Prezes Telewizji Polskiej chce podatku na TVP
Przeczytaj oryginalny post blogu
25-10-2012
06:08
Redaktor

KRAJ. PODKARPACIE. Abonament za radio i telewizję to był dopiero początek.

Od dawna już piszemy o problemach z płaceniem abonamentu za radio i telewizję. Z racji, że mała część korzystających z odbiorników telewizyjnych płaci, pocztą przychodzą ludziom wezwania do uregulowania zaległości. Okazuje się jednak, że na ściganiu dłużników przez pocztę się nie…

25-10-2012
09:53
leon

Ja problemu nie widzę, zakodować sygnał TVP i po problemie. Kto będzie chciał ten będzie płacił i oglądał.
Jak dla mnie to TVP mogłaby nie istnieć, nic tam ciekawego nie ma a gaże dla pseudo gwiazdek jak z kosmosu.

25-10-2012
09:59
Markiz de Sade

10 zł to kwota do przyjęcia. Ale niech p. Braun nie pieprzy, że Telewizja Publiczna realizuje "misję, wizję i strategię"
Poza tym jestem skłonny zapłacić to 10 zł, ale pod warunkiem, że znikną reklamy, a programy będą zaczynać się punktualnie.

25-10-2012
10:42
czytelnik Nowin

A dlaczego w krajach zachodnich nie ma ani abonamentu ani podatku na radia i TV ?

25-10-2012
10:42
gość

Zgadzam sie z "leon"

25-10-2012
10:42
K.Bimbała

leon – masz racje – dopiero wtedy T.Lis oszacowałby wartość swoich programów , tak jak wcześniej pożegnał swoje tytuły prasowe!. Powiem szczerze ja już prawie wcale nie oglądam w TVP żadnych programów publicystycznych , bzdurnych seriali , a tym samym mogą kodować bez żadnej straty intelektualnej dla mnie.

25-10-2012
12:20
VV

“misję, wizję i strategię”… przepraszam ale to sa kpiny z ludzi i zarazem odbiorcow. wiekszej hipokryzji nie slyszalem od czasu expose Tuska. chyba, ze ktos uwaza, ze seriale dla idiotow i glupia publicystyka bedaca zwyczajna "zapchajdziura" antenowa jest czym wartosciowym, niech placi. pooza tym , jak pisze "leon", zakodowanie emisji (misji) TVP to znakomity pomysl.

25-10-2012
12:20
Natalia

Abstrahując od "wizji, misji i strategii", bo piernik wie, co kto rozumie pod tym pięknym splotem słówek, to ja nie widzę najmniejszego powodu, bym miała się dokładać do horrendalnych pensji gwiazd publicznej tv. Już naturalnie nie wspomnę o fakcie, że z całej publicznej to ja oglądam właściwie jedynie Lisa w tvp2.

25-10-2012
12:21
paolo

pan Braun niech weźmie deseczkę i pierd**** są nią delikatnie w ten pusty łebek! jaka misja? jakie wartości? kończy się kasa na niebotyczne wypłaty dla dziennikarzy i innych kolesi? a może za mało czarnym rozdali? Nie wiem jakim cudem TVP zdycha z braku środków a Polsat i TVN wciąż zarabiają krocie mając o niebo lepszą ramówkę! I o jakiej misji Braun mówi – o niedzielnym mszyczkach i programach typu Ziarno? to może niech się kościół na nie zrzuci jak w ten sposób chce szerzyć swoje ideologie!

25-10-2012
14:08
kilof

ABONAMET = ZERO REKLAM
REKLAMY = ZERO ABONAMENTU

25-10-2012
14:08
kava

Jeżeli wejdzie ten podatek to ja z telewizorów wymontuję tunery i będą wówczas tylko monitorami, filmów w sieci jest masa i dostęp do internetu też jest powszechny.
Będą mogli mi skoczyć a ja będę się śmiał ze zdychającej TVP.

25-10-2012
14:08
Markiz de Sade

Leon,
po przemysleniu całkowicie się z Tobą zgadzam.
Dlaczego Publiczna ma nas zmuszać do oglądania swoich kiepskich pozycji i jeszcze za to płacić. Zakodować program i niech płacą ci, którzy naprawdę chcą to oglądać.
Rację ma też paolo – niech Publiczna uczy się od Polsatu i TVN: nie trzeba zdzierać haraczu, żeby zaoferować widzom lepszą, choć niedoskonałą do końca ramówkę.

25-10-2012
17:43
buntownik

panie braun! juz kiedys redaktor Włoch proponował panu zeby sie pan puknął gumowym mlotkiem w glowe. jaki przymusowy abonament? za co? jakim zbojeckim prawem? to wolny kraj i wolny rynek. wyprodukowałes cos to sprzedaj. a nie zdzieraj z ludzi pod przymusem jak w komunie skladki na zbowid czy jakas inna organizacje w stylu towarzystwo przyjazni polsko radzieckiej. kto chce niech placi 10 zl, a ja wole dac dzieciom na lody, bo i tak ogladaja tylko disney chanel. bedziesz pan tak skakal i kombinowal z tym haraczem za tvp az skrzykniemy sie w necie i zrobimy panu jasełka ja z ACTA

25-10-2012
22:49
andrzej

niech płaci tusk z PO,a dla reszty zakodować nie będzie nic straconego a ONI będą sobie siebie oglądać ha!ha!ha!

25-10-2012
22:51
sokół

Braun…… typowy jankiel ciagle mu malo….. wszyscy z izraelskimi nazwiskami tak maja

25-10-2012
22:51
leon

W końcu prawdziwa prawda, o całej tej rozdmuchanej machinie propagandy ,zakodować i już ,zmuszać tylko potraficie i zastraszać widać kto za wami stoi …..

26-10-2012
09:20
roman

Braun ? czy to nie Żyd ?

09-11-2012
08:30
Jaś.

Jeżeli pan płemieł zatwierdził to wszyscy mamy g…o do powiedzenia, będziemy płakać i płacić.
"Zmarszczył brwi, – i tysiące kibitek wnet leci;
Podpisał, – tysiąc matek opłakuje dzieci;
Skinął, – padają knuty od Niemna do Chiwy.
Mocarzu, jak Bóg silny, jak szatan złośliwy,"

10-11-2012
09:30
Hermenegilda

UWAGA ABONENCI TV-znaczy dobrowolni darczyńcy!!!!!!
Znalezione w necie:
Osoby wezwane do zapłaty abonamentu powinny przeczytać Kodeks Spółek prawa handlowego który stanowi, że abonament jako forma rozliczenia finansowego jest możliwy jeżeli obie strony umowy… cywilno-prawnej zaakceptują jej warunki … rozwiń całośći dojdzie do zawarcia takiej umowy. Telewizja Polska SA jedynie na podstawie takiej umowy może wystąpić do drugiej strony o wypełnienie swojego umownego zobowiązania. Stworzona TVP SA – jest innym podmiotem gospodarczym niż peerelowska TVP i jako osoba prawna powinna takie umowy z odbiorcami swoich programów zawrzeć, gdyż jako Spółka prawa handlowego nie może postąpić inaczej. Żaden posiadacz telewizora w Polsce nigdy nie zawierał umowy ze spółką TVP SA. Ustawa o tzw. abonamencie dotyczyła TVP która była w PRL-u firmą państwową i która działała na zupełnie innych zasadach, w której obowiązywały ograniczenia płacowe. Ale rządzący się chcieli płacić swoim pupilom krociowe wynagrodzenia to powstała TVP SA jako spółka prawa handlowego mogła już tak działać, biznes – to biznes i co komu do tego, żadne ustawy kominowe już nie obowiązywały. Zapomniano tylko, że ustawa o abonamencie też już ich nie dotyczy i tu popełniono błąd. Reasumując Ci – co płacą datki na TVP SA robią to z przyzwyczajenia oraz z braku wiedzy nie orientują się, że nie muszą tego robić. Rada Nadzorcza TVP Spółka Akcyjna powinna być natychmiast odwołana i postawiona w stan oskarżenia pod zarzutem nienależytego sprawowania swoich funkcji, które są wysoko opłacane, a Zarząd Spółki również za bezczynność i świadome generowanie strat Spółki. Planowane na ten rok straty to ponad 60 mln zł. Pytanie co na to właściciel udziałów – pewnie też liczy na narodową zrzutkę, bo “ciemny” lud jest cyklicznie straszony w mediach komornikami, egzekucjami i firmami windykacyjnymi, a pranie mózgów powoduje, że ludzie coraz mniej kumają i ze strachu lub dla świętego spokoju w zębach kasę przyniosą.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.