Forum

Prezydent złożył doniesienie w prokuraturze na byłego dyrektora MOPS
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
10-02-2019
10:43

PRZEMYŚL. Wyniki kontroli w MOPS są tyleż zaskakujące, co przerażające.

Pożegnanie się z pracą na stanowisku dyrektora przemyskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej być może nie będzie jedynym kłopotem Tomasza B. A to dlatego, że jego były szef, prezydent Wojciech Bakun zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przez eksdyrektora MOPS przestępstw polegających na nadużyciu uprawnień oraz wyrządzenie szkody w obrocie gospodarczym. Wszystko to jest oczywiście pokłosiem wyników trzech ostatnich kontroli, jakie były prowadzone w placówce.

O nadużyciach do jakich dochodziło w przemyskim MOPS-ie i odejściu ze stanowiska dyrektora placówki, Tomasza B. informowaliśmy w zeszłym miesiącu. Z akt trzykrotnych kontroli prowadzonych w MOPS-ie przez Wydział Organizacji, Kadr i Kontroli Urzędu Miejskiego w Przemyślu wyłonił się wręcz nieprawdopodobny obraz. Okazało się bowiem, że instytucja, która ma walczyć z ludzką biedą zaopatrywana była w sprzęt elektroniczny i takież „gadżety” z najwyższej półki bez żadnego uzasadnienia dla takich zakupów. Do tego jeszcze niektóre rzeczy podejrzanie szybko ulegały „likwidacji”. Kontrole wykazały też niejasności w przetargach.

Na wyniki pierwszej kontroli ówczesny włodarz miasta, Robert Choma zareagował nader spokojnie. Udzielił bowiem dyrektorowi nagany i zlecił kolejną kontrolę. Ta wykazała, że szef placówki nie zmienił sposobu i asortymentu zakupów, ale nic z tego nie wynikło. Dopiero po trzeciej kontroli, która zakończyła się końcem zeszłego roku już podczas kadencji nowego prezydenta Wojciecha Bakuna szef przemyskiego MOPS-u, Tomasz B. pożegnał się z pracą. Oficjalnie – na własne życzenie, bo to on złożył wypowiedzenie umowy o pracę za porozumieniem stron, które zostało przez włodarza miasta przyjęte.

Niektórzy mieli to za złe Wojciechowi Bakunowi. - Powinien wyrzucić go dyscyplinarnie za takie „przewałki” - mówili i pisali w Internecie. Dziwiono się też, że sprawą MOPS-u i jego wydatków nie zainteresowały się  organa ścigania. Tymczasem w miniony poniedziałek (4 lutego) z magistratu do prokuratury „poszło” zawiadomienie o możliwości popełnienia przez Tomasza B. przestępstw. - Obszerne materiały z kontroli zostały przeanalizowane przez radcę prawnego – poinformował Witold Wołczyk, rzecznik prezydenta Przemyśla. - Naszym zdaniem Tomasz B. pełniąc funkcję dyrektora MOPS-u mógł dopuścić się nadużycia uprawnień oraz wyrządzić szkodę w obrocie gospodarczym – wyjaśnił Wołczyk.

Na razie nie mamy informacji, jak powiadomienie magistratu potraktuje prokuratura.

Monika Kamińska

9
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Adrian BayfordhijenaPożyczki przez internetterMariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)