Poszukują naiwnych i chcą 3025 zł
Przeczytaj oryginalny post blogu
20-08-2012
06:00
Redaktor

PODKARPACIE. Wyłudzacze mnożą się. Podejrzanym firmom nie wpłacajmy pieniędzy.

Ujawniamy kolejnego oszusta, koszalińską firmę ORF Ogólnopolski Rejestr Firm, która chce żeby przedsiębiorcy wpłacali jej pieniądze. Tym razem opłata ma być za rejestrację  znaku towarowego w bazie Ogólnopolskiego Rejestru Firm.…

20-08-2012
10:34
Szczepan Brzęczyszcz

Firma dla Firm?
A co to twór, kto i w jakim celu go sponsoruje, rejestruje BEZPŁATNIE znaki towarowe ?
A Urząd Patentowy sprzedaje znaczki pocztowe i buraki?

20-08-2012
11:27
K.Bimbała

Powtarzam kolejny raz temat nie mogący przebić się do prasy LOTTO bez licencji MF od 26.03.2012 spokojnie realizuje swoje plany wobec naiwnych biednych ludzi łudzących się "KOMULACJAMI " w mln zł.
Nie działa nawet UKS, prokuratura , ani blokada lottomatów milionów zdrapek. Tak funkcjonuje w Polsce prawo do ewidentnego oszustwa zgodnie z prawem i przyzwoleniem podobnie jak do AMBER GOLD???

20-08-2012
11:47
ad

Firma Totolotek owszem ale nie Totalizator Sportowy posiadający markę LOTTO.

20-08-2012
13:26
ROMAN

cygańswo- przekręt- robienie drugiego w bambuko są stare jak historia świata – nie ma się co dziwić że działalność taka istnieje aktualnie – ale każdy ma łeb na karku to niech zmusi komórki do działania – jeden ma gładkie a drugi bardziej pofałdowane – no to którego łeb da się nabrać ?

23-08-2012
22:12
Andrzej

Jestem osobą z którą redaktor przeprowadzał wywiad i chcę sprostować parę rzeczy Firma FDF prowadzi katalog Ogólnopolski Rejestr Firm od 2004 roku i nie zajmuje się rejestrowaniem znaków towarowych tak jak pisze redaktor bo jest to niezgodne z prawdą. Zajmujemy się rejestracją firm w katalogu poprzez dobrowolne zgłaszanie – formularz zgłoszeniowy Jeżeli chodzi o zgłoszenie na policję – oczywiście zgłosiliśmy tylko Policja w Dębicy nie znalazła paragrafu na to że my jesteśmy pokrzywdzeni jako firma . W poniedziałek miał zadzwonić do nas "Pan Policjant z PG Dębica" do dziś nikt z nami nie rozmawiał a klienci przesyłają do nas dokumenty które otrzymali na wpłatę 3025 zł z prośbą abyśmy dołączyli do zgłoszenia.

19-10-2012
11:22
ANIA

To nie chodzi o totalizator sportowy, tylko inną firmę… totolotek SA

23-10-2012
09:41
joanna

o przypadku orf pisano już w sierpniu, także w "poważnych serwisach prawnych" jak choćby tu?: http://blog.e-prawnik.pl/i-zno…..lacic.html – moje pytanie – dlaczego to ciągle działa? Dlaczego nie weźmie się za to prokuratura? jak to możliwe, że wszysscy wiedzą ale nikt z tym nic nie zrobi? Te pisma nadal są wysyłane!!!

02-11-2012
18:05
Czujny

Ostrzegam!!!! ORF Ogólnopolski Rejestr Firm sp. z o.o. probuje naciągnąć ludzi. Za wpis żądają opłaty 190 zł netto miesięcznie!!! Oszustwo! Proszę być czujnym. Swoją drogą nadaje się to do Prokuratury.

24-11-2012
21:35
pomocy

nasza instytucja dostała fakturę od tej firmy (ORFOgólnopolski Rejestr Firm) za wpis do książki telefonicznej. Czy poniesiemy jakieś konsekwencje w przypadku nieuregulowania tej faktury. Proszę o odpowiedź

03-12-2012
19:52
znawca

pod żadnym pozorem nie płacić!!! wpłacenie nawet niewielkiej kwoty powoduje uznanie roszczenia. Od faktury czy wezwania do zapłaty do nakazu zapłaty czy wyroku sądu daleka droga. Taka jest strategia firmy, że część osób się przestraszy i zapłaci. Sprawy należy kierować za pośrednictwem radców prawnych lub adwokatów co często powoduje wycofywanie wniesionych już do sądu powództw. Nawet w przypadku wydania nakazu zapłaty przez sąd zawsze należy wnosić sprzeciw w przewidzianym terminie tj 14 dni, co powoduje utratę mocy nakazu i przekazanie do trybu zwykłego, gdzie firmie już trudniej będzie uzyskać tytuł wykonawczy przeciwko oszukanemu dłużnikowi. Na tym etapie też podnosić szereg uchybień formalnych.

06-12-2012
09:33
Marta

Jestesmy w podobnej sytuacji jak ,,pomocy'' .Niestety własnie poprzez ta nazwe w nagłówku ORF dalismy sie nabrac .W dniu kiedy otrzymalismy,,propozycje''wpisu do tej pseudo ksiazki i po wstukaniu nazwy firmy pokazał nam sie bezpłatny Ogólnopolski Rejestr Firm-i o to im chodzi.Pozniej przyszła Fv i dopiero wtedy po krótkim sledztwie wyszło co w trawie piszczy.Ich ksiazka telefoniczna to fikcja -próbując wejsc na jakakolwiek firme na ich stronie -i po kliknieciu na strone internetowa danej firmy.. nie ma nic.Fikcja.Nie płacimy tego a w poniedziałek wybieramy sie do prokuratury.Podobno nie bedziemy tam pierwsi w ich sprawie :-)

07-12-2012
13:05
GOSC

ORF juz nie posługuje sie ul .Nowogrodzka  w Warszawie-zle sie kojarzy .Teraz Morska 35 .Nikt o takiej firmie tam nie słyszał :-) Sciema i nic im nie płacic.Wystarczy wejsc na ich strone ksiazka-telefoniczna.net .Sa tam informacje ktore mozna bez problemu znalezc wpisujac nazwe firmy w google.Zadna strona www przedstawionych tam firm sie nie otwiera .Bubel i fikcjaCool

08-12-2012
13:09
Jacek

Jak miło, że nie jestem sam naiwny :) Myśleliśmy że to aktualizacja danych w darmowym rejestrze. Myślę żeby wysłać polecony że natychmiast zrywam umowę z powodu niespełnienia warunków umowy, bo nie ma naszej firmy w spisie naszej branży (rąbneli się akurat) i zgłosić do prokuratury jak wielu radzi. Oraz nie płacić do sądu.

12-12-2012
15:56
Arecki

"ORF" już nie odbiera korespondencji w "siedzibie" w Warszawie na Nowogrodzkiej. Fax przechodzi, taka droga wysłałem wymówienie po uprzednim telefonie i przekazaniu śmieciowi który odebrał (albo jeden szczyl albo księżniczka ze spalonego lasu odbiera) co o nich myślę. Żałosne.

Ps: Pytanie do policji. Czy nie można ustalić kto ma umowę z poczta polska na wysyłanie korespondencji z Koszalina ? (ref : Umowa ID 203176/Z z dnia 13,07,2012) Tak jest osteplowana koperta która przysyłają " ponaglenie do zapłaty aby uniknąć nieprzyjemności"…

13-12-2012
08:05
gosc

Arecki dokładnie jest jak mówisz.Na Nowogrodzkiej od ponad miesiaca ich nie ma .Teraz Morska 35 113-114.Wczesniej Rzymowskiego 53 .Dodzwonic sie tam masakra .A jakie pisemko dostalismy od nich hihi boki zrywac.Nasza firma jest w kontakcie z innymi oszukanymi -nikt nic nie bedzie płacił gnojkom a dzis sprawa idzie do prawnika.Ich OWU moga sobie w d… wsadzic -nijak ma sie do polskiego prawa.Aha a na ich pseudo ksiazce telefonicznej ZADNA powtarza ZADNA strona www danej firmy,zaden link Lacznie z naszym sie nie otwiera -.My juz zrobilismy zrzut z ekranu i do dowodów bedzie podłaczone.

15-12-2012
12:03
aggi

Na co licza ci o ORF?? Przeszłosc maja znana wszystkim-teraz trzeci adres-wiadomo dlaczego,prOba wyłudzen -jeszcze z Nowogrodzkiej,teraz jakies smieszne pisemka podsyłane firmom.Ludzie sie juz skrzyknęli i zaraz skoncza jak pan Alessandro G.:-)) .Trzeba byc debilem,zeby tak na żywioł isc .Grunt pomału im sie pali pod nóżkami

16-12-2012
10:23
aggi

policja w Debicy zbiera info od czujacych sie poszkodowanymi.http://forsal.pl/artykuly/6613…..estry.html

19-12-2012
11:12
Jacek

Jak podpisane i odesłane faxem to ma moc prawną i można to obalać z pozycji "wadliwego towaru" niezgodnego z zamówieniem jak wyżej piszą. Ale dla tych co mają spółkę cywilną (lub inną ale tego dokładnie nie sprawdziłem) i jeszcze nie zapłacili to może jest sposób. Może innym też się przyda. Gdybyśmy posiadali aneks do umowy spółki. Należy więc przypomnieć sobie i odszukać aneks do umowy spółki, powtarzam odszukać aneks, który sporządziliśmy akurat przed datą odesłania umowy i o nim zapomnieliśmy. Aneks dotyczy punktu 4 i mówi że umowy zewnętrzne zawierać mogą odtąd tylko wspólnicy łącznie. Umowa podpisana przez jednego ze wspólników jest tym samym nieważna. Aneks taki jeśli nie zawiera zmian sytuacji finansowej spółki nie wymaga żadnej rejestracji i jest dokumentem obowiązującym jak wyrażenie woli. I fajno. Ważne żeby nie płacić bo jest to uznanie roszczeń i trudniej. Jakby więcej szczegółów kto potrzebował to mail jacekal@op.pl bo nie wiem gdzie o tym jeszcze pisać a szkoda mi ludzi, jak moja kochana małżonka płacząca ze złości parę dni, że ją tak prymitywnie podeszli i szkoda czasu żeby znaleźć na tą hołotę, swołocz ostatnią sposób:) Żeby ich parchy oblazły i łapki mięli za krótki żeby się podrapać, o

21-12-2012
11:12
Arecki

Dzieki za podpowiedz. oczywiście pierwsze to nie płacić i ignorować kompletnie korespondencje BEZ NADANIA Z POTWIERDZENIEM , takowej oczywiście nie będzie bo skoro siedziba nie istnieje…. normalny listy, można spokojnie do niszczarki : nie ma dowodu że zostały dostarczone !!! Poza tym nie dać się zastraszyć, albo jeszcze gorzej zapłacić śmieciom i fundować im tym samym wakacje na karaibach….

Dla wszystkich : Wesołych Świąt.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.