Prezydent znów wyciąga rękę po Trzebownisko
Przeczytaj oryginalny post blogu
12-12-2012
06:11
Redaktor

RZESZÓW. Kolejne uchwały w sprawie zmiany granic Rzeszowa.

Prezydent Tadeusz Ferenc nie odpuszcza i nadal walczy o poszerzenie Rzeszowa. Po raz kolejny, mimo dotychczasowego oporu zainteresowanych mieszkańców, próbuje włączyć gminę Trzebownisko, albo przynajmniej jej część, w granice Rzeszowa. Zostały opracowane dwie uchwały, które po akceptacji rzeszowskich radnych dadzą zielone światło prezydentowi. Ostatnie słowo i tak będzie należało do mieszkańców przyłączanych terenów.

Pierwsza uchwała przewiduje połączenie całej gminy miasto Rzeszów (180 tys.…

12-12-2012
09:28
oleg

akurat w tym przypadku tadzio ma rację.

12-12-2012
09:28
mieszkaniec

Panie wójcie Trzebowniska dlaczego nie pojawia się Pan ostatnio na zebraniach w jednej ze swoich podległych wsi? Czyżby dlatego że ludzie przestali wierzyć w opowiadane przez Pana bajki i zaczęli pytać o rzeczywiste inwestycje? Nie będziemy dalej Panu i Pańskim urzędnikom przyklaskiwać, wierzyć w bajki jak to w Rzeszowie jest źle i drogo. Chcemy do Rzeszowa.

12-12-2012
09:28
ruskowsianin

Trzebownisko powinno byc pierwsza gmina jaka byla przylaczona do Rzeszowa. Jak blisko lezy od granicy miasta ? 2 kilometry ? Po tereny odlegle od Rzeszowa nawet 10 kilometrow miasto siegelo, a lotnisko udaje ze nie jest ono wazne dla miasta.
Kto tak postepuje bezmyslnie ?

12-12-2012
09:31
Markiz de Sade

A może poszedłby na druga stronę Rzeszowa i zainteresowałby się gminą Boguchwała, zwłaszcza Niechobrzem?

12-12-2012
09:48
twój kolega

To jaki masz problem z Rzeszowem. Idź sprawa załatwiona. Po co płaczesz na forum i wypowiadasz się w liczbie mnogiej.

12-12-2012
11:05
jadwiga

Tadeusz od dawna walczy z młotami o Tzrebownisko.Ale młot wójt boi się o swój cieplutki stołek razem ze swoim zapleczem,strasząc mieszkańców jak to im będzie żle w Rzeszowie.Powiedzcie mi ile mieszkańców gminy pracuje w Rzeszowie ile uczniów uczęszcza do szkół .Jak Rzeszów jest taki straszny to szukajcie pracy u wójta i korzystajcie z dobroci gminy.Zróbcie miejsca mieszkańcom Rzeszowa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

12-12-2012
11:06
Stobierzak

Ludzie z gminy Trzebownisko nie chcą wejść do Rzeszowa?Dlaczego? A dlatego! Co miasto może nam zaoferować! Wszystkie media-gaz,prąd,kanalizacja,wodociąg,telekomunikacja-wszystko mamy!Niech Pan Prezydent powie po co nam droga dwupasmowa do lotniska!Na wiosnę i tak będzie obwodnica Rzeszowa połączona z drogą szybkiego ruchu i ruch na starej drodze znacząco zmaleje!Niech sobie każdy mieszkaniec gminy przeliczy koszty jakie będzie musiał ponieść z wymianą wszelkich dokumentów ,aktów własności itp , itd. …. .Nie wspomnę już o podwyżkach za wodę i kanalizację(na które to media składaliśmy się Wszyscy razem)ceny gminie-woda +kanalizacja=4,23zł -Rzeszów 7,22 /kb,podatki wyższe,wywóz śmieci -wyższy i czego się nie ruszyć wszystko więcej kosztuje!Rolnicy stracą prawo do dopłat z UE!
W IMIĘ CZEGO MAMY PONOSIĆ WSZYSTKIE TE KOSZTA – W IMIĘ AMBICJI I CHĘCI ZYSKU!
MOŻE KTOŚ SIĘ SPYTA LUDZI Z ZAŁĘŻA,CZY PAN PREZYDENT SPEŁNIŁ WSZYSTKIE OBIECANKI ZA PRZYŁĄCZENIE DO RZESZOWA-NIE(było to jedno z sołectw jako pierwsze włączone do Rzeszowa ładnych kilka lat temu!). OBIECAĆ KAŻDY MOŻE -NAWET GRUSZKI NA WIERZBIE!
I JESZCZE JEDNA KWESTIA-PODATKI Z LOTNISKA I STREFY EKONOMICZNEJ-BAAARDZO ŁAKOMY KĄSEK.
LUDZIE Z GMINY TRZEBOWNISKA NIE DAJCIE SIĘ ZROBIĆ NA SZARO!JAK BĘDZIEMY W RZESZOWIE TO ZNACZY, ŻE LEPIEJ TO JUŻ BYŁO!!!!

12-12-2012
11:35
Stobierzak

TADZIO??? MIAŁ RACJĘ? DOBRĄ DLA KOGO??RZESZOWA?

12-12-2012
11:35
andrzej

Najpierw trzeba uporządkować swoje podwórko(czy Rzeszów ma na dzień dzisiejszy kompletny plan zagospodarowania przestrzennego??????),tak robi dobry gospodarz a nie narobić bałaganu jeszcze innym.Chyba jakaś mania wielkości,Pomnik kładkę już ma a teraz jeszcze brakuje tytułu ferenc wielki przyłaczyciel.

12-12-2012
11:41
Stobierzak

CIEKAWE GDZIE MIESZKASZ PANIE-mieszkaniec-! COŚ MI MÓWI ŻE W RZESZOWIE-PANIE AGITATORZE!
RĘCE PRECZ OD TRZEBOWNISKA!!!

12-12-2012
11:41
Stobierzak

COŚ MI SIĘ ZDAJE ,ŻE JESTEŚ URZĘDNICZKĄ , LUB KREWNĄ PANA TADEUSZA-NIKT INNY NIE NAPISAŁBY "TADEUSZ" TYLKO "PAN TADEUSZ"-A KAŻDA SROKA SWÓJ OGON CHWALI!
GDYBYŚ MIESZKAŁA W GMINIE TRZEBOWNISKO TO INACZEJ BYŚ ŚPIEWAŁA!

12-12-2012
12:38
Rizi

Oszczędź sobie panie Ferenc. Zadłużyłeś miasto po same uszy ,teraz szukasz łatwej kasy. Są to dodrze zagospodarowane tereny wynikiem solidnej długoletniej pracy bez obecnej konieczności wielkich inwestycji (szkoły, przedszkola,place zabaw, stadiony, drogi, ZOZ-y). Jestem mieszkańcem tej gminy i uważam, że obecne czasy to jeszcze nie pora na takie działania. Z pewnością jest to sytuacja nie do uniknięcia jednak sprzeciw 90% społeczności winien być wzięty pod uwagę.

12-12-2012
14:08
snow

Podczas tych konsultacji z mieszkańcami przyłączanych gmin należy powołać niezależną komisję (dopilnować by nie było stronniczości) i zapewnić ludziom ANONIMOWY udział w plebiscycie. Niech przypilnują tego urzędasy Ferenca.

12-12-2012
14:14
Emil Kowalski

Ferenc jest za cienki żeby przyłączyć Trzebownisko. Prawda jest tak, że przy Fedan jest znacznie lepszym gospodarzem i będą mieszkańcem gminy Trzebowisko nie chciałbym przyłączenia do Rzeszowa. Strukturalnie więcej lepszych i dużych inwestycji jest w gm. Trzebownisko niż Rzeszowie, w którym prezydent, buduje jakieś kładki czy aureole. Tak więc póki to Fedan jest gospodarzem w Trzebownisku to nie ma co iść do Rzeszowa. Ferenc powinien myśleć raczej o przyłączeniu całej gminy Krasne. Są tam pewnie mniejsze inwestycje i możliwości ale łatwiej będzie to zrobić. A Trzebownisko niech sobie Tadek lepiej odpuści.

12-12-2012
14:16
mieszkaniec

jestem z jednej z miejscowości w Gminie i jak czytam te wasze głupoty to oczom nie wierzę.. Fedan wydrukował wam ulotki z bajkami i teraz je powtarzacie. Trzebownisko nic mi nie ma do zaoferowania. Pracuję w Rzeszowie, na zakupy jeżdżę do Rzeszowa, rozrywki też w większości oferuje Rzeszów. Do tego oferuje większy komfort(odśnieżone ulice i chodniki, oświetlenie całonocne i ogólny porządek, jeden bilet na komunikację miejską). Gmina dba tylko o swoje stołki stąd zaraz pojawi się na gminnej witrynie artykuł o tym że Rzeszów to zło i jaka to tragedia dla mieszkańców będzie jeśli zgodzą się na przyłączenie.

12-12-2012
14:42
Łukawianin

Fedan zbudował mi w tym roku 20m chodnika, który już jest krzywy… dzięki za takiego gospodarza

12-12-2012
14:42
Dziad 80 lat

Ferenc to kompletnie nieudolny prezydent, w gminie Trzebownisko powstało 4 x tyle miejsc pracy co w Rzeszowie, dajcie spokój. Ten dziadek umie tylko przewalać pożyczone pieniądze na kretyńskie gadżety typu paskudna kładka (pośmiewisko całego Facebooka) albo durne fontany i kwiatki. Ten facet od 10 lat kompletnie nic nie zrobił dla Rzeszowa ale uczepił sie stołka a przez jego nieudolność młodzi nie mają pracy (chyba że w galerii kolegi z Jasła za 1200zł) – TAK TO TWOJA WINA FERENC BO JAK CHCE SIĘ STWORZYĆ MIEJSCA PRACY I ŚCIĄGAĆ INWESTORÓW TO TRZEBA BUDOWAĆ DROGI I UZBRAJAĆ TERENY A NIE ZAJMOWAĆ SIĘ PIERDOŁAMI I UŁATWIANIEM DOJAZDÓW DO BAZARÓW!

12-12-2012
14:49
Rizi

Ciekaw jestem "mieszkaniec" jaka będzie Twoja opinia kiedy samemu będzie trzeba zatroszczyć się o własne gospodarstwo- mieszkanie. Dopełnić formalności i uiścić opłaty a przede wszystkim zapewnić "bezpieczeństwo" dzieciakom. Odnoszę wrażenie, że teraz jesteś tylko mieszkańcem.Pozdrawiam.

12-12-2012
15:22
eska

a ilu mieszkańców Rzeszowa jeździe na basen do Nowej Wsi? POomimo, że w mieście jest już kilka "basenów"?

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.