Prezydent: - Opłaty za wywóz śmieci musimy liczyć “od głowy”
Przeczytaj oryginalny post blogu
05-12-2012
06:00
Redaktor

RZESZÓW. Radny PiS: – Prawda jest taka, że obciążymy mieszkańców większymi kosztami za wywóz śmieci! Rodziny wielodzietne ucierpią najbardziej.

Opłata za wywóz śmieci będzie naliczana od liczby osób zamieszkujących dany lokal – taką decyzję podjęli radni na sesji Rady Miasta Rzeszowa. – A co, jeśli ktoś segreguje śmieci? Wtedy nie…

05-12-2012
07:19
wiesiek

Rowerem jechałem okolice Miłocina auto Żuk zatrzymał się kierowca od strony pasażaera worek ze śmieciami wyrzucił do rowu. Po podwyżce za śmieci od osoby zameldowanej rowy może się nie zapełnią

05-12-2012
09:49
Ambroży

A ja tylko czekam jak zaczną się donosy po blokach w sytuacji wolnych związków partnerskich, gachów sprowadzanych, ilości wynajmowanych osób w lokalach, w sytuacji gdy nawet nie będzie obowiązywał "obowiązek meldunkowy". Jeśli dodamy do tego nagminną zwózkę już obecnie śmieci samochodami osobowymi ze swoich posiadłości i ładowanie worów śmieci do miejskich koszy , płakać się chce!. Umieli ludziska wybrać nawet głośno mówiących o sobie "chamów" władz , to i slamsy czekają niedługo?.

05-12-2012
11:54
roman

tych posłów którzy uchwalili taką ustawę trzeba publicznie piętnować i nie wybierać drani na przyszłą kadencję

05-12-2012
15:08
Agata

Cokolwiek zostanie uchwalone jednym to będzie odpowiadało innym nie. Już dziś płacę za wywóz śmieci od jednej osoby 25 zł miesięcznie. To jest koszt wywozu najmniejszego pojemnika przez MZGK w Rzeszowie. Mieszkam samotnie w domku. To nic,że jest on zapełniony w 1/4 płać babo płać.

05-12-2012
15:45
bandos-Żeromskiego

W Polsce nastała moda na płacenie wszystkiego od wszystkiego nieważne używasz czy nie używasz i ile zużywasz, masz płacić i tyle, niema tu w Polsce nic racjonalnego ,jesteśmy traktowani z góry , i już bo ktoś chce mieć stałe i niezmienne dochody więc sobie ustala opłatę stałą i już do końca życia czy do emerytury ma spokój na urzędniczym stołku ,a ty biedaku "BANDOSIE" płać i kombinuj przez całe życie skąd wsiąść i zapłacić bo jak nie to ci zabiorą połowę dochodu i tak już marnego,albo zlicytują twój majątek udrapany przez pokolenia, mam dość abonamentów od wszystkiego i mówię głośno i wyraźnie NIE!!!!!!!!!!!!!!

Ludu POLAN powstań z kolan

05-12-2012
16:31
Piotr

Mam dwóch synów za granicą,bo w naszym mieście nie mogli znaleźć pracy.Nie wymelduję ich ,bo to moje dzieci,więc będę płacił za martwe dusze,za to za ścianą mieszka sześć osób,a zameldowana jedna.Brawo ,brawo ,brawo.Już byłoby lepiej aby tam gdzie jest wodomierz płacić wg iliości zużytej wody. Teraz pozabierali po jednym pojemniku i na jego miejsce dali żółty na suche,tyle że w nim jest to co w pozostałych.

05-12-2012
19:02
ROMAN

wszyscy decydenci pletą na okrągło od rana do nocy o UNI – to ja się pytam dlaczego nie brać sprawdzonych wzorców z UNI – jest ktoś mądry niech odpowie .
- dla czego nie można zrobić tak jak jest w Belgi – konkretnie w Brukseli .
-kupuję worki w markecie [ jest kilka rodzajów] – wystawiam na mojej ulicy ; wtorek/ piątek po 18.00
-śmieci są od razu posegregowane; biały[ bardzo mocny] odpadki z gospodarstwa domowego+ badziewie.
.żółty – karton,papier,tektura itp.. niebieski-puszki metalowe,pojemniki metalowe. niebieski- plastik, kartony po napojach,worki plastikowe,. wyroby szklane należy zebrać i odnieść do kontenerów na szkło [ 250 metrów]; białe do białego ,kolorowe do szarego
- ja się pytam proste czy trudne – czy aby na to wpaść to decydentom należy przeszczepić łby , czy dokonać wymiany trocin na szare komórki mózgowe np. od pawiana . !

05-12-2012
19:40
blokers

….Prawda jest taka, że obciążymy mieszkańców większymi kosztami za wywóz śmieci! Rodziny wielodzietne ucierpią najbardziej….Jest to jedynesensowne rozwiąznie.Kazdy statystyczny obywatel jest wytworcą smieci.A dziecioroby niech zwroca się o dotacje do miejscowego proboszcza, egzekutora prawa antyaborcyjnego.Oczywiście kler tez obciazyć wywozka śmieci!

05-12-2012
21:38
blokers

słuchajcie wiesniaki,ilość zadeklarowanych mieszkańców posesji potwierdzicie własnoręcznym podpisem z klauzurą o odpowiedzialności za fałszywe dane

05-12-2012
21:38
blokers

Masz dwoch synow za granica ktorzy zapewne dobrze zarabiaja.Albo ich wymelduj ,albo niech oni partycypuja w oplatach za śmieci biednego tatula.

05-12-2012
21:39
blokers

tych posłów którzy uchwalili taką ustawę trzeba publicznie piętnować i nie wybierać drani na przyszłą kadencję
wreszcie skonczysz z podrzucaniem swoich śmieci do miejskich śmietników

06-12-2012
13:23
oko za oko ząb za zą

Ru***ja nas jak chca. Pozwalajmy im dalej i siedzmy cicho bo tak najlepiej.

06-12-2012
20:56
mamnick

Czas wywalić ,,POPiS" do śmieci…..I resztę komuchów tłustych mord…

07-12-2012
07:55
ula

A dlaczego nie może być opłata naliczana od ilości wyrzucanych śmieci, tak jak podpowiada Roman, W mojej wsi do tej pory tak jest. Kupujemy worki w różnych kolorach do różnych śmieci. Worek na śmieci segregowane jest 4 razy tańszy od worka na niesegrowane. Wystawiamy 1 raz w tygodniu (u mnie to jest piątek) lub kiedy się nazbiera i po kłopocie. Dziwię się, że nikomu nie przyszło do głowy najprostsze rozwiązanie.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.