Przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 100 km/h
Przeczytaj oryginalny post blogu
25-10-2011
09:45
paulina

RUDNIK (POW. NIŻAŃSKI). 500 złotych mandatu i 10 punktów karnych otrzymali kierowcy zatrzymani przez stalowowolskich policjantów.

Mężczyźni na odcinku drogi, gdzie obowiązywała prędkość do 50 km/h, pędzili z prędkością ponad 150 km/h. Policjanci ze stalowowolskiej komendy powiatowej, pełniąc w minioną sobotę służbę  na drodze krajowej nr 77 w okolicach miejscowości Rudnik zauważyli bardzo szybko jadący samochód.
Przeprowadzony wideorejestratorem pomiar prędkości wykazał, że kierujący samochodem marki Volvo pędził z prędkością 157 km/h. Kierowca kompletnie zignorował przepisy, które na tym odcinku drogi dopuszczały maksymalną prędkość do 50 km/h. 21-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Dzień później na tej trasie policjanci zatrzymali 29-letniego kierowcę forda. Mężczyzna jechał z…

26-10-2011
14:13
koala

Jeden z senatorow jechal na autostradzie z Sydney do Canberry z szybkoscia 245km/h jak zostal zatrzymany przez policje. Max dozw jest 110km/h. Niezwlocznie doprowadzony przed oblicze sedziego tlumaczyl sie ze jechal na bardzo wazne spotkanie z premierem w sprawie obronnosci kraju. Sedzia wysluchal tego wytlumaczenia i tylko kiwal glowa i dal taki wyrok : Poniewaz jest pan senatorem i ma pan dawac przyklad dla maluczkich postanawiam " karze pana grzywna w wysokosci 2,5 tys dolarow, zatrzymuje prawo jazdy na 18 miesiecy i skazuje na kare bezwglednego wiezienia na okres 3 miesiecy" Nie bylo ZADNEGO ODWOLANIA. Zostal natychmiast na sali sadowej skuty przez policje i wyprowadzony do wykonania wyroku. Widziala to jak wyprowadzali go z sadu cala Australia w telewizji. STRACIL PRACE jako ze osoba karana sadownie nie moze sprawowac funkcji na stanowiskach w rzadzie Australijskim.
W Australi nie ma immunitetu.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.