Prezydent chce nam ukraść wsie
Przeczytaj oryginalny post blogu
22-04-2012
15:56
paulina

RZESZÓW. – Mocniejszy samorząd, jakim jest Rzeszów, nie może niszczyć mniejszych gmin i siłą wydzierać wsi…

22-04-2012
22:06
www

Prawda jest taka,ze miasto musi się rozwijać i przez to powiększać,bo jest centrum tego regionu.
Niestety nie jest możliwe żeby powiększało się do góry ,może to zrobić tylko wszerz.
W związku z tym musi co jakiś czas "zabrać" do siebie okoliczne wioski.
To tyle w tym temacie.

23-04-2012
11:01
tatamama

Dokładnie jest tak jak piszesz.Zgadzam się z Tobą. Z jednej strony nie chcielibyśmy aby Nasze dzieci musiały w przyszłości wyjeżdżać za chlebem za granicę czy nawet do Warszawy lub choćby innego miasta w Polsce które się właśnie rozwija a sami blokujemy rozwój Naszego Rzeszowa i zabieramy szansę pokoleniom. Tylko głupie tłumaczenie że podatek od nieruchomości mieszkańcom obecnych wsi wzrośnie to żaden argument a tym głównie straszą Nasi Wójtowie.Boją się o stołki i tyle.

23-04-2012
12:16
PIOTR

Mieszkam w przyłączonej do Rzeszowa Przybyszówce. Przed przystąpieniem do miasta wójt gminy Świlcza też straszył różnymi podatkami itd . Dużo obiecywał a nic nie robił .Trzeba przyznać nieżle namieszał ludziom w głowach .Po przystąpieniu okazało się że nie jest tak żle mamy nowe wyasfaltowane drogi , kanalizację , chodniki , oświetlenie itd. itd. Najlepszy przykład jest przejeżdżając przez Bziankę jak gmina dba o drogi , a jest tam tylko odcinek drogi około 500 m . dziury ,nierówności , a potem zaczyna się gmina Boguchwała to jest w miarę możliwie. Dziwię się mieszkańcom Bzianki że nie chcą przystąpić do miasta.

23-04-2012
12:49
realistka

Do miasta nie chcą przyłaczenia, ale do miasta dzień w dzień dojeżdżają. Korzystają z dróg i innych miejskich dóbr. To przez nich na wlotach i wylotach z miasta tworzą się takie korki. Bez miasta obyć się nie mogą. Najwyższy czas, by i podatki ich szły na to co używają. Dają się mamić swoimi władzami, które boją się stracić stołki. Mieszkańcom obojętne jest gdzie będą wpływać ich podatki. Zresztą w gminach, większe wsie wykorzystują słabsze i te drugie przy mieście więcej skorzystają.

23-04-2012
14:19
Jan

Grupka podrzeszowskich wójtów, aby utrzymać się na stanowiskach, blokuje rozwój Rzeszowa i nasze szanse na przyszłość. Żenujące.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.