Forum

„Porzućmy robotę, zacznijmy robić dzieci”
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
05-03-2019
14:45

Image EnlargerPowyższe hasło nie jest, od razu uprzedzamy, naszym autorskim pomysłem. Nie śmielibyśmy na takowy wpaść, ale za to wpadł nań minister Krzysztof Szczerski (PiS), szef gabinetu prezydenta RP.  Uświadomił on bowiem wszystkim, że nauczyciele nie muszą żyć w celibacie i jeśli uważają, że za mało zarabiają, to powinni śmielej i bardziej ochoczo korzystać z tego, co rząd „daje” na dzieci, czyli z 500+. Poniekąd nie tylko nauczycieli się to tyczy: minister Szczerski najwyraźniej uważa, że zapał do pracy należy przełożyć na zapał w sypialni, a wówczas państwo nie będzie musiało płacić godziwie pracownikom  sfery budżetowej, będzie płacić po prostu za zakończone poczęciem i urodzeniem igraszki w łóżku!

Internauci nie zostawili na Szczerskim suchej nitki, a poza tym, które zapożyczyliśmy dla naszego tytułu pojawiły się  po wypowiedzi prezydenckiego ministra też inne chwytliwe hasła, np. „Polacy do łóżek, a nie do pracy” , czy „Zarabiajmy na seksie”, a także takie, które sens wypowiedzi polityka PiS oddają, ale do zacytowania w oryginale niespecjalnie się nadają, nomen omen, ze względu  m. in. na dzieci. Pomysł min. Szczerskiego choć wydaje się „znakomity” , bynajmniej nowatorski nie jest.

Politykę „robienia dzieci” stosowano w różnych krajach i systemach, niestety owe kraje i systemy kojarzą się bardzo źle. Na przykład Adolf Hitler uważał, że każda niemiecka kobieta, która mieni się patriotką, powinna dać III Rzeszy nowego Niemca i niespecjalnie interesowało go, czy ma bodaj na to ochotę, czy warunki. System pod tytułem „Będziemy biedni, ale będzie nas dużo” stosował też w komunistycznej Rumunii Nicolae Ceausescu, za którego rządów stosowanie jakiejkolwiek antykoncepcji było surowo karane, za to poza rządzącą elitą Rumuni żyli w skrajnej nędzy.

No tak, ale faszyzm i komunizm to systemy wszak totalitarne. A my żyjemy w demokratycznym państwie, w środku Europy, w XXI wieku, a rząd zasadniczo do mnożenia się jak króliki nas nie zmusza, a jedynie zachęca wizją otrzymywania kasy nie za pracę, ale za płodność i jej wykorzystywanie.

Po prostu: będziemy mieć dzieci, a rząd nam na nie „da” i wszystko będzie pięknie, nikt nie będzie chciał podwyżek, ani godnej płacy, bo wszystko „dostanie”. Otóż mili Państwo gadanie ministra Szczerskiego to jest propaganda i to na poziomie uwłaczającym naszej inteligencji. Rząd bowiem rozdaje hojnie, a jakże, ale pieniądze podatników, czyli te płynące z naszych podatków. Nie ma jakichś mistycznych „rządowych” pieniędzy, są nasze, które rząd od nas dostaje.

Jeśli przerzucimy się za radą pana ministra do „roboty” w naszych łóżkach, zamiast miejscach pracy, to nie będzie komu płacić podatków, za to do brania ze wspólnej kasy będzie ogromna rzesza. I dla tej rzeszy nie będzie już żadnych pieniędzy, będzie sobie musiała radzić sama z ciężarem utrzymania „dzieci Szczerskiego”, bo jak wiemy, z pustego to i Salomon nie nalałby, a co dopiero prezes Kaczyński.

Redaktor Monika Kamińska

06-03-2019
09:29
katolik z Fary

Szwagrostwo bardzo narzekają. Mają teraz tylko 10 dzieci bo dwoje im umarło. Jedno na wodogłowie, a drugie na rozszczepiony kręgosłup. Było by jeszcze tysiaka na miesiąc więcej jak mówi szwagier. Teraz to mamy dobrze i wcale nie musimy pracować jak inne cymbały. Widać że warto mieć dzieci !!

Nareszcie jest koniec z kłopotami skąd by tu wziąść na codzienną flaszke.

Szwagrostwo szczególnie posmakowali w Bialej Damie której są wielbicielami. Dzień bez flaszki to dzień stracony jak mówi szwagier, a i druga flaszka też nie zawadzi.

07-03-2019
14:17
jan

Cóż za przenikliwe dywagacje, cóż za inteligencja lewackiego dziennikarstwa, szok.

08-03-2019
18:10
obatel

Jak zwykle głupi pomysł. Czy ktoś się zastanowił, że te zrobione dzieci nie będa mieć pracy?

09-03-2019
10:07
rzeszowiak

Wazne aby bylo na codzienna flaszke, a o reszte niech sie martwi panstwo.

12-03-2019
11:56
Kominiarz

"Na przykład Adolf Hitler"... - takie przykłady to co najmniej granie na emocjach, jeśli nie mowa nienawiści wprost. Szczerski może strzelił gafę ale jego wypowiedź ma sens w świetle statystyk mówiących o tym, że Polska ma jeden z najniższych przyrostów naturalnych w Europie. To dlatego Polacy są "upokarzani" przez PIS jak to ujęła jedna z posłanek PO, poprzez 500+ i inne programy prorodzinne, to kultura życia. LGBT+ natomiast promuje kulturę śmierci , bo zboczeńcy nie "produkują dzieci".

15-03-2019
08:13
Marek

To zabłysnął - katolik z Fary - wywodem na temat flaszki. Śmiem twierdzić, że żadne słowo w tym tekście nie ma pokrycia w rzeczywistości, więc czemu ma służyć ten wywód? Jak nie masz co mądrego napisać, to zamilcz z łaski swej.

18-03-2019
11:20
rRr

burza farbowanych blond włosów a pod nią jeszcze większa burza lewackich "mądrości"