Prokurator generalny troszczy się o... karpie
Przeczytaj oryginalny post blogu
12-12-2011
23:59
Redaktor

PODKARPACIE, KRAJ. Nie ma jedzenia bez przeszkolenia?

Karp smażony, po żydowsku, w galarecie – to tradycyjne potrawy na wigilijnym i świątecznym stole w Polsce. Mało kto sobie Wigilię bez karpia wyobraża, a jeszcze mniej z nas wie, że prokurator generalny, Andrzej Seremet pomyślał o tych rybach przed Bożym Narodzeniem ze szczególną troską proponując nowe rozwiązania dotyczące ich uboju i transportu ze sklepów do domu żywych egzemplarzy.

Za ich nieprzestrzeganie będzie można trafić nawet na rok za kratki. Jedyne pocieszenie, że prawdopodobnie, już po Świętach.

Przed pamiętnym Bożym Narodzeniem w czasie stanu wojennego krążył wśród Polaków dowcip o tym, jak to staruszka zaczepia…

13-12-2011
10:21
Dziadek

Jaki kraj takie władze – chore !!!

13-12-2011
11:30
nollet

Dlaczego w naszym kraju idioci sprawują urzędy ministra? Tego durnia trzeba natychmiast wpasować w kaftan bezpieczeństwa i odstawić do Tworek.

13-12-2011
11:31
Krzeoki Harry

Chora jest Golgota, jaką muszą przechodzić karpie zanim trafią na stoły… jak ktoś ma wątpliwości, to niech wsadzi se na łeb worek foliowy i posiedzi godzinę, albo zrobi seppuku i niech sobie popatrzy jak ładnie flaczki się wylewają.
I to wszystko przy choince, kolędach, pasterce i opłatku. Bardzo dobrze że ktoś chce ucywilizować barbarzyńskie praktyki związane ze sprzedażą karpi w niektórych miejscach.
Wesołych Świąt!

13-12-2011
23:11
dav

NO TO TERAZ ŻADNA RYBA ZE STAWU NIE UCIEKNIE .

14-12-2011
13:43
ryby glosu nie maja

Krzeoki Harry, pomysl raczej o ludziach, co spedza swieta na ulicy, dworcu, pod mostem lub w noclegowni dla bezdomnych w nwjlepszym razie. te karpie i tak sa hodowane w wiadomym celu. noz sie otwiera w kieszeni, jak sie czyta chore wywody ministra Seremeta, co chyba sam ma z glowa nie teges. nie jem karpia, bo go nie lubie ale lapie sie na tym, ze w tym watpliwym raju, jakim jest Polska, zidiocenie urzednikow i politykow siega zenitu.
Wesolych Swiat!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.