Forum

Przebudowa ul. Grunwaldzkiej już za dwa miesiące?
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
08-04-2019
11:03

RZESZÓW. Zanim do modernizacji jednak dojdzie, najpierw miasto musi zarezerwować w budżecie środki na ten cel, a następnie archeolodzy przeprowadzą specjalistyczne badania terenu.

W ostatnich latach władze Rzeszowa przeprowadziły remont dwóch głównych deptaków miejskich, a mowa o ul. 3 Maja oraz ul. Kościuszki. Teraz przyszła kolej na przebudowę kolejnej drogi. Jak usłyszeliśmy w ratuszu, w najbliższym czasie zmodernizowana ma zostać ul. Grunwaldzka, która zyska granitową nawierzchnie. Prace mają zakończyć się jesienią.

Temat deptaków w Rzeszowie to oczko w głowie miejskich urzędników. Ratusz podjął decyzję, że w tym roku przebudowana ma zostać ul. Grunwaldzka oraz ul. Mickiewicza. Powód? Przede wszystkim chodzi o poprawę estetyki tras oraz wymianę instalacji podziemnych. Renowacja pierwszej drogi może rozpocząć się już w najbliższych miesiącach. - Remont ul. Grunwaldzkiej obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Matejki – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. - Mamy już gotową dokumentacje inwestycji – dodaje. Jak usłyszeliśmy, aby miasto mogło przeznaczyć środki na ten cel, najpierw decyzje w tej sprawie na sesji Rady Miasta podejmą radni. Następnie na deptak wkroczą archeolodzy, którzy teren będą musieli przebadać. - Równolegle ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie robót – podkreśla Chłodnicki. Same prac mogłyby rozpocząć się np. w czerwcu i potrwać do jesieni.

Czego ma dotyczyć zakres przebudowy? Przede wszystkim wymieniona zostanie stara nawierzchnia na nowe granitowe płyty, tak jak w przypadku ul. 3 Maja czy ul. Kościuszki. Ponadto na drodze zapewne znajdą się nowe studnie betonowe, a pod powierzchnią kilkaset metrów kabli, wymienionych rur gazowych i wodnych. Miasto zapewne zadba także o zagospodarowanie terenu nad powierzchnią. Niewykluczone, że jesienią na deptaku pojawią się więc nasadzenia roślin czy ławki. Szacuje się, że inwestycja dotycząca samej przebudowy ul. Grunwaldzkiej pochłonie ok. 1 mln zł.

Kamil Lech

08-04-2019
16:36
Karl Krematorzysta

Noż k*wa.Nie!Tadek innowator i jego miłość do betonu i estetyki....Kiedy Lodowisko?Kiedy tunel pod torami na Langiewicza?Kiedy basen z PRAWDZIWEGO zdarzenia?

08-04-2019
19:06
hijena

czy juz Ratusz oglosił przetarg na dostawę plyt granitowych?

08-04-2019
20:35
stary

To wszystko co wymieniłeś kosztowałoby kilkaset mln złotych. A pewnie ciebie zaskoczę pieniądze same na drzewach nie rosną.

Czyli co zgodzisz się na podniesienie podatków i wyższe opłaty żeby było taaakie lodowicho?

08-04-2019
20:35
Olo

To jest własnie innowacyjne miasto !!!!!!!!!!!!!!!!

08-04-2019
21:43
Tomek

Następna fuszerka jak na 3Maja. Dara upadnie hehe

12-04-2019
12:09
hijena

tak dla przypomnienia ,tandetna betonowa kostka na Maja i Grunwaldzkiej zostala położono już w czasie rozmaitych szaleństw Ferenca

16
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
pomyslowy DobromilusotyfoAldona z PigalakajanStanisław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)