Forum

Protestowali w obronie sędziów
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
19-12-2019
08:00

PODKARPACIE, KRAJ. „Nie można pozwolić na to, by władza założyła sędziom kagańce!” - grzmieli zgromadzeni pod Sądem Apelacyjnym w Rzeszowie.

W środę w całej Polsce, w tym na Podkarpaciu, odbyły się protesty w obronie niezależności sądownictwa pod hasłem „Dziś sędziowie - jutro Ty”. Wszystko za sprawą nowych przepisów, które chce przeforsować PiS. Proponowana nowelizacja ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym zwana przez środowiska prawnicze „ustawą kagańcową” to najnowszy pomysł PiS na to jak karać nieposłusznych i zbuntowanych sędziów. A do tego protestujący nie zamierzają dopuścić.

Protesty rozpoczęły się równo o godz. 18. Odbyły się w całym kraju, w tym w 10 miastach na Podkarpaciu. Przed Sądem Apelacyjnym przy ul. Piłsudskiego w Rzeszowie tak jak i w pozostałych miastach w naszym regionie zgromadziło się mnóstwo osób. - Nie ma naszej zgody na to co się aktualnie dzieje w kraju. Sędziowie powinni być niezależni, a to co PiS próbuje z nimi zrobić to skandal! – mówił pan Kazimierz, dla którego środowy protest był kolejnym, w którym brał udział w obronie sędziów.

O co chodzi w przepisach, które chce przeforsować PiS? Projekt ustawy zakłada możliwość dyscyplinowania sędziów i odwoływania z zawodu tych, którzy będą podważali działania nowej Krajowej Rady Sądownictwa czy innych sędziów. PiS chce również zmniejszyć niezależność Naczelnego Sądu Administracyjnego. Jeżeli ustawa wejdzie w życie, już nie zgromadzenie ogólne sędziów NSA, a prezydent będzie decydował o wewnętrznym ustroju sądu.

Pomysł PiS jest ostro krytykowany przez opozycję i środowiska sędziowskie. - Jeśli będzie zmęczenie tym ćwierćreżimem, szarością, gniciem, jeśli będziemy reagować apatią, to w UE nie będą się nami zajmować. Priorytety w Brukseli będą inne, jeśli Polacy nie będą się tym zajmować – ostrzegał Donald Tusk w wywiadzie dla Gazety Wyborczej i apelował: - Zachęcam wszystkich do protestowania, do wychodzenia na ulice. Zagranica działa, widząc ludzi na ulicach. (…)

Opinię na temat projektu wydał Sąd Najwyższy. Ostrzega w niej, że konsekwencją projektu nowelizacji ustawy może być opuszczenie Unii Europejskiej. Komisja Europejska już ogłosiła, że ma się zająć zbadaniem zapisów projektu ustawy pod kątem ich zgodności z zasadami UE.

ksz

19-12-2019
08:26
stas

W tym pracownicy sądów bo musieli rodziny sędziów i przestępcy

19-12-2019
08:27
Greta

no widzisz - stary ubek a poszedł bronić praworządności.

19-12-2019
09:21
radek

Tylko niezawisłe sądy dają gwarancję bezpieczeństwa dla obywateli. Sędziowie uzależnieni od władzy nie są obiektywni i wyrokują tak,jak włada oczekuje. Widzimy to po "zreformowanym" przez PiS Trybunale Konstytucyjnym. Jest dość czytelna granica,która pozwala na jednoznaczne określenie,czy znajdujemy się w zachodniej czy we wschodniej części Europy. Tą granicą jest praworządność.

19-12-2019
09:48
hijena

w przeprowadzonych sondazach ,sędziowie , kler i politycy mają najmniejsze zaufanie w spoleczeństwie

19-12-2019
11:14
radek

Mało kto zbyt często czyta zapisy Konstytucji RP. Dopiero,gdy wzrasta chaos w działaniach organów władzy,niektórzy /szkoda,że nie wszyscy/ zaczynają szukać rozwiązań w obowiązującym prawie. PiS wygrało wybory i posiada mandat do sprawowania władzy,czego nikt rozsądny nie kwestionuje. Na reformę sądownictwa na dobrą sprawę czekamy od 30 lat. Jest tylko jedno ograniczenie,zmiany muszą się odbywać w ramach zakreślonych przez ustawę zasadniczą /konstytucję/, bo do jej zmiany PiS od wyborców nie otrzymało zgody. Dlatego warto,aby zainteresowani tym,o co chodzi w sądownictwie,zapoznali się z zapisami art.187 Konstytucji RP i sami porównali sobie z tym,jak obecną Krajową Radę Sądownictwa powoływano niedawno.Nawet listy poparcia są niedostępne. Bezprawnie powołana KRS rodzi dalsze skutki w systemie.Dlatego trzeba protestować przeciwko próbom podporządkowania jednej władzy/sądowniczej/ innej władzy /wykonawczej/ bo według prawa są sobie równe i od siebie niezależne.
Rząd idzie w stracie /kolejne/ z Komisją Europejską i dzisiaj mogę powiedzieć,że jest na przegranej pozycji.

19-12-2019
11:34
temida bez opaski

Jak tak dalej będziemy kwestionować który sędzia jest prawdziwy a który nie to dojdzie że społeczeństwo samo będzie wymierzać sprawiedliwość.Bo do sądu szło się po wyrok a nie sprawiedliwość.Bywało tak że za przysłowiowy ,,batonik,, łakomy lądował w pierdlu a ten ,,profesjonalny złodziej,, ukradł miliony np ze spółki Skarbu Państwa a dziennikarze opisywali że on wyprowadził że spółki pieniądze.Wyprowadzić to można pasa na spacer albo krowę na pastwisko a pieniądze z spółki ,ukradł i jest złodziejem tylko że nie siedzi na dołku,bo dogadują się obrońcy złodzieja z sędziami i robią co mogą ,, aby gały nie widziały gdzie się pieniądze podziały,,.

19-12-2019
12:34
starszy już pan

W sądach ostatnie niedobitki komuny. Jest szansa że dziś naprawdę PRL odejdzie w niepamięć i w końcu Polska będzie wolna.

19-12-2019
13:35
Andrzej

Ci wszyscy chcą się zapisać do PZPR czy przyszli zwrócić legitymacje.

19-12-2019
13:44
WqRWIONY

oraz ubowcy

19-12-2019
15:45
stas

Następnym razem kiedy będą protestować w ich obronie musimy się zebrać tak jak klasa robotniczo -chłopska w 68 i pogonić to bydło raz na zawsze

19-12-2019
16:23
Stanisław

skutki grubej kreske

19-12-2019
16:24
Stanisław

Tak było od 1944 i nic się nie zmieniło

19-12-2019
17:19
Greta

a ty juz masz legitymację pis-pzpr?

19-12-2019
17:21
Greta

a czarne jest białe. amen

19-12-2019
17:53
maniek

"Dość dyktatury kobiet!" a "Na co dzień zajmuję się mową nienawiści i hejtem". Tacy tam stali.

19-12-2019
18:12
Szczupak

Wiele osób przyszło tylko popatrzeć kto przyszedł na ten ,,demokratyczny zlot ,, albo ,,jasełka,, w obronie niby konstytucji. Inni mówili że to ,, jasełka dla ubogich,, którym obniżono emerytury SB.Dla nich jest żal że nie ma talonów na samochód albo przydziałów na mieszkanie kwaterunkowe albo służbowe.Bo wielu zebranych pod tym ,,Białym Domen,, kiedyś w PRL mieli tam szybkie szkolenie albo kończyli zawsze z wynikiem pozytywnym WUML.Czasem było tak że dyrektor zakładu putał sekretarza,,kochany sekretarzu na którym to ja już jestem tej naszej uczelni,,

19-12-2019
19:00
radek

Zmieniło się wiele,trzeba te zmiany dostrzegać. W powszechnym referendum 25 maja 1997 roku zaakceptowaliśmy konstytucję uchwaloną przez Zgromadzenie Narodowe 2 kwietnia 1997 roku. Prace nad konstytucją rozpoczęto w 1992 roku a zakończono w 1997. Konstytucja jest opisem najważniejszych zasad,jakimi kierują się w swoim postępowaniu wszystkie władze oraz zbiorem praw każdego mieszkańca Polski. Reformy jakiejkolwiek dziedziny muszą być zgodne z konstytucją a sądy są upoważnione do kontroli tych poczynań. Rządy się zmieniają w wyniku wyborów,natomiast konstytucja jest ciągle obowiązująca. Amerykańska weszła w życie 4 marca 1789 roku i nikt jej nie chce zmieniać. Na początku kadencji Trump usiłował dekretami prezydenckimi zmieniać rzeczywistość a sędziowie mu te niekonstytucyjne uchylili.Nie odważył się jednak mścić na sędziach ani "reformować" tamtejszego systemu sądowniczego w odwecie.

19-12-2019
22:36
Gość

...faktycznie w USA nikt nie chce zmieniać konstytucji a te 27 poprawek to kosmici wprowadzili

19-12-2019
22:39
Gość

taaa, bronić swojego tyłka kumpli i ubeckiej emeryturki a nie praworządności...

68
Dodaj komentarz

avatar
56 Comment threads
13 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
52 Comment authors
ŚwiadekTomaszdziadekgatiROMAN Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Świadek
Gość
Świadek

Różan dnia 4 wrzesień 2020 roku. Powód: Danuta Wnuk i Włodzimierz Wnuk ul. Warszawska 50 06-230 Różan Pozwany: Centrala PKO Bank Polski w Warszawie ul. Puławska 15 02 – 515 Warszawa Do Sąd Okręgowy w Ostrołęce i ul. Gomulickiego 5 PKO Bank Polski Oddział 1 w Przasnyszu 07 – 410 Ostrołęka ul. Kilińskiego 2 06 – 300 Przasnysz Centralne Biuro Śledcze Policji ul. Podchorążych 38 00-463 Warszawa POZEW NR 57 LIST OTWARTY Kolejne 31 – sze powiadomienie o przestępstwach kolejne 7 wezwanie zwrotu skradzionych nam, zdeponowanych w waszej placówce bankowej naszych oszczędności. Wnoszę o ukaranie złodziei, którzy ukradli mnie i… Czytaj więcej »

Tomasz
Gość
Tomasz

Dziadu,
Slipy lub majtki nosi każdy, ale to nie jest temat do rozmowy. To dotyczy się też tych z lgbt. Żyjcie swoim życiem ale nie wywieszajcie majtek na widok publiczny.

dziadek
Gość
dziadek

Do Młoda Pozna Faceta. Ja 60 lat, mam włosy i swoje zeby. Pełny serwis zapewniony. lizanko, bzykanko (bez viagry), masazyk ciała,pełny serwis masz ochotę?

hijena
Gość
hijena

nie piszesz czy masz balijke

gati
Gość
gati

Chciałam iść na taki biorezonans na początku roku i jakoś tak mi się zeszło a później pojawił się COVID i się nie udało. A jestem ciekawa co wyjdzie w sprawie moich jelit. Są bardzo kapryśne, ale na szczęście mocno się uspokoiły po stosowaniu przez kilka miesięcy debutiru z maślanem sodu.

Elżbieta
Gość

Prywatna praktyka energoterapii i naturopatii "Shiktu San" już działa. Oferujemy leczenie energią, masaże, detoksykację organizmu oraz kompleksowe leczenia. Również pijawki i konchowanie uszu. Telefon 606 208 411
Strona www: golden-age-core-tex.business.site

radek
Gość
radek

Sądy w Polsce pozostaną niezawisłe niezależnie od wysiłków chwilowo rządzącego ugrupowania aby je sobie podporządkować. Takie są w Europie i inaczej być nie może w Polsce. Wstępując do UE Polska przyjęła określone zobowiązania,dostosowała prawo wewnętrzne do wzorców obowiązujących w krajach wspólnoty, należy więc zawartych umów dotrzymywać. Próby ograniczania w Polsce sędziowskiej niezawisłości spotykają się z protestem krajów członkowskich UE i rząd musi się z opiniami krajów europejskich zacząć liczyć.

jestem za...
Gość
jestem za...

Straż Miejska nigdzie nie powinna być likwidowana. Im więcej podobnych służb tym większy porządek w okolicy.

Milka
Gość
Milka

Korzystałem z zabiegów depilacji laserowej i powiem szczerze, że jestem zadowolony. Trochę na początku się się wstydziłem ale potem jakoś poszło. Teraz jestem zadowolony. Zdecydowałem się na salon Laser Delux bo mają najlepsze opinie.

panna z dzieckiem
Gość

co robicie ze zuzytymi maseczkami ? ja pakuję po 10 szt i odsyłam kulawemu

boff
Gość
boff

kody - nie lejta wody

Tomasz
Gość
Tomasz

Co wyprawiają nauczyciele? Zadają znaczne ilości zadań do wykonania, właściwie to produkują zadania jak na taśmie produkcyjnej. Skopiuj, wklej i fruuuuuuuuu lecą zadania do uczniów. Fajna praca. A co, jeśli w domu jest jeden komputer i dwoje, troje dzieci? A co ....jeśli łącza są wolne, bo w wioskach nie ma infrastruktury? Niech minister oświaty coś z tym zrobi, a nie bredzi przed kamerami. Może trzeba poskromić nieco nauczycieli. Mój wnuczek z 7 klasy na tydzień otrzymał do rozwiązania 27 zadań z matematyki, dwa wypracowania pisemne i 14 stron z ćwiczeń do języka polskiego, ba nawet zadania z muzyki, religii i… Czytaj więcej »

Franciszek
Gość
Franciszek

Trzeba było nie hejtować w czasie strajku, że nieroby i chcą pieniądze za nic... Teraz pokazują, że jednak za coś. To, co dostajecie od nauczycieli online zazwyczaj jest przekazywane waszym dzieciom w klasie... a teraz nagle internet zawalony memami, o tym że nie można z dziećmi w domy wytrzymać

Tomasz
Gość
Tomasz

Sprawdzanie trzeźwości kierowców. Ciekawe, czy po każdej takiej akcji policjant myje ręce? Czy przy dmuchaniu w ustnik przez ewentualnie chorego na urządzenie nie dostaną się w "nieszczelnym dmuchu" wirusy? Dla mnie jest jasne, że taka procedura może narazić kierowcę na zapoznanie się z koronawirusem. Czy policja jest pewna, że nie nastąpi przeniesienie wirusa na urządzenie przy dmuchaniu w ustnik? Jedyny sposób bez ryzyka to teraz pobieranie krwi. Ja odmówiłbym dmuchania w ustnik.

radek
Gość
radek

Niebawem wrócimy do przedwojennych rozwiązań w oświacie. Po wsiach uczono w powszechnych szkołach 4 klasowych.Kto chciał się dalej uczyć musiał dojeżdżać do miejscowości,w której były klasy kolejne.

Mary
Gość
Mary

Jeśli potrzebujesz prawdziwego pożyczkodawcy, zwróć się do pana Bechera. Mam od niego swój kredyt. Jest zweryfikowanym i zaufanym pożyczkodawcą kontaktu za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres (sgtbecher@gmail.com).

andrzej
Gość
andrzej

załadować bałatę i kruczka na taki

maciek
Gość
maciek

co trzeba wysłać do analizy?

radek
Gość
radek

Dość sprytnie biskup odpowiada burmistrzowi Ustrzyk i daje w ten sposób sygnał wiernym. Burmistrz napisał,że chce płacić z budżetu miasta za jedną tygodniowo lekcję religii.Natomiast nie wspomina o ograniczaniu ilości godzin religii,chce nawet udostępnić sale lekcyjne na większy wymiar tych lekcji .namawia do tego,aby katecheci drugą godzinę uczyli za darmo albo aby to ordynariusz im za dodatkowe godziny wypłacał. Kiedy młodzi lekarze domagali się płacenia im za nadgodziny spędzone w szpitalach,były marszałek senatu,pan Karczewski apelował do nich,by popracowali trochę dla idei. Może trzeba też apelować do katechetów,aby popracowali dla idei a nie tylko dla forsy.Zbawienie przecież ważniejsze od ziemskich dóbr.

Zofia
Gość
Zofia

Dołączam do pozwu zbiorowego

Zofia
Gość
Zofia

Dołączam się do pozwu zbiorowego

Janusz
Gość
Janusz

Moim zdaniem o wiele lepsze są chwilówki krótkoterminowe, które zwracasz w całości na raz. Nie musisz się długo męczyć z comiesięczną spłatą ratalną. Ja często zaciągam pożyczki w Szybkiej Gotówce - mają dosyć wysokie kwoty, dzięki czemu nie jesteś zbyt ograniczony, a także świetne terminy zwrotu - do 65 dni. Polecam!

Tomek
Gość
Tomek

Węglem taniej.

Maria
Gość
Maria

Dołączam do pozwu zbiorowego

Jożef
Gość
Jożef

Jestem za ,i przeciw oszukiwaniu mnie,chętnie dołącze sie do zbiorowego pozwu.Jeżeli rzeczywiście tak jest,to jest zwyczajne oszustwo

ZOFIA
Gość
ZOFIA

Chętnie dołączę do pozwu.

Grażka
Gość
Grażka

jak najbardziej trzeba tym się zająć dołączam się do pozwu

Krystyna
Gość
Krystyna

Również chętnie dołączę do pozwu zbiorowego. Sama się zastanawiałam skąd taka niska inflacja, skoro ceny tak bardzo poszły w górę, a to przecież nie koniec podwyżek

krystyna
Gość
krystyna

A ja rocznik 1953 tez oszukana to juz druga wpadka rzadu

GRAZYNA
Gość
GRAZYNA

Dołączam się do pozwu zbiorowego ,dość poszukiwania nas emerytow

Szkoła języka angielskiego
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

hijena
Gość
hijena

tak, tak języki obce potrzebne sa jak się pracuje w kasie w hipermarkecie

Krystyna
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

radek
Gość
radek

Obaj panowie /Wałęsa i Balcerowicz/ mają niewątpliwe zasługi w zmianie systemu polityczno-gospodarczego w naszym kraju. Pan prof.Balcerowicz wyprowadzał Polskę z socjalizmu do gospodarki rynkowej. Mamy wielu ekonomistów ale wówczas /była całkowita zapaść gospodarcza kraju/ nie było odważnego,który zechciałby pokierować zmianami zmierzającymi do uzdrowienia finansów publicznych. Nigdzie nie było doświadczeń w wychodzeniu z gospodarki centralnie sterowanej do systemu swobody gospodarczej,opartego o rachunek finansowy a nie o potrzeby polityczne.Dzisiaj wielu ludzi twierdzi,że można było inaczej postępować. Zgoda,tylko że mamy pełniejszą wiedzę od tych,którzy wówczas "po omacku"zmieniali system. Zasług prof.Balcerowicza nie można zapomnieć. Pan Wałęsa ma trwałe miejsce w historii Polski i w… Czytaj więcej »

hijena
Gość
hijena

tak,tak Wałesa ma szczególne zasługi jako sygnalizator Bolek

who win today match
Gość

Nice Blog, With thanks! Valuable information! Useful post, Nice info!
We provide all Cricket match prediction today. BBL 2019-20 reports, 2020 IPL 13 match tips, 2020 WC T20, BPL 2020, CBTF Winner prediction tips. PSL T20 Match Toss Session cricket reports, Lambi Pari cricket tips, Fency Match Reports Today. Today match prediction tips.

wacek
Gość
wacek

zazabrane mienie każdy dostawał jakieś odszkodowanie, niech to teraz oddadzą, zapłacą za utrzymanie. trzeba było sobie po wojnie zabrać te riuny. cwaniaki hrabiowie

Rafał
Gość
Rafał

uwaga na oszustwo

radek
Gość
radek

Z dobrym dla rządzącej partii skutkiem stosowana jest sztuczka propagandowa,polegająca na izolacji pewnej grupy społecznej bądź zawodowej,poddanie jej "słusznej",medialnej krytyce zazwyczaj bez przedstawienia dowodów a resztę czyli tak zwane "dobijanie" ofiar pozostawia się niezbyt rozgarniętej części społeczeństwa. Orzekaniem w sądach zajmuje się ok 10 tysięcy sędziów. Propaganda rządowa przedstawia kilku /pewnie nie więcej niż 5/ sędziów,którzy dokonali niegodnych czynów czy zachowań. Reszta,czyli 9995 osób to porządni ludzie,z godnością i zaangażowaniem wykonujący swój zawód. Zmanipulowany suweren tego nie dostrzega. Podobnie było z emerytami służb mundurowych. Próby dyskredytowania ciągle są podejmowane,jeśli tylko mogą wyniknąć z tego doraźne korzyści polityczne. Medialnej,negatywnej obróbce poddawano… Czytaj więcej »

B-ra
Gość
B-ra

Na Zajęczej w Rzeszowie też grasuje, tyle że bez Skody, a z telefonem w ręku..... filmuje sie. Warunki są znakomite, niewykoszona trawa itp. Polecam uwadze.

hijena
Gość
hijena

niektore osoby uważają ,że noszenie okularow optycznych doda im powagi i spowoduje inteligentniejszy wyraz twarzy

Karina
Gość
Karina

Brawo Pan Prezydent. Tak trzymać.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Kiedy nasz prezydent zajmie się reklamami w centrum?
Czy nie można zmusić najemców by szyldy i reklamy były w jednym kształcie?
Idąc 3-go maja zamiast podziwiać deptak i piękne kamienice, podziwiamy festiwal reklam.

hijena
Gość
hijena

juz się kiedys odgrażał się,że zrobi porządek z reklamami i mimo ,że ma Ustawę Krajobrazowa ulice otapetowane reklamami przypominają prowincjonalne miasto w Bangladeszu

hijena
Gość
hijena

szczegolnie atrakcyjne są poręcze na kladce w ksztalcie deski klozetowej,wykonane porecze z egzotycznego drewna ,wypaczone ,krzywe z zadrami wygladają ,jakby wykonane były z desek ze starej palety transportowej.Rzeszow Miasto Imitacji

Teresa
Gość
Teresa

Witam.Mam tez problem ,od 2 tygodni pisze z kims,kto podaje sie za generala Millera ,jest na misji w Afganistanie.Kolka dni temu poprosil mnie,zebym zgodzila sie przyjac jego przesylke,fundusze,ktore ma zdeponowane w firmie Global Security,gdyz ta firma likwiduje swoja dzialalnosc w USA i przenosi sie do UK,a on nie ma mozlowosci innej ,zeby te fundusze przeniesc do innego banku,bo jest w Afganistanie,podal taki adres tej firmy Global Security :globalintercommserv77088@gmail.com,ze ta firma bedzie sie juz ze mna kontaktowac,poniewaz wiele czytalam na temat oszust i nie wydaje mi sie to prawdopodobne,aby ktos wysylal z Ameryki walizke funduszy,otoz ta firma Global napisala mi teraz,ze… Czytaj więcej »

ewa1976
Gość
ewa1976

nie odpisuj naciągacze

Jasio Kefirek
Gość
Jasio Kefirek

Teresa?! Ty dla jaj czy naprawdę jesteś tak tępa?

Fabiona
Gość
Fabiona

Dokładnie, nie odpisuj jemu, to naciągacze.

usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

ROMAN
Gość
ROMAN

Tak racja szczególnie agresywni są na : szopena/ targowej a od 7- lat nikt tam nie interweniuje ani policja ani ci ratuszowi strażnicy
Szczególnie przy przystanku obok starego cmentarza gdzie mamy ; przystanek z osobami wsiadającymi-wysiadającymi-czekającymi -oprzechodzącymi-zaparkowanymi samochodami
Nikogo to nie interesuje od tat aby przenueść ten przystanek pod hale tam gdzie był 50 lat temu gdzie do dzisiaj jest miejsce odpowiednie( szeroki trotuar) i zatoka
Wystarczy zlikwidować mini parking i usunąć budy z kwiatkami ; O !
Do roboty do roboty konkretnej !

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.