Forum

Pracujesz za granicą? Dowiedz się, jak możesz uzyskać zwrot podatku dochodowego
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
11-04-2019
09:57

Image EnlargerZarówno w Polsce, jak i za granicą, osoby legalnie pracujące mają obowiązek płacenia podatku dochodowego. Nie robią tego osobiście, ale poprzez pracodawcę, który z comiesięcznej wypłaty potrąca zaliczkę właśnie na ten cel. Pobraną kwotę (wraz ze składką na ubezpieczenie społeczne) firma przekazuje miejscowemu urzędowi skarbowemu. Często zdarza się, tak samo jak w naszym kraju, że wpłacona kwota podatku jest zbyt wysoka i można w legalny sposób ubiegać się o zwrot powstałej różnicy. Jak to zrobić?

Zapłaciłeś fiskusowi zbyt dużo? Masz prawo do odzyskania nadpłaconej kwoty

Również praca za granicą podlega opodatkowaniu. Suma przekazana fiskusowi może także w tym przypadku okazać się za duża. Bezpośredni wpływ na to mają przede wszystkim obowiązujące w danym państwie ulgi, na przykład kwota wolna od podatku, która osiąga różną wysokość. Kiedy więc podejrzewasz, że należy Ci się zwrot pieniędzy, warto złożyć deklarację do urzędu skarbowego. Po cierpliwym oczekiwaniu na zakończenie obliczeń otrzymasz nadpłaconą sumę z powrotem. Jednak w sprawach finansowych lepiej niczego nie pozostawiać domysłom. Najpierw sprawdź dokumenty wypłaty, jakie dostałeś od pracodawcy – na nich znajduje się informacja dotycząca potrąconych kwot. Teraz wystarczy je zsumować i samodzielnie obliczyć wysokość kwoty, na jaką możesz liczyć. W tym celu dobrze jest skorzystać z dostępnych w internecie, darmowych kalkulatorów zwrotu podatku, które pomogą Ci oszacować oczekiwaną sumę.

Nie taki diabeł straszny, jak go malują. Jakie formalności okażą się niezbędne?

Podobnie jak w Polsce, również rozliczenie podatku z Niemiec, Holandii i wielu innych krajów europejskich odbywa się na początku każdego roku kalendarzowego. Inaczej jest chociażby w Wielkiej Brytanii, gdzie rok podatkowy kończy się w pierwszym tygodniu kwietnia. Jeśli zakończyłeś pracę przykładowo w sierpniu, możesz ubiegać się o zwrot wcześniej, o ile wyjeżdżasz z danego państwa i nie podejmujesz w nim żadnej pracy zarobkowej aż do końca roku. A formalności? Nic prostszego – w większości krajów wystarczą dokumenty poświadczające dochód i zapłacone zaliczki na podatek. Wszystko dostaniesz od pracodawcy, Ty musisz jedynie wypełnić obowiązującą deklarację podatkową. Jeżeli nie posiadasz kompletu wymaganych druków urzędowych, nie martw się. Na polskim rynku funkcjonują renomowane firmy, na przykład Atlantis Tax, które pomogą Ci w odzyskaniu podatku z zagranicy oraz dopełnieniu wszelkich koniecznych procedur.

Artykuł partnera

16
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
pomyslowy DobromilusotyfoAldona z PigalakajanStanisław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)