. Czy ktoś się zastanowił, że te zrobione dzieci nie będa mieć pracy?

09-03-2019
10:07
rzeszowiak

Wazne aby bylo na codzienna flaszke, a o reszte niech sie martwi panstwo.

12-03-2019
11:56
Kominiarz

"Na przykład Adolf Hitler"... - takie przykłady to co najmniej granie na emocjach, jeśli nie mowa nienawiści wprost. Szczerski może strzelił gafę ale jego wypowiedź ma sens w świetle statystyk mówiących o tym, że Polska ma jeden z najniższych przyrostów naturalnych w Europie. To dlatego Polacy są "upokarzani" przez PIS jak to ujęła jedna z posłanek PO, poprzez 500+ i inne programy prorodzinne, to kultura życia. LGBT+ natomiast promuje kulturę śmierci , bo zboczeńcy nie "produkują dzieci".

15-03-2019
08:13
Marek

To zabłysnął - katolik z Fary - wywodem na temat flaszki. Śmiem twierdzić, że żadne słowo w tym tekście nie ma pokrycia w rzeczywistości, więc czemu ma służyć ten wywód? Jak nie masz co mądrego napisać, to zamilcz z łaski swej.

18-03-2019
11:20
rRr

burza farbowanych blond włosów a pod nią jeszcze większa burza lewackich "mądrości"

17
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
ELVIS WHYTEojczulekMariuszLenka BolkovaDavis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ELVIS WHYTE
Gość
ELVIS WHYTE

skontaktuj się z nami dzisiaj za pośrednictwem naszego e-maila (doctorelviswhyte@gmail.com) lub WhatsApp +2347083629144, aby uzyskać więcej informacji, jeśli chcesz sprzedać swoją nerkę za ogromną sumę pieniędzy.

ojczulek
Gość
ojczulek

Z taką urocza kobietą jak na fotografii można mieć dzieci, równie urocze.

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (leni.bolkova01@gmail.com)

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

cześć

Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 3%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (leni.bolkova01@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć, Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej? Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę! Zapewniamy pomoc finansową dla osób, które szukają pożyczek. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Marcin
Gość
Marcin

Ogrzewanie pompą powietrzną w okresach przejściowych jest tańsze niż gazem, a z wymiennikiem gruntowym pionowym cały rok taniej.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Mariusz
Gość

Może kilka lat temu pożyczki pozabankowe były ryzykiem, aktualnie jednak wygląda to zupełnie inaczej i są oczywiście w pełni bezpieczne dla nas.