Powiat przeciwny poszerzeniu Rzeszowa
Przeczytaj oryginalny post blogu
20-03-2013
18:47
Redaktor

RZESZÓW. Radni powiatu rzeszowskiego negatywnie zaopiniowali plany przyłączenia sąsiednich sołectw do Rzeszowa.

Chodzi o plany prezydenta Rzeszowa wobec Pogwizdowa Nowego i Miłocina z gminy Głogów Młp, Jasionki, Nowej Wsi, Tajęciny, Trzebowniska i Zaczernia z gminy Trzebownisko (albo całej gminy) oraz Malawy z gminy Krasne, które to chętnie widziałby w Rzeszowie.

Radni byli niemal jednogłośni. Głosowanie odbyło się w…

21-03-2013
08:23
kumos

Jak tam zadłużenie Gminy Trzebownisko? Dopiero teraz wychodzi jak Pan wójt i jego świta zarządzają… Na podwyżki dla wójta kasa się znalazła ale na inwestycje już nie i trzeba je przekładać albo odwoływać…. A tak Gmina liczyła zadłużenie Rzeszowa zapominając o swoim.. Tylko czekać na zamykanie szkół bo to kolejny etap cięcia kosztów… Latarnie uliczne już teraz świecą się kilka godzin ze względu na oszczędności.. Niedługo ludziom otworzą się oczy.

21-03-2013
08:24
ROMAN

no to teraz z powrotem wszystko odłączajmy od miasta – zrobi się ciekawie – bo z tym przyłączaniem i tą bitą pianą z tym przyłączaniem to już jest nudne i trwa za dułgo.

21-03-2013
08:24
Markiz de Sade

Proponuję ekspansję Rzeszowa skierować w drugą stronę – może waro zastanowić się nad gminą Boguchwała?

21-03-2013
08:25
esque

to niech wiesniaki tam siedza i nie przyjezdzaja do Rzeszowa do pracy. autobusy niech dojezdzaja tylko do granic miasta.
glupi ludzie daja sobie ciemnote wciskac przez swoich włodarzy ktorzy boja sie stracic ciepla posadke i stołek w który jedynie pierdzą. a później będa w TV mówic ze ich solectwa sa zadluzone

21-03-2013
09:51
leon

na objazdówkach po wsiach wój proponował przyłączenie staromieścia do trzebowniska hahaha i co Wy na to ?

21-03-2013
09:51
grzesiek5886

a Ci Panowie byli kiedykolwiek za poszerzeniem miasta Rzeszowa.
Wyeksmitowac bezradnych powiatu rz. jak i cały powiat rzeszowski z ulicy Grunwaldzkiej do Trzebowniska.

21-03-2013
09:52
grzesiek5886

Bezradni powiatowi Powatu Rzeszowskiego wyeksmotowac z budynku Urzedu Wojewódzkiego i wywiesc ich gdzies za Stobierną lepiej, niech naocznie i namacalnie zajmują sie problemami powiatu a nie za biureczkami.
Radni słychac co mówie bo nie bede sie powtarzac.
Ale na szczescie Wojewoda ma ich stanowisko w bardzo wielkim poważaniu i Miłocin zaopiniuje pozytywnie skoro mieszkancy chcą (czyli sami zainteresowani – Rzeszów i Miłocin)

21-03-2013
09:52
wulkanr

do esque-akurat jestem wieśniakiem ,pracuję na wsi a w mojej firmie 2/3 pracowników to Rzeszowianie narzekajacy że nie mają czym dojechać do pracy.
a gdy wieśniaki przestaną wjeżdżać do Rzeszowa i zostawiać tam pieniądze to Rzeszów będzie biedny-a oni mają wybór : Łańcut , Tyczyn ,Dynów ,Głogów Młp,Ropczyce , Sędziszów-okoliczne miasteczka bardzo by się ucieszyły

21-03-2013
09:52
trzebowniczanin

A po co wy "MIESZCZUCHY" pchacie się na wieś?Co już zapomnieliście skąd jesteście lub byli wasi rodzice? 75% każdy z was ma słomę w butach , a nas nazywacie WIEŚNIAKAMI?Kto ci polecił napisać ten komentarz? Prezydent bo nie idzie i nie będzie szło po jego myśli?Gminy zadłużone? A co z horrendalnym długiem RZESZOWA ?zastanówcie się po co chcecie "WIEŚNIAKÓW"! TYLKO PO TO ABY SPŁACALI WASZE-MIESZCZUCHÓW DŁUGI. I JESZCZE JEDNO SAM MIESZKAŁEM W RZESZOWIE DŁUGIE LATA ALE DOPIERO TERAZ WIEM ,ŻE ŻYJĘ -JAK I WIĘKSZOŚĆ OSÓB, KTÓRE UWOLNIŁY SIĘ z MIASTA RZESZÓW I NA 100 – wę NIE CHCĄ POWROTU DO TEGO SYFU!!!!!!!
MOŻE I JESTEŚMY DLA WAS WIEŚNIAKAMI , ALE SPRAWY URZĘDOWE ZAŁATWIAMY OD RĘKI A NIE JAK WY _STOIMY W KOLEJKACH BO PANI "BASIA" W URZĘDZIE MUSI DOPIĆ KAWKĘ I POPLOTKOWAĆ! I NA KONIEC JESZCZE JEDNO-JESTEM PEWIEN ,ŻE GDYBY KTOŚ ZAPROPONOWAŁ BY CI ZAMIANĘ _TEŻ BEZ WAHANIA WYBRAŁBYŚ SPOKOJNĄ ,CICHĄ WIEŚ,KTÓRA PRZYNAJMNIEJ W OKOLICACH RZESZOWA TO JEST WSIĄ TYLKO Z NAZWY! NIEKTÓRZY "MIESZCZANIE" NIE MAJĄ TAKICH KOMFORTÓW JAK MY "WIEŚNIAKI" Z TRZEBOWNISKA"!

21-03-2013
10:30
esque

a i le wieśkow juz sie dorobilo na przylaczeniu: grunty ida w gore – predzej czy pozniej jesli ktos ma nierentowne gospodarstwo dobrze je sprzeda, kupi full wypad mieszkanie w Rz i nie musi robic nic praktycznie. o tym juz Wasz wojt nie mowil, nie? bo po co. wygodnie mu pierdziec w stołek w i tak zadłuzownym trzebownisku

21-03-2013
10:30
esque

jestescie wiesniakami dlatego ze dacie sie nabic w kanal przez jakiegos wojta czy kogos tam.
nie jeden wiesniak juz sie dorobil na przylaczeniu do miasta a miasto was potrzebuje zeby w przyszlosci nikt rzeszowa nie marginalizowal finansowo. jak macie za daleko do glowy to rzeczywiscie nie pchajcie sie do nas pracowac

21-03-2013
10:33
martha

jakbym miala wybor wybralabym przylaczona cicha dzielnice;] gdzie dojezdza MPK w cenie biletu miejskiego i cieszac sie ze z czasem moje miasto otrzyma wiecej kasy na inwestycje bo mimo iz podkarpacie jest marginalizowane, to uwazam ze bum inwestycyjny to kwestia czasu. pod warunkiem ze wojtowie wiejscy nie beda ludziom wciskac ciemnoty.

21-03-2013
11:34
Łukawianin

http://www.trzebownisko.pl/pl/…..start.html Obiecanki cacanki… wojt an zebraniu w Łukawcu mówi o inwestycjach w Nowej Wsi… Coś mi się wydaje że jakby w Nowej Wsi powiedział że im czegoś nie zbuduje bo chce w Łukawcu zbudować szybko Przedszkole to by drzwi z drugiej strony zobaczył… No ale tak tutaj można bo chyba ludzie ślepi i wolą do tyłka wchodzić zamiast walczyć o swoje… Pan wójt pochwaliłby się ile podatków zbiera w Łukawcu a ile np na Wólce i powiedział jak to się ma do inwestowanych w tych wsiach pieniędzy… Jak nie wie to mu powiem że w Łukawcu chodnik ma z 2km a na Wólce posiada go już cała Wieś… Wstyd i propaganda a jeszcze jakies stowarzyszenie poparcia mu zakladacie…
A skąd pan wójt wie ile głosów było za a ile przeciw skoro głosów na zebraniu nie liczył?

21-03-2013
12:02
greg

to co wam gmina zrobila w tym lukawcu w 2012r? bo jakos nie doczytalem w tym artykule na gminnej stronie… nic? aha
autobusy tez wójta bolą widze. to niech pomysli ile zaoszczędzili mieszkancy kupujac jeden bilet jak jezdzilo MPK a ile teraz ich kosztuja dojazdy

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.