Procesja Bożego Ciała w Rzeszowie
Przeczytaj oryginalny post blogu
06-06-2012
18:37
paulina

RZESZÓW. Centralna uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie rozpoczęła się dziś na Placu Farnym mszą świętą o godzinie 9.

Zamknięty został dla ruchu pojazdów Plac Farny. Po zakończeniu mszy, około godz. 10. procesja przejdzie  ulicami 3-go Maja, Zamkową, Lisa Kuli, Cieplińskiego, Sokoła do Kościoła Ojców Bernardynów.…

07-06-2012
12:52
dziecko PRL-u

Jako dziecko bralem udzial w procesjach Bozego Ciala i teraz tez biore. Nie sa to jednak te same procesje co kiedys byly mimo ze przeciez swieto jest to samo.
Dlaczego tak twierdze ?
Kiedys te procesje Bozego Ciala byly jakies takie podniosle i religijne.
Pokazywalismy wszystkim ze jestesmy katolikami, bylismy z tego dumni a nastroj byl swiateczny i czulo sie ta wesolosc panujaca wsrod nas. My cieszylismy sie z tego swieta !
Dzisiaj jest to zupelnie inne.
Niby te same procesje ale nastroj jaki panuje wsrod ludzi jest inny. Nastroj jest raczej ponury.
Ludzie ida z jakas taka pasja, z jakas zloscia i zawzietoscia chcac jakby pokac innym ze "kto tu rzadzi" , "kto to my nie jestesmy". Czuje sie jakby wscieklosc ktora panuje posrod uczestnikow procesji.
Po co ta atmosfera i kto doprowadza do tego wsrod wiernych ? Na co to robi i do czego jest to mu potrzebne ? Kto i po co szarpie te nastroje wsrod narodu ? Czyzby przywodcy religijni robili to z rozmyslem i w konkretnych celach ?
Jak ja to widze ?
A no jest to robione po to, poniewaz wscieklym i bezmyslnym tlumem jest latwo kierowac. Wsciekli ludzie nie mysla i robia to co im kaza ci ktorzy kieruja tym tlumem.
To juz nie sa te same procesje i nie to samo Boze Cialo.

07-06-2012
14:02
K. Bimbała

Moim zdaniem "Boże Ciało" było i jest to samo , tym co ulegli modzie antyklerykalizmu i bezbożności , bądź uważają mamonę za swoje bóstwo trudno zachowywać się inaczej.
A zresztą biorąc przykład z premiera który dzisiejsze święto tak ważne dla katolików i Polaków poświęcił na lustracje A2 i obiad u Godsona!.
A my mamy EURO 2012 i obowiązek chwalenia dnia przed zachodem słońca w oczekiwaniu na kolejny podatek :katastralny, bankowy, rolny itd. Jednym słowem radocha!!!!!!!!!!

07-06-2012
14:27
maciek

ludzie nie potrzebują tyle wiary i kościoła na co dzień . Za bardzo pingwiny się panoszą i włażą z butami w nasze życie . Dość mamy swoich problemów.

08-06-2012
09:47
K.Bimbała

maciek napisał(a):

ludzie nie potrzebują tyle wiary i kościoła na co dzień . Za bardzo pingwiny się panoszą i włażą z butami w nasze życie . Dość mamy swoich problemów.

Jedynym wyjściem dla ciebie jest złożenie hołdu Palikotowi i jego akcesoriom . Żeby wierzyć w coś , trzeba rozumnie pojmować świat i Jego stwórcę. " Palić, sadzić , zalegalizować " – to hasło krótko nośne.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.