Forum

Premier z Podkarpacia?
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
05-02-2019
13:06

KRAJ, PODKARPACIE. Urodzony w Rymanowie i wychowany w Krośnie Robert Biedroń, popularny polityk i były prezydent Słupska, założył partię Wiosna.

- Nie chcemy wojny polsko-polskiej Ostatnie lata były zimne i ponure. Zamiast rozmów słuchaliśmy kłótni, zamiast dobra wspólnego mieliśmy interesy partyjne. Potrzebujemy wiosny, która odnowi ten ponury krajobraz – mówił Robert Biedroń podczas konwencji założycielskiej swojej partii. Wśród obietnic wyborczych znalazły się m.in. zamknięcie kopalń węglowych do roku 2035, limit oczekiwania na lekarza specjalistę, emerytura minimalna  i opodatkowanie kościelnej tacy. Czy Biedroń ma szanse na przewietrzenie sceny politycznej w kraju i zostanie premierem?

W niedzielę na warszawskim Torwarze Biedroń przedstawił program swojej partii Wiosna. Na liście postulatów możemy przeczytać na przykład, że „Polki i Polacy zasługują na sprawną opiekę zdrowotną. Dziś na wizytę lub badanie u specjalisty czekamy nawet kilka lat. Żeby cokolwiek przyspieszyć, musimy wydawać na leczenie coraz więcej pieniędzy. Jeśli Polki i Polacy mają cieszyć się zdrowiem, służba zdrowia nie może tak działać. Dlatego zagwarantujemy dostęp do lekarza specjalisty w ciągu jednego miesiąca. Wzrost finansowania w opiece zdrowotnej przełoży się na większą dostępność dla pacjentów. Wprowadzimy limit czasu oczekiwania na świadczenia w danych oddziale NFZ. Po jego upłynięciu pacjenci będą mieli prawo do wyboru miejsca leczenia w sektorze prywatnym. Za wizytę zapłaci NFZ zgodnie z ogólnopolskim cennikiem”.
Biedroń proponuje równą płacę dla kobiet i mężczyzn, równość małżeńską (niezależnie od płci) i walkę z przestępstwami z nienawiści. Zamierza zagwarantować emeryturę minimalną w wysokości 1600 złotych dla każdej obywatelki i każdego obywatela. Pragnie ponadto 500+ dla wszystkich dzieci i dodatkowych miejsc w żłobkach.

Po dojściu do władzy przez Biedronia miałyby zniknąć: fundusz kościelny i religia ze szkół. Oznaczałoby to rozdział państwa od kościoła. Kobiety mogłyby legalnie przerywać ciążę do 12 tygodnia, przy porodzie zaś miałyby dostęp do znieczulenia.

Z pełnym programem można się zapoznać na stronie internetowej partii Wiosna. Sam Robert Biedroń wyliczył, że realizacja jego obietnic wyborczych będzie kosztować 35 miliardów złotych. Na razie nie wiadomo, skąd lider Wiosny miałby wziąć te pieniądze. Mówi się, że część z nich mogłaby wpłynąć do budżetu dzięki opodatkowaniu kościoła. - Na gorąco po konwencie zakładam, że propozycje uderzające w kościół nie zyskają wielkiego poparcia społeczeństwa – przekonuje dr Magdalena Cyrek, ekonomistka Uniwersytetu Rzeszowskiego - Zgromadzenie więc tak dużej sumy, która miałyby pokryć obietnice wyborcze, jest mało realne.

Czy zatem polska scena polityczna się zmieni? - Na tę chwilę trudno powiedzieć, co może osiągnąć Wiosna. Jej program jest radykalny. A jeżeli ktoś w Polsce zamierza zalegalizować związki partnerskie, to jest skazany na porażkę. Polacy są konserwami - mówi dr Dominik Szczepański, politolog Uniwersytetu Rzeszowskiego – Biedroń na pewno nie zagrozi partii rządzącej. Jego kosztem stracą Razem, SLD i Kukiz. Myślę, że Nowoczesna może próbować koalicji z Biedroniem, ponieważ jest na skraju upadku. - przypuszcza - A czy Wiosna osłabi Platformę Obywatelską? Ona walczy o przejęcie władzy. Dziennikarze sprzyjający największej partii opozycyjnej już działają na szkodę Biedronia, Tomasz Lis na przykład. Ale PO ma swój twardy elektorat, a Ci dziennikarze poza tym elektoratem nie są żadnym autorytetem – podkreśla - Biedroń jest pewny siebie, ale przy tym: kulturalny i stonowany. Nie podzieli losu Palikota czy Kukiza. Jest w bezpiecznej strefie, która zawsze znajdzie poparcie - zapewnia - Kukiz miał zerwać z układem, i co? Nikt już o tym nie mówi. A Biedroń od lat trwa przy swoim. Dzięki temu może przetrwać. Wszystko zależy od tego, jak on rozegra tę polityczną grę, jaką strategię obierze – tłumaczy - Jestem przekonany, że części obietnic wyborczych Biedroń nie zrealizuje. To po prostu niemożliwe. Weźmy tę tacę kościelną – przecież jej opodatkowanie jest nie do zrobienia. Po pierwsze trzeba by zmienić konstytucję, a tego nawet PiS nie może teraz zrobić, pomimo większości. Po drugie: wyobrażają sobie Państwo, że kościelny będzie chodzić między wiernymi z terminalem? - żartuje - Każda partia jest bardziej lub mniej populistyczna. Ten konwent założycielski partii Biedronia był bardzo nowoczesny, był wielkim, wyreżyserowanym spektaklem, ze świetnym aktorem w roli głównej. No ale tak musi być. - podsumowuje.

Po konwencji założycielskiej Wiosny posłanka PiS Krystyna Pawłowicz napisała na Twitterze, że Biedroń „wywróci Polskę do góry nogami”, i że wprowadzi do niej „lewacki terror”. Odmiennego zdania są jednak specjaliści. - Myślę, że Polacy są na Biedronia gotowi. Zwłaszcza Ci młodzi, z wielkomiejskich ośrodków - mówi dr Hubert Kotarski, socjolog Uniwersytetu Rzeszowskiego – Rzecz jasna, on nie dotrze do wszystkich. Dla niektórych problemem będzie jego orientacja seksualna - podkreśla – Ale skoro przez słupczan był lubiany, to i w kraju sobie poradzi.

Marcin Czarnik

05-02-2019
14:04
jan

Jego wystąpienie idealne do kabaretu

05-02-2019
19:15
marek

Że też jeszce takie coś istnieje .

06-02-2019
10:00
marek

A niedawno krytykował że ksiądz bierze dzieci na kolanka a tu prosze pederasta przytula publicznie jakiegoś bachora i nikt tego nie widzi halo prokuratura

06-02-2019
12:06
anna

"ulubieniec rowerowy" - ale jaja

06-02-2019
17:07
Rychu

Nie bachora tylko dziecko....katoliku...

11-02-2019
09:45
Wiosna

mamy nadzieję, że gdy dojdzie do władzy, przywróci wizy dla amerykanów i rozliczy pisowców !

44
Dodaj komentarz

avatar
37 Comment threads
8 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
35 Comment authors
JanuszTomekMariaJożefZOFIA Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janusz
Gość
Janusz

Moim zdaniem o wiele lepsze są chwilówki krótkoterminowe, które zwracasz w całości na raz. Nie musisz się długo męczyć z comiesięczną spłatą ratalną. Ja często zaciągam pożyczki w Szybkiej Gotówce - mają dosyć wysokie kwoty, dzięki czemu nie jesteś zbyt ograniczony, a także świetne terminy zwrotu - do 65 dni. Polecam!

Tomek
Gość
Tomek

Węglem taniej.

Maria
Gość
Maria

Dołączam do pozwu zbiorowego

Jożef
Gość
Jożef

Jestem za ,i przeciw oszukiwaniu mnie,chętnie dołącze sie do zbiorowego pozwu.Jeżeli rzeczywiście tak jest,to jest zwyczajne oszustwo

ZOFIA
Gość
ZOFIA

Chętnie dołączę do pozwu.

Grażka
Gość
Grażka

jak najbardziej trzeba tym się zająć dołączam się do pozwu

Krystyna
Gość
Krystyna

Również chętnie dołączę do pozwu zbiorowego. Sama się zastanawiałam skąd taka niska inflacja, skoro ceny tak bardzo poszły w górę, a to przecież nie koniec podwyżek

krystyna
Gość
krystyna

A ja rocznik 1953 tez oszukana to juz druga wpadka rzadu

GRAZYNA
Gość
GRAZYNA

Dołączam się do pozwu zbiorowego ,dość poszukiwania nas emerytow

Szkoła języka angielskiego
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

Krystyna
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

radek
Gość
radek

Obaj panowie /Wałęsa i Balcerowicz/ mają niewątpliwe zasługi w zmianie systemu polityczno-gospodarczego w naszym kraju. Pan prof.Balcerowicz wyprowadzał Polskę z socjalizmu do gospodarki rynkowej. Mamy wielu ekonomistów ale wówczas /była całkowita zapaść gospodarcza kraju/ nie było odważnego,który zechciałby pokierować zmianami zmierzającymi do uzdrowienia finansów publicznych. Nigdzie nie było doświadczeń w wychodzeniu z gospodarki centralnie sterowanej do systemu swobody gospodarczej,opartego o rachunek finansowy a nie o potrzeby polityczne.Dzisiaj wielu ludzi twierdzi,że można było inaczej postępować. Zgoda,tylko że mamy pełniejszą wiedzę od tych,którzy wówczas "po omacku"zmieniali system. Zasług prof.Balcerowicza nie można zapomnieć. Pan Wałęsa ma trwałe miejsce w historii Polski i w… Czytaj więcej »

who win today match
Gość

Nice Blog, With thanks! Valuable information! Useful post, Nice info!
We provide all Cricket match prediction today. BBL 2019-20 reports, 2020 IPL 13 match tips, 2020 WC T20, BPL 2020, CBTF Winner prediction tips. PSL T20 Match Toss Session cricket reports, Lambi Pari cricket tips, Fency Match Reports Today. Today match prediction tips.

wacek
Gość
wacek

zazabrane mienie każdy dostawał jakieś odszkodowanie, niech to teraz oddadzą, zapłacą za utrzymanie. trzeba było sobie po wojnie zabrać te riuny. cwaniaki hrabiowie

Rafał
Gość
Rafał

uwaga na oszustwo

radek
Gość
radek

Z dobrym dla rządzącej partii skutkiem stosowana jest sztuczka propagandowa,polegająca na izolacji pewnej grupy społecznej bądź zawodowej,poddanie jej "słusznej",medialnej krytyce zazwyczaj bez przedstawienia dowodów a resztę czyli tak zwane "dobijanie" ofiar pozostawia się niezbyt rozgarniętej części społeczeństwa. Orzekaniem w sądach zajmuje się ok 10 tysięcy sędziów. Propaganda rządowa przedstawia kilku /pewnie nie więcej niż 5/ sędziów,którzy dokonali niegodnych czynów czy zachowań. Reszta,czyli 9995 osób to porządni ludzie,z godnością i zaangażowaniem wykonujący swój zawód. Zmanipulowany suweren tego nie dostrzega. Podobnie było z emerytami służb mundurowych. Próby dyskredytowania ciągle są podejmowane,jeśli tylko mogą wyniknąć z tego doraźne korzyści polityczne. Medialnej,negatywnej obróbce poddawano… Czytaj więcej »

B-ra
Gość
B-ra

Na Zajęczej w Rzeszowie też grasuje, tyle że bez Skody, a z telefonem w ręku..... filmuje sie. Warunki są znakomite, niewykoszona trawa itp. Polecam uwadze.

hijena
Gość
hijena

niektore osoby uważają ,że noszenie okularow optycznych doda im powagi i spowoduje inteligentniejszy wyraz twarzy

Karina
Gość
Karina

Brawo Pan Prezydent. Tak trzymać.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Kiedy nasz prezydent zajmie się reklamami w centrum?
Czy nie można zmusić najemców by szyldy i reklamy były w jednym kształcie?
Idąc 3-go maja zamiast podziwiać deptak i piękne kamienice, podziwiamy festiwal reklam.

hijena
Gość
hijena

juz się kiedys odgrażał się,że zrobi porządek z reklamami i mimo ,że ma Ustawę Krajobrazowa ulice otapetowane reklamami przypominają prowincjonalne miasto w Bangladeszu

hijena
Gość
hijena

szczegolnie atrakcyjne są poręcze na kladce w ksztalcie deski klozetowej,wykonane porecze z egzotycznego drewna ,wypaczone ,krzywe z zadrami wygladają ,jakby wykonane były z desek ze starej palety transportowej.Rzeszow Miasto Imitacji

Teresa
Gość
Teresa

Witam.Mam tez problem ,od 2 tygodni pisze z kims,kto podaje sie za generala Millera ,jest na misji w Afganistanie.Kolka dni temu poprosil mnie,zebym zgodzila sie przyjac jego przesylke,fundusze,ktore ma zdeponowane w firmie Global Security,gdyz ta firma likwiduje swoja dzialalnosc w USA i przenosi sie do UK,a on nie ma mozlowosci innej ,zeby te fundusze przeniesc do innego banku,bo jest w Afganistanie,podal taki adres tej firmy Global Security :globalintercommserv77088@gmail.com,ze ta firma bedzie sie juz ze mna kontaktowac,poniewaz wiele czytalam na temat oszust i nie wydaje mi sie to prawdopodobne,aby ktos wysylal z Ameryki walizke funduszy,otoz ta firma Global napisala mi teraz,ze… Czytaj więcej »

ewa1976
Gość
ewa1976

nie odpisuj naciągacze

Jasio Kefirek
Gość
Jasio Kefirek

Teresa?! Ty dla jaj czy naprawdę jesteś tak tępa?

Fabiona
Gość
Fabiona

Dokładnie, nie odpisuj jemu, to naciągacze.

usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

wacek
Gość
wacek

no i mogą popilnować dzieci, kiedy rodzice będą zarabiać pieniądze.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Blanka
Gość
Blanka

Mi by się przydała taka - bezzwrotna :)