Forum

Powstaje prawoskręt z ul. Obrońców Poczty Gdańskiej w al. Wyzwolenia
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
06-03-2019
16:42

RZESZÓW. Na ul. Obrońców Poczty Gdańskiej wybudowane zostaną także zatoki autobusowe, ścieżki rowerowe oraz nowy chodnik.

Już niedługo mieszkańcy Baranówki będą mogli spokojnie odetchnąć. Kilka dni temu rozpoczęła się przebudowa jednego z kluczowych skrzyżowań na ich osiedlu. Chodzi o skrzyżowanie ul. Obrońców Poczty Gdańskiej z al. Wyzwolenia. Wydłużony ma zostać prawoskręt, który dziś jest zbyt krótki i w godzinach szczytu powoduje gigantyczne korki.

W projekcie budżetu na 2019 r. zapisano na tę inwestycję ok. 2,8 mln zł. Na początku miasto liczyło na to, że uda się przebudować skrzyżowanie za blisko 2,4 mln, lecz najniższa oferta w przetargu opiewała na kwotę o ok. 400 tys. więcej. Zdecydowano się więc na dołożenie brakujących środków, co niezwykle ucieszyło mieszkańców północnej części os. Baranówka. Od wielu lat narzekają oni na korki na ul. Obrońców Poczty Gdańskiej. Jak twierdzą, z każdym rokiem osiedle się rozwija, samochodów przybywa, a sytuacja na drodze jest coraz gorsza. Niekiedy, aby wyjechać z ulicy w al. Wyzwolenie trzeba czekać nawet 10 minut.

Głównym problemem skrzyżowania jest zbyt krótki prawoskręt z ul. Obrońców Poczty Gdańskiej w al. Wyzwolenia. - Prace będą polegać na dobudowie prawoskrętu (ok. 170 m), aby rozładować napięty ruch i zwolnić pas dla samochodów jadących na wprost lub w lewym kierunku – wyjaśniał jeszcze niedawno Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. - Ponadto wybudujemy chodniki i przejazdy dla rowerzystów oraz zmodernizujemy sygnalizacje świetlną wraz z zatokami autobusowymi – dodał. Przebudowane zostaną także zjazdy na drogi osiedlowe oraz system odwodnienia i kanalizacji deszczowej. Pierwsze roboty rozpoczęły się kilka dni temu.

Kiedy kierowcy skorzystają z wyremontowanego skrzyżowania? Zgodnie z deklaracją wykonawcy, oddanie drogi do użytku nastąpi 28 czerwca 2019 r.

Kamil Lech

07-03-2019
10:54
rzeszowiak

A gdzie dodatkowy pas, prawoskręt z ul. Wyzwolenia na Obr Poczty? Jak już tam kopią to powinni i to zrobić.

07-03-2019
11:13
jugo

Konieczny jest długi prawoskręt w każdym kierunku na tym skrzyżowaniu.

08-03-2019
10:00
olek

A po co zbudowano mostek na potoku Przyrwa. Dlaczego nie ma do niego dojazd dl mieszkańców z osiedla Baranówki IVB. Może była to inwestycja mostowa jedynie dla dealera samochodów który ma tam salon.Podobnie dlaczego nie ma nowego wjazdu do ul.debicka na wprost LIDLA tyko nadal funkcjonuje ten niebezpieczny koło starego młyna.

13-03-2019
14:52
z Morgowej

Taki sam prawoskręt jest pilnie potrzebny na ul. Cienistej przy skrzyżowaniu z ul. Lwowską. Bo tam jest tylko 1 pas aż na 3 kierunki ruchu. Tworzą się korki w których stoją i auta osobowe i autobusy MPK.