Prezydent Ferenc znów śni o kolejce
Przeczytaj oryginalny post blogu
30-10-2011
22:01
paulina

RZESZÓW. Ratusz wraca do skompromitowanego pomysłu, który może kosztować 100 mln zł.

Choć długi miasta rosną, a władze Rzeszowa nie radzą sobie z podstawowymi problemami mieszkańców, prezydentowi Tadeuszowi Ferencowi nadal nie wywietrzał z głowy pomysł budowy kolejki nadziemnej. Środków na wartą 100 mln zł inwestycję, teraz szukać w funduszach szwajcarskich.

Do budowy kolejki nadziemnej prezydent Tadeusz Ferenc zapalił się w 2009 r. po wizycie w wytwórni takich urządzeń w Szwajcarii. Urzędnicy zamiast zbadać sensowność pomysłu, zaczęli od końca, czyli od ustalania trasy kolejki, którą zresztą pod wpływem krytyki kilka razy zmieniali. Potem miasto wydało 54 tys. złotych na…

31-10-2011
09:24
mamnick

Proponuję,niech Tadeusz Ferenc wyłoży na tą idiotyczną i niepotrzebną (tak samo jak Okrągła kładka-A raczej ,,KŁADKA IM.T.Ferenca"…)Środki z własnej kieszeni…Może wtedy przesatł by śnić o takim IDIOTYZMIE!

31-10-2011
09:24
rzeszowiak

kolejka niech będzie ,tylko teraz przy nowej koncepcji Pana Prezydetna załozenie jest takie że ma być kolejka ziemna a nie naziemna z czego nie jestem zadowolony ,bo ona ma rozładowywać korki a nie pogarszac , ja osobiscie wolalbmy aby była nadziemna bo wiadomo nie zatrzymuje sie na światłach, nie stoi w korku , podczas jakiegos wypadku na powst. wawy to jesz szok cięzko jest przejechać normalnie itp a że jedzie 50-60km /h to już mniejsza o to.

31-10-2011
11:35
darek

Bardzo dobry pomysł tylko trzeba to realizować a nie gadać 10 lat teraz w centrum jeden pas to prawie tylko autobusy więcej autobusów to większe korki musi być komunikacja jakaś inna np,kolejka i skrzyżowania bezkolizyjne bez względu na koszty. Więcej świateł i więcej autobusów to czyste szaleństwo

31-10-2011
20:21
budek

ferenc zaciąga 300 mln pożyczki no i jasne za 100 wybuduje durna kolejkę tak jak kładkę buduje za tyle kasy a ona i tak się nie sprawdzi, niech zajmie się budową aquaparku i lodowiska a nie takimi inwestycjami, rzeszów jett stolica innowacji tak nazywa ferenc rzeszów chyba to stolica kitttu i to strasznego…

02-11-2011
10:44
Tomasz

Bardzo dobry pomysł, należy wprowadzać innowacyjne rozwiązania. Brawo.

10-11-2011
13:36
stary czytelnik

Niech Transsystem, bo on tu jest głównym autorem i aktorem spektaklu, dogada się z miastem i stworzy na pasie zielonym tramwaj zasilany energią słoneczną, z ewentualnym hybrydowym silnikiem diesla albo trakcją do podjazdu pod górkę na wiadukcie śląskim. Będzie naprawdę stolica innowacji. Trasa doświadczalna, na początek, na przykład od ul. Cieplińskiego na Baranówkę, do końca ul. Okulickiego. Niech to Transsysytem sam sfinansuje (torowisko, przystanki, systemy bezpieczeństwa, priorytetowanie sygnalizacji, likwidacja kolizyjności w newralgicznych miejscach itd.).
Jeśli wyniki będą pomyślne, to trasa może być sukcesywnie przedłużana.
Miasto będzie mieć nowoczesny tramwaj elektryczny (w razie niepowodzenia można wykorzystać część infrastruktury do wprowadzenia normalnej sieci tramwajowej), a firma Transsystem – być może – stanie się autorem i prekursorem nowoczesnej wersji tego znanego od lat środka transportu.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.