Protest w sprawie przekazania kościoła św. Trójcy
Przeczytaj oryginalny post blogu
06-06-2012
06:00
Redaktor

RZESZÓW. Władze kościelne milczą

Obie strony kościelne – katolicka i greckokatolicka – milczą na temat przekazania wspólnocie obrządku wschodniego kościoła pw. Św.…

06-06-2012
12:39
maciek

niech mi kaktus na ręce wyrośnie jak nie oddadzą kościółka grekokatolikom :(

06-06-2012
15:05
rzeszowiak

Po co biskup Gorny jeszcze w Lutym ukrywal ze kosciol przekazal dla grekokatolikow ?
Jaki mial w tym ukryty interes ?
Czyzby znowu prywata !!

06-06-2012
15:37
adam

Czy nie widzicie kochani , że w Polsce działa tzw. V kolumna antypolska ?
Dla ukraińców w Polsce jest wszystko bezpłatnie :telewizja, radio,prasa, szkoły ukraińskie ( antypolskie Nasze Słowo) , wielomilionowe dotacje dla ZUwP z budżetu RP czyli naszych podatków,w naturze przekazywanie bezpłatnie nieruchomości + darmowe remonty też dotowane z budżetu itp.itd,
We władzach też pod przykrywką współpracy zamaskowani ukraińcy drwiący z POlski i Polaków już jawnie i bez skrupułów.
A co na polskich Kresach? Zero dotacji dla "polaczków" – chcecie dom polski to sobie wybudujcie na własny koszt!! Nasi Rodacy są jawnie dyskryminowani (patrz bezczelna profanacja polskiego kościoła Św.Marii i Magdaleny we Lwowie.) .Proporcji wydatków finansowych nie ma żadnych.I nie pomogą tu tłumaczenia , że Ukraina nie ma pieniędzy.Tak postępuje ukrainizacja rdzennie polskich ziem na ukraińskie Zakierzonie. Górnyj Kazimierz jest jednym z wielu.Niech Pan Walas walczy i protestuje dalej.Ma moje 100% poparcie. Sumsum Corda Rodacy.
P.S. Leopolis Semper Fidelis – ma przecież nadany Krzyż Virtuti Militari

06-06-2012
18:12
teresa

Jestem calym sercem po stronie Stowarzyszenia – powinno sie przeznaczyć dzialke niezabudowana niechaj grekokatolicy sobie wybudują Swiatynie.
Biskup Górny widocznie nie zna dobrze historii m. Rzeszowa ….?
Przywiązanie wiernych do kośćiółka na Starym Cmentarzu jest b. duze chociażby dlatego ,że leżą tam zmarli nasi przodkowie. Tj. sół ziemi naszej !!!

06-06-2012
19:18
teresa

Musze dodać ze Biskup nie jest dobrym pasterzem ….bo dobry pasterz dba o swoje stado i swoje owieczki…….tym bardziej że postepuje tak jak nasi rządzacy i daje im orzęż w walce z kościołem .
Obecnie naszemu kościolowi potrzebna jest solidarność i jedność działania.

06-06-2012
22:19
jarozpis

Mniej owieczek, to mniej dudków, ale nasz "pasterz" w swojej pysze jeszcze tego nie widzi !
Gdzie był biskup, gdy społecznicy ratowali cmentarz i kościół przed ruiną?
Cerkiew grekokatolicka jest na Zimowita – Zalesie i należy Im oddać ich własność w imię sprawiedliwości i "miłości chrześcijańskiej"
Kościół św. Trójcy jest historią i świadectwem Rzeszowa , a zachowanie biskupa świadczy o braku wiedzy o historii Rzeszowa, wyczucia i wrażliwości społecznej, natomiast buta i bezmyślność dominuje przy podjęciu decyzji tak delikatnej materii.
Dlaczego urzędnik Watykanu może decydować o obiekcie odrestaurowanym przez społeczników i mieszkańców i z ich składek i ich staraniem?

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.