Forum

Powstaje prawoskręt z ul. Obrońców Poczty Gdańskiej w al. Wyzwolenia
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
06-03-2019
16:42

RZESZÓW. Na ul. Obrońców Poczty Gdańskiej wybudowane zostaną także zatoki autobusowe, ścieżki rowerowe oraz nowy chodnik.

Już niedługo mieszkańcy Baranówki będą mogli spokojnie odetchnąć. Kilka dni temu rozpoczęła się przebudowa jednego z kluczowych skrzyżowań na ich osiedlu. Chodzi o skrzyżowanie ul. Obrońców Poczty Gdańskiej z al. Wyzwolenia. Wydłużony ma zostać prawoskręt, który dziś jest zbyt krótki i w godzinach szczytu powoduje gigantyczne korki.

W projekcie budżetu na 2019 r. zapisano na tę inwestycję ok. 2,8 mln zł. Na początku miasto liczyło na to, że uda się przebudować skrzyżowanie za blisko 2,4 mln, lecz najniższa oferta w przetargu opiewała na kwotę o ok. 400 tys. więcej. Zdecydowano się więc na dołożenie brakujących środków, co niezwykle ucieszyło mieszkańców północnej części os. Baranówka. Od wielu lat narzekają oni na korki na ul. Obrońców Poczty Gdańskiej. Jak twierdzą, z każdym rokiem osiedle się rozwija, samochodów przybywa, a sytuacja na drodze jest coraz gorsza. Niekiedy, aby wyjechać z ulicy w al. Wyzwolenie trzeba czekać nawet 10 minut.

Głównym problemem skrzyżowania jest zbyt krótki prawoskręt z ul. Obrońców Poczty Gdańskiej w al. Wyzwolenia. - Prace będą polegać na dobudowie prawoskrętu (ok. 170 m), aby rozładować napięty ruch i zwolnić pas dla samochodów jadących na wprost lub w lewym kierunku – wyjaśniał jeszcze niedawno Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. - Ponadto wybudujemy chodniki i przejazdy dla rowerzystów oraz zmodernizujemy sygnalizacje świetlną wraz z zatokami autobusowymi – dodał. Przebudowane zostaną także zjazdy na drogi osiedlowe oraz system odwodnienia i kanalizacji deszczowej. Pierwsze roboty rozpoczęły się kilka dni temu.

Kiedy kierowcy skorzystają z wyremontowanego skrzyżowania? Zgodnie z deklaracją wykonawcy, oddanie drogi do użytku nastąpi 28 czerwca 2019 r.

Kamil Lech

07-03-2019
10:54
rzeszowiak

A gdzie dodatkowy pas, prawoskręt z ul. Wyzwolenia na Obr Poczty? Jak już tam kopią to powinni i to zrobić.

07-03-2019
11:13
jugo

Konieczny jest długi prawoskręt w każdym kierunku na tym skrzyżowaniu.

08-03-2019
10:00
olek

A po co zbudowano mostek na potoku Przyrwa. Dlaczego nie ma do niego dojazd dl mieszkańców z osiedla Baranówki IVB. Może była to inwestycja mostowa jedynie dla dealera samochodów który ma tam salon.Podobnie dlaczego nie ma nowego wjazdu do ul.debicka na wprost LIDLA tyko nadal funkcjonuje ten niebezpieczny koło starego młyna.

13-03-2019
14:52
z Morgowej

Taki sam prawoskręt jest pilnie potrzebny na ul. Cienistej przy skrzyżowaniu z ul. Lwowską. Bo tam jest tylko 1 pas aż na 3 kierunki ruchu. Tworzą się korki w których stoją i auta osobowe i autobusy MPK.

17
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
ELVIS WHYTEojczulekMariuszLenka BolkovaDavis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ELVIS WHYTE
Gość
ELVIS WHYTE

skontaktuj się z nami dzisiaj za pośrednictwem naszego e-maila (doctorelviswhyte@gmail.com) lub WhatsApp +2347083629144, aby uzyskać więcej informacji, jeśli chcesz sprzedać swoją nerkę za ogromną sumę pieniędzy.

ojczulek
Gość
ojczulek

Z taką urocza kobietą jak na fotografii można mieć dzieci, równie urocze.

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (leni.bolkova01@gmail.com)

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

cześć

Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 3%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (leni.bolkova01@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć, Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej? Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę! Zapewniamy pomoc finansową dla osób, które szukają pożyczek. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Marcin
Gość
Marcin

Ogrzewanie pompą powietrzną w okresach przejściowych jest tańsze niż gazem, a z wymiennikiem gruntowym pionowym cały rok taniej.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Mariusz
Gość

Może kilka lat temu pożyczki pozabankowe były ryzykiem, aktualnie jednak wygląda to zupełnie inaczej i są oczywiście w pełni bezpieczne dla nas.