Posłowie nie wiedzą, jak żyją normalni ludzie
Przeczytaj oryginalny post blogu
25-02-2013
11:18
paulina

Projekt ustawy wprowadzającej możliwość bezpośredniej rezygnacji z immunitetu jest już gotowy i do pierwszego czytania trafi na pierwszym posiedzeniu Sejmu. Co ma z niego wyniknąć?

Posłowie i prokuratorzy nie będą już immunitetem wymigiwać się od płacenia mandatów m.in. za przekroczenie prędkości. Projekt nie jest jednak dopracowany. Powinien on nakazywać płacenie mandatu, a nie umożliwiać posłowi wyrażenie zgody na jego płacenie. Jak nie wyrazi, to co? Koleżanka Ewa Kopacz mu zagrozi?…

25-02-2013
16:19
koala

A jak jest w Australii ?
Jeden z senatorow jechal na autostradzie z Sydney do Canberry z szybkoscia 245km/h jak zostal zatrzymany przez policje. Max dozw jest 110km/h. Niezwlocznie doprowadzony przed oblicze sedziego tlumaczyl sie ze jechal na bardzo wazne spotkanie z premierem w sprawie obronnosci kraju. Sedzia wysluchal tego wytlumaczenia i tylko kiwal glowa i dal taki wyrok : Poniewaz jest pan senatorem i ma pan dawac przyklad dla maluczkich postanawiam " karze pana grzywna w wysokosci 2,5 tys dolarow, zatrzymuje prawo jazdy na 18 miesiecy i skazuje na kare bezwglednego wiezienia na okres 3 miesiecy" Nie bylo ZADNEGO ODWOLANIA. Zostal natychmiast na sali sadowej skuty przez policje i wyprowadzony do wykonania wyroku. Widziala to jak wyprowadzali go z sadu cala Australia w telewizji. Po wyjsciu z wiezienia chcial wejsc do parlamentu ale straz nie wpuscila go do pracowniczych pokoi poselskich. STRACIL PRACE jako ze osoba karana sadownie nie moze sprawowac funkcji na stanowiskach w rzadzie Australijskim.
W Australi nie ma immunitetu.

26-02-2013
10:43
grześ

Jeżeli zapłaci mandat to dla rekompensaty powinien mieć przyznana premie !

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.