Forum

Powolne rozbieranie Res-Drobu
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
17-06-2019
10:34

RZESZÓW. Powiatowy Nadzór Budowlany wydał decyzję o konieczności likwidacji zakładowej podczyszczalni ścieków.

Mieszkańcy osiedla 1000-lecie liczą na to, że po rozebraniu podczyszczalni ścieków przy Res-Drobie nie będzie już odczuwalny odór. Decyzję o likwidacji tej instalacji wydał Powiatowy Nadzór Budowlany. Taką konieczność argumentował brakiem pozwolenia na postawienie podczyszczalni oraz wadliwym jej działaniem, co przyczyniało się do rozprzestrzenianiem przykrych zapachów.

Powiatowy Nadzór Budowlany 3 czerwca wydał Res-Drobowi nakaz rozbiórki nielegalnie wybudowanej podczyszczalni. Ta decyzja nie jest jednak prawomocna i Rzeszowskie Zakłady Drobiarskie mogą się od niej odwołać do Podkarpackiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Ma być rozebrana ścianka żelbetowa, która dzieli dwie komory zbiorników oraz rurociągu odprowadzającego ścieki. Usunięte mają być urządzenia do podczyszczania ścieków oraz wymontowana instalacja elektryczna do zasilania pomp i tzw. biofiltrów na przewodach wentylacyjnych.

- Nadzór budowlany potwierdził, że zakład nie przygotował oceny oddziaływania na środowisko – powiadomiło Stowarzyszenie „Nasz Czysty i Zdrowy Rzeszów”. – To jest konieczne w przypadku rozbudowy instalacji do uboju drobiu.

Jak informuje Damian Pawłowski, rzecznik prasowy Res-Drobu, firma nie otrzymała oficjalnego pisma, które zobowiązywałoby do nakazu rozbiórki podczyszczalni ścieków.

Okazuje się, że Res-Drob będzie odwoływał się nie tylko od decyzji o rozbiórce podczyszczalni ścieków. Jeszcze w lutym władze Rzeszowa wycofały pozwolenie zintegrowane i zakład ma wstrzymać produkcję. Jednak w tej sprawie zarząd drobiarskich zakładów również złożył odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Jeśli SKO podtrzyma decyzję ratusza, to trzeba będzie zawiesić ubój kurczaków.

Mieszkańcy osiedla 1000-lecia i Króla Augusta od lat narzekają na smród i hałas wydobywający się z Res-Drobu. Co do odoru, to pochodzi on nie tylko z podczyszczalni ścieków, ale i samochodów dowożących drób do zakładu. Ostatnio rzecznik tej firmy informował, że planowana jest likwidacja zakładu i nie będzie go już w centrum Rzeszowa. Ma być przeniesiony poza granice miasta. Na to też liczą mieszkańcy.

Mariusz Andres

17-06-2019
11:12
mieszkaniec z Kmity

Kto wydal zezwolenie na budowe osiedla a wiec domow mieszkalnych w najblizszym sasiedztwie drobiarni ?
Przeciez ten zaklad istnial ZANIM powstalo osiedle.
Czy w dokumentach nie mozna znalezc KTO wydal zezwolenie i jesli to mozliwe UKARAC PRZYKLADNIE ?

17-06-2019
11:59
Mieszczanin

Ukarać to można tylko trolla któremu płaci ten cwaniak, ciekawe czy ma faktury ;)

17-06-2019
15:39
fetor

Tabaka jest do nosa czy nos jest do tabaki ? Na cudzej d.... to by kosę poklepał , a nie swoimi rękami w ognisku grzebał "mądralo" . W mieście najważniejsi są mieszkańcy i ich interes ! Tego typu zakłady "z definicji" powinny być usuwane z miast !

17-06-2019
20:48
Rzeszów

Ludzie, czy wy rozumiecie, że kiedyś tak nie śmierdziało?! Dacie wiarę?! I właśnie o to chodzi. Przykre jest to, że czepiacie się ludzi, że tam mieszkają. Skoro ktoś kupił mieszkanie 10 lay temu i smrodu nie było to skąd miał wiedzieć, że teraz smród będzie go zabijał?
Ten smród jest od pewnego czasu.

17-06-2019
21:05
hijena

problemami dawnej jajczarni powinni przypatrzec się dziennikarze śledczy miejscowych mediow .Wiele lat jajczarnia żyla w przyjazni i symbiozie z mieszkancami pobliskiego osiedla.Jako zwolennik teorii spiskowych uwazam ,że jakiś byznesman* zbliżony do miejskich szemranych kręgow ostrzy sobie zęby na tą atrakcyjną dzialke w centrum miasta

17-06-2019
22:34
hijena

ale gnój u starego na podworku nie przeszkadza ci

19-06-2019
06:19
ASIA kierownik

wszystko jest załatwione z miastem, zakład bedzie funkcjonował jeszcze przez 2 lata / kierowca z firmy co wozi drub :)

19-06-2019
08:50
Operacyjny

firma zainwestowała w nowy asfalt i wszystko co piszą jest tylko dla uspokojenia w mediach firma nadal będzie pracować i produkować nie planujemy przenosin a to co piszecie w gazecie to bzdury
dalej będziemy smrodzić teraz dziennie przyjedzą 30 samochodów z kurami będzie nawet do 35 :) wszystko jest opłacone

20-06-2019
13:29
mieszkaniec z Kmity

Nawet wtedy gdy domy i osiedla sa wybudowane WBREW PRZEPISOM ktore zabraniaja budowania domow w strefach zakazujacych budowania lokali mieszlanych w poblizu zakladow skazacych srodowisko naturalne ?
To najlepiej wyrzucmy WSZYSTKIE fabryki z Polski bo kazda zatruwa srodowisko naturalne.

20-06-2019
18:50
Operacyjny

dawniej było 10 samochodów na dzień a teraz jest nawet 35 kursów

21-06-2019
06:41
Robert

Współczuję mieszkańcom. Pracowałem jakiś czas w tej okolicy, na ul. Reja. Latem często smród był taki, że ciężko było wyjść na zewnątrz. I trudno ten "aromat" porównywać z gnojówką czy podobnym naturalnym zapachem. To po prostu smród padliny z dodatkiem chemii.

21-06-2019
13:45
fetor

Pierdolenie trzy po trzy jak się nie ma rzeczowych argumentów

29-06-2019
23:59
chf

Teraz to już dosłownie wszyscy jak harpie rzucili się na drobiowego badziewiarza :) i nie wiadomo nawet czy forsa mu pomoże, będzie siedział, powinien, wszystko na dobrej drodze. Myślę że za poprzednie biznesy z których wyszedł bez szwanku, jak chociażby z Jedynki w więzieniu się nim odpowiednio zaopiekują :)

47
Dodaj komentarz

avatar
40 Comment threads
8 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
36 Comment authors
ZofiaJanuszTomekMariaJożef Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
radek
Gość
radek

Dość sprytnie biskup odpowiada burmistrzowi Ustrzyk i daje w ten sposób sygnał wiernym. Burmistrz napisał,że chce płacić z budżetu miasta za jedną tygodniowo lekcję religii.Natomiast nie wspomina o ograniczaniu ilości godzin religii,chce nawet udostępnić sale lekcyjne na większy wymiar tych lekcji .namawia do tego,aby katecheci drugą godzinę uczyli za darmo albo aby to ordynariusz im za dodatkowe godziny wypłacał. Kiedy młodzi lekarze domagali się płacenia im za nadgodziny spędzone w szpitalach,były marszałek senatu,pan Karczewski apelował do nich,by popracowali trochę dla idei. Może trzeba też apelować do katechetów,aby popracowali dla idei a nie tylko dla forsy.Zbawienie przecież ważniejsze od ziemskich dóbr.

Zofia
Gość
Zofia

Dołączam do pozwu zbiorowego

Zofia
Gość
Zofia

Dołączam się do pozwu zbiorowego

Janusz
Gość
Janusz

Moim zdaniem o wiele lepsze są chwilówki krótkoterminowe, które zwracasz w całości na raz. Nie musisz się długo męczyć z comiesięczną spłatą ratalną. Ja często zaciągam pożyczki w Szybkiej Gotówce - mają dosyć wysokie kwoty, dzięki czemu nie jesteś zbyt ograniczony, a także świetne terminy zwrotu - do 65 dni. Polecam!

Tomek
Gość
Tomek

Węglem taniej.

Maria
Gość
Maria

Dołączam do pozwu zbiorowego

Jożef
Gość
Jożef

Jestem za ,i przeciw oszukiwaniu mnie,chętnie dołącze sie do zbiorowego pozwu.Jeżeli rzeczywiście tak jest,to jest zwyczajne oszustwo

ZOFIA
Gość
ZOFIA

Chętnie dołączę do pozwu.

Grażka
Gość
Grażka

jak najbardziej trzeba tym się zająć dołączam się do pozwu

Krystyna
Gość
Krystyna

Również chętnie dołączę do pozwu zbiorowego. Sama się zastanawiałam skąd taka niska inflacja, skoro ceny tak bardzo poszły w górę, a to przecież nie koniec podwyżek

krystyna
Gość
krystyna

A ja rocznik 1953 tez oszukana to juz druga wpadka rzadu

GRAZYNA
Gość
GRAZYNA

Dołączam się do pozwu zbiorowego ,dość poszukiwania nas emerytow

Szkoła języka angielskiego
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

Krystyna
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

radek
Gość
radek

Obaj panowie /Wałęsa i Balcerowicz/ mają niewątpliwe zasługi w zmianie systemu polityczno-gospodarczego w naszym kraju. Pan prof.Balcerowicz wyprowadzał Polskę z socjalizmu do gospodarki rynkowej. Mamy wielu ekonomistów ale wówczas /była całkowita zapaść gospodarcza kraju/ nie było odważnego,który zechciałby pokierować zmianami zmierzającymi do uzdrowienia finansów publicznych. Nigdzie nie było doświadczeń w wychodzeniu z gospodarki centralnie sterowanej do systemu swobody gospodarczej,opartego o rachunek finansowy a nie o potrzeby polityczne.Dzisiaj wielu ludzi twierdzi,że można było inaczej postępować. Zgoda,tylko że mamy pełniejszą wiedzę od tych,którzy wówczas "po omacku"zmieniali system. Zasług prof.Balcerowicza nie można zapomnieć. Pan Wałęsa ma trwałe miejsce w historii Polski i w… Czytaj więcej »

who win today match
Gość

Nice Blog, With thanks! Valuable information! Useful post, Nice info!
We provide all Cricket match prediction today. BBL 2019-20 reports, 2020 IPL 13 match tips, 2020 WC T20, BPL 2020, CBTF Winner prediction tips. PSL T20 Match Toss Session cricket reports, Lambi Pari cricket tips, Fency Match Reports Today. Today match prediction tips.

wacek
Gość
wacek

zazabrane mienie każdy dostawał jakieś odszkodowanie, niech to teraz oddadzą, zapłacą za utrzymanie. trzeba było sobie po wojnie zabrać te riuny. cwaniaki hrabiowie

Rafał
Gość
Rafał

uwaga na oszustwo

radek
Gość
radek

Z dobrym dla rządzącej partii skutkiem stosowana jest sztuczka propagandowa,polegająca na izolacji pewnej grupy społecznej bądź zawodowej,poddanie jej "słusznej",medialnej krytyce zazwyczaj bez przedstawienia dowodów a resztę czyli tak zwane "dobijanie" ofiar pozostawia się niezbyt rozgarniętej części społeczeństwa. Orzekaniem w sądach zajmuje się ok 10 tysięcy sędziów. Propaganda rządowa przedstawia kilku /pewnie nie więcej niż 5/ sędziów,którzy dokonali niegodnych czynów czy zachowań. Reszta,czyli 9995 osób to porządni ludzie,z godnością i zaangażowaniem wykonujący swój zawód. Zmanipulowany suweren tego nie dostrzega. Podobnie było z emerytami służb mundurowych. Próby dyskredytowania ciągle są podejmowane,jeśli tylko mogą wyniknąć z tego doraźne korzyści polityczne. Medialnej,negatywnej obróbce poddawano… Czytaj więcej »

B-ra
Gość
B-ra

Na Zajęczej w Rzeszowie też grasuje, tyle że bez Skody, a z telefonem w ręku..... filmuje sie. Warunki są znakomite, niewykoszona trawa itp. Polecam uwadze.

hijena
Gość
hijena

niektore osoby uważają ,że noszenie okularow optycznych doda im powagi i spowoduje inteligentniejszy wyraz twarzy

Karina
Gość
Karina

Brawo Pan Prezydent. Tak trzymać.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Kiedy nasz prezydent zajmie się reklamami w centrum?
Czy nie można zmusić najemców by szyldy i reklamy były w jednym kształcie?
Idąc 3-go maja zamiast podziwiać deptak i piękne kamienice, podziwiamy festiwal reklam.

hijena
Gość
hijena

juz się kiedys odgrażał się,że zrobi porządek z reklamami i mimo ,że ma Ustawę Krajobrazowa ulice otapetowane reklamami przypominają prowincjonalne miasto w Bangladeszu

hijena
Gość
hijena

szczegolnie atrakcyjne są poręcze na kladce w ksztalcie deski klozetowej,wykonane porecze z egzotycznego drewna ,wypaczone ,krzywe z zadrami wygladają ,jakby wykonane były z desek ze starej palety transportowej.Rzeszow Miasto Imitacji

Teresa
Gość
Teresa

Witam.Mam tez problem ,od 2 tygodni pisze z kims,kto podaje sie za generala Millera ,jest na misji w Afganistanie.Kolka dni temu poprosil mnie,zebym zgodzila sie przyjac jego przesylke,fundusze,ktore ma zdeponowane w firmie Global Security,gdyz ta firma likwiduje swoja dzialalnosc w USA i przenosi sie do UK,a on nie ma mozlowosci innej ,zeby te fundusze przeniesc do innego banku,bo jest w Afganistanie,podal taki adres tej firmy Global Security :globalintercommserv77088@gmail.com,ze ta firma bedzie sie juz ze mna kontaktowac,poniewaz wiele czytalam na temat oszust i nie wydaje mi sie to prawdopodobne,aby ktos wysylal z Ameryki walizke funduszy,otoz ta firma Global napisala mi teraz,ze… Czytaj więcej »

ewa1976
Gość
ewa1976

nie odpisuj naciągacze

Jasio Kefirek
Gość
Jasio Kefirek

Teresa?! Ty dla jaj czy naprawdę jesteś tak tępa?

Fabiona
Gość
Fabiona

Dokładnie, nie odpisuj jemu, to naciągacze.

usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

wacek
Gość
wacek

no i mogą popilnować dzieci, kiedy rodzice będą zarabiać pieniądze.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Blanka
Gość
Blanka

Mi by się przydała taka - bezzwrotna :)