Forum

Przemyscy urzędnicy na Facebooku mogą być po pracy
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
11-02-2019
14:46

Image EnlargerPRZEMYŚL. Od niedawna urzędnicy z przemyskiego magistratu nie mogą korzystając ze służbowych komputerów zalogować się m.in. na Facebooka. Tylko nieliczni mają nadal ten przywilej i dotyczy to takich osób, których kontakt „ze światem” za pomocą na przykład portali społecznościowych jest niezbędny do wykonywania obowiązków.

Jak podkreśla magistrat, nie ma w tej praktyce żadnej sensacji, ani utrudniania życia nikomu. - To standard w wielu instytucjach i firmach – zauważa Witold Wołczyk, rzecznik prezydenta Przemyśla.

W niektórych profesjach, czy branżach posiadanie konta na portalach społecznościowych jest wręcz wymogiem wobec pracownika. W innych z kolei – jest niepożądane, albo nawet zabronione. Przeważnie jednak  konto można mieć i udzielać się np. na Facebooku do woli, byle nie w czasie pracy. Są firmy, w których pracownik musi podpisać oświadczenie, że nie będzie korzystał  z Internetu w celach prywatnych pod karą, z „dyscyplinarką” - włącznie. Najczęściej jednak pracodawcy zwyczajnie blokują na służbowych komputerach taką możliwość, co uzasadniają tym, że w pracy pracownik ma pracować, a nie „bawić” się w sieci.

Blokada m.in. dostępu do Facebooka w przemyskim magistracie nie jest, jak informuje rzecznik prezydenta Witold Wołczyk, podyktowana brakiem zaufania do urzędników, a zwyczajnie bezpieczeństwem sieci. - Od wielu lat, co najmniej od dziesięciu, w naszym urzędzie stosowane są filtry treści i blokady stron, które stale aktualizujemy – wyjaśnia W. Wołczyk. - Tak było i tym razem. Nie dopatrywałbym się w tym sensacji, gdyż jest to normalna procedura uszczelnienia zabezpieczeń i poprawy wydajności sieci. Dodam, że coraz częściej, za pośrednictwem serwisów społecznościowych, których blokada w ostatnim czasie wyzwoliła żywą dyskusję, możliwe jest również rozsyłanie zawirusowanych wiadomości – zauważa rzecznik prezydenta Przemyśla.

Jednocześnie Wołczyk przyznaje, że w magistracie, jak w wielu innych miejscach pracy oczekuje się, że Internet będzie wykorzystywany w celach służbowych, a nie prywatnych. -

Posiadamy szereg procedur i instrukcji, według których korzystanie z Internetu powinno odbywać się wyłącznie w celach służbowych o czym stale przypominamy pracownikom – tłumaczy. - Dzięki temu ich świadomość w kwestii cyberzagrożeń jest na wysokim poziomie. Takie działanie jest  standardem stosowanym przez wiele instytucji publicznych – podkreśla rzecznik. - Ważne jest także to, że system filtrowania treści jest inteligentny i sam identyfikuje treści niepożądane na stronach, a następnie je blokuje. W ostatnim czasie dodanych zostało wiele takich stron – dodaje.

Sensacji zatem nie ma, a blokada jest i pewnie jednym takim pomysł się podoba, a innym mniej. Faktem jest jednak, że od urzędnika petent oczekuje, że będzie zajmował się tym, czym według zakresu obowiązków powinien, a nie prywatnymi „pogaduszkami” czy zabawą w sieci.

emka

11-02-2019
18:43
podatnik

Rozumiem że w komputerach, laptopach mają mieć zablokowane te strony, a w telefonach komórkowych tych służbowych też ?????

9
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Adrian BayfordhijenaPożyczki przez internetterMariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)