Przeżyłem horror na izbie przyjęć
Przeczytaj oryginalny post blogu
23-05-2012
06:09
Redaktor

RZESZÓW. Arkadiusz Kłusowski  z Rzeszowa jest oburzony, jego zdaniem, skandalicznym zachowaniem lekarzy i pielęgniarek

- Choć nie mogłem się ruszać ani chodzić, a ból był nie do wytrzymania, to kazali mi czekać na przyjęcie, bo… przyjechałem sam,…

23-05-2012
09:04
lll

I tak jest naprawdę,niektórzy lekarze(piszę niektórzy)powinni leczyć zwierzęta a nie ludzi w tej izbie przyjęć.To są sadyści powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za swoje czyny.To wszystko prawda co ten pan tu opisał.

23-05-2012
09:18
damian

biedny zdziwiony a co myślałeś że ciastko i kawa będzie na ciebie czekało na izbie przyjęć takie są niestety realia polskiej służby zdrowia jak nie posmarujesz nie jedziesz mówi stare porzekadło

23-05-2012
09:44
maciek

a kto dzisiaj korzysta z usług tzw. pogotowia ratunkowego ?

23-05-2012
10:50
Czytelnik

Zwierząt też szkoda…w końcu to też żywe istoty.

23-05-2012
10:57
Kasia

Ten człowiek był na izbie przyjęć w godzinach, w których pomocy powinien szukać u swego lekarza rodzinnego. Izba przyjęć nie bierze pieniędzy za leczenie każdego, kto przyjdzie do szpitala i to bez skierowania. Na pewno po urazie kręgosłupa powinien wezwać pogotowie, które po zabezpieczeniu zawiozłoby go do szpitala no i nie byłby traktowany, jako intruz.

23-05-2012
11:52
Renata

Pogotowie ratunkowe jest tylko dodatkowym zarobkiem dla pielęgniarek i lekarzy. Niejednokrotnie można się spotkać z wyrażeniem "My tutaj tylko możemy z Panią/Panem porozmawiać, proszę jechać gdzie indziej, może do szpitala". Pytanie więc dlaczego to jeszcze istnieje lub czemu to nie jest prawdziwe pogotowie, gdzie ludziom udziela się pierwszej pomocy lekarskiej… Polskie realia :((

23-05-2012
11:57
Stanisław Kefirek

Kilka lat temu byłem pacjentem tego szpitala. Potwierdzam to co mówi bohater artykułu.
Szósta rano, zima, ludzie stłoczeni jak zwierzęta. Wylęknieni, wyczekujący jakiejś baby która wyczytywała nazwiska, jak na placu dworcowym, przed wywózką na roboty.
Ponure kanciapy, nieuprzejmy personel, zachowujący się jakby robił łachę że w ogóle przyszedł do roboty.
Też nie mogłem chodzić, ale najważniejszy był: dowód osobisty… DOWÓD! Tylko milicji brakowało.
Do tego szpitala trafiają zazwyczaj ludzie ze wsi i małych mieścin. Przestraszeni, zgnębieni, szarzy bidni i chorzy. Może dlatego spotykają się z takim chamstwem i ignorancją na izbie przyjęć.
Nigdy wcześniej nie potraktowano mnie w ten sposób w żadnej placówce zdrowia.

Chociaż muszę przyznać że na sali oddziałowej, panował już zupełnie inny klimat i miło wspominam leczenie.

23-05-2012
14:16
Mateusz

Znam ten szpital dobrze , moze za dobrze….. i w moim (nie tylko zresztą) odczuciu w ocenie tej placówki należałoby oddzielic grubą linią izbę przyjęc od reszty szpitala. Myslę że Pan dyrektor powinien mocno i dokladnie dowiedzieć sie jak wygląda praca i podejscie do pacjenta na izbie przyjęc nie tylko podczas jego oficjalnych "odwiedzin"

23-05-2012
14:18
małgorzata

TEZ POTWIERDZAM POPRZEDNIA WYPOWIEDZ!
TO JEST PRAWDA GDY MOJA MAMA BYŁA ZE SKIEROWANIEM OD LEKARZA RODZINNEGO NA OSTRYM DYZURZE TEZ MUSIALA CZEKAC CHOC MIAŁA PEKNIETA PRZEPUKLINE IZBA PRZYJEC TO PIKUS Z TYM CO POTEM PRZEZYŁAM BEDAC NA ODDZIALE TE SZPITAL.BRAK JAKICH KOLWIEK ODRUCHÓW WZGLEDEM CZŁOWIEKA OSOBA PO OPERACIJ WOŁAJAC PIC MOZE WOŁAC ILE WLEZIE I TAK NIK TEGO NIE SŁYSZY MIMO OTWARTYCH DRZWI CZĘSC CZYNNOSCI WYKONYWAŁAM SAMA JAK MYCIE I JEDZENIE PRZEBIERANIE POSCIE MAM PRZEBYWAŁA DOSC DŁUGO I NIE UKRYWAM TEGO ZE BYŁ SYF W TOALETACH DLA PACJENTÓW JAK I OSÓB ODWIEDZAJACYCH NA ODDZIALE BRAK MYDŁA I PAPIEROWYCH RECZNIKOW PODŁOGA MYTA SRODKIEM SALI A POD ŁÓŻKAMI JUZ SIE NIE SIEGA.LEKI DLA MAMY KAZANO MI PRZYNIESC BO SZPITAL TAKICH NIE POSIADA JAK RÓWNIEZ PO SKARDZE TEL KAZANO MI ZASPONSOROWAC PAMPERSY BO SZPITAL NIE MA WIEC PACJENCIJ KTÓRZY SIE NIE SKARZA LEZA W MOKRYCH I SWOICH ODCHODACH POPROSTU WSPOMNIENIA TEGO SZPITALA TO KOSZMAR.A JESZCZE JEDEN PROBLEM TEGO SZPITALA TO DZIAŁ ZYWIENIA .KIEDY BEDAC NA ODZDZIALE U MAMY WIDZI SIE RÓŻNE RZECZY A WIEC PORCJE JAKIE SA PODAWANE I ICH JAKOSC MA WIELE DO ZYCZENIA ZYPA MLECZNA TYLKO Z NAZWY BO TAK TO ZAMIAST MLEKA WODA Z NIM ZMIESZANA I DWA KLUSKI NA CAŁY TALERZ WEDLINA JAK I INNE PRODUKTY W PLASTERKACH SA TYLKO 2 ZA MIAST 4ROZUMIE ZE PANIE PRACUJACE TEZ MUSZA WIASC DLA SIEBIE I SWOICH RODZIN ALE BEZ PRZESADY WYNOSZA WSZYSTKO CO SIE DA I ILE SIE DA A NIKT TEGO NIE KONTROLUJE WYSTARCZY PRZOBSERWOWAC WYCHODZAC DO SKLEPU MEDYK O GODZ 14 POZDRAWIAM WSZYSTKICH CHORYCH I LEZACYCH W TYM SZPITALU

23-05-2012
14:48
salant

wreszcie ktos mial odwagę powiedziec to na glos!

23-05-2012
16:36
Anna

Chorzy w szpitalach są traktowani jak zwierzęta, często narażani na śmierć. Dla lekarzy liczą się tylko procedury. Dlaczego ludzie bez powołania do pracy pełnią takie funkcję?
Dlaczego to ciągle w Polsce temat tabu?
To co dzieje się na izbach przyjęć to faktycznie horror.
Trzeba o tym głośno mówić i nie dać się zastraszać!
Ludzie wolą wsadzać koperty, płaszczyć się przed lekarzami po to aby uniknąć kolejek czy rzeczywistych procedur!

23-05-2012
18:22
Kasia

Drodzy wspaniali pacjenci a czego chcieliście przecież to wy głosując lub nie idąc na wybory wybraliście wspaniały kapitalizm gdzie z chorych staliście się towarem w grze rynkowej, a z towarem postępuje się jak z towarem tani towar jest traktowany byle jak a drogi, za który można dostać dużą cenę jest hołubiony. Towar, za który wiemy, że nikt za niego nie zapłaci jest spławiany a takim towarem był Arkadiusz Kłusowski z Rzeszowa, który żądał usługi, za którą ktoś inny wziął pieniądze i dziwi się, dlaczego go traktują jak intruza. Czas nauczyć się kapitalizmu i wolnego rynku albo wyjść na ulicę i zaprotestować przecie cichej eutanazji Narodu Polskiego.

23-05-2012
22:51
konrad

Sorry , ale sami prowokujecie porównywanie służby zdrowia z weterynarią.

To są dwa różne światy.

Socjalistyczna służba zdrowia dudka Was w dwójnasób- najpierw każe uiszczać Wam składke zdrowotną a póżniej w kopercie poza wszelką ewiedcją  ustala gradacje za efektywne leczenie.

Oczywiście opcji eutanazji nie uwzględnia bo permanentne pozorowanie leczenia spełnia wystarczająco te kryteria.

24-05-2012
08:50
Małgorzata

Otrzymałam skierowanie do tego szpitala na oddzial wewnetrzny-pacjent z dusznością . Czekaliśmy ok. 2 godzin na zejście pani doktor z oddziału , ponieważ lekarz na izbie przyjęć nie mógł podjąć decyzji odnośnie przyjęcia pacjenta ze skierowaniem. Kiedy w końcu pani doktor zeszła , oznajmiła że tego pacjenta nie przyjmie bo będą inni pacjenci , a tak w ogóle to "ludzie pchają się do szpitala by nie kupowac leków- tak nam powiedziała.Zdenerwowana zapytałam ile jeszcze mamy czekac na przyjęcie-pani doktor na to ,że ona jest lekarzem i nic jej nie zrobię. Wobec tego poprosiłam o odmowę przyjęcia na piśmie, i dodałam że następnego dnia złożę skarge do Rzecznika Praw Pacjenta . I stała się rzecz niebywała , pani doktor stała się bardzo milutka i pacjent został przyjęty .

24-05-2012
08:50
Dawid

Tak też jest na każdej izbie przyjęć w Rzeszowie. Jeżeli nie przyjedziesz karetką jesteś gorszy. Niektóre zmiany lekarzy chcą pomagać a niektórzy traktują pacjentów jak kogoś gorszego. Często można za uwarzyć
że lekarze i pielęgniarki traktują swoje zadania jako karę, a dyrektorzy szpitali powinni z tym coś zrobić !!!!!!!

24-05-2012
20:47
Józef

salant napisał(a):

wreszcie ktos mial odwagę powiedziec to na glos!

Ale duch bimbały i tak czyści oczywistą prawdę!Yell

13-06-2012
20:45
Arek

Pan Arkadiusz jest zawsze niezadowolony. Dyrektor szpitala nie czekał na niego z kwiatami to to teraz ma za swoje. Trzeba było potraktować gwiazdora tak jak na to zasługuję i dać salę jednoosobową +indywidualną opiekę pielęgniarską. Jeszcze trochę strach mu będzie sprzedać bułki w sklepie, bo też obsmaruję w gazecie, że dostał stare.

12-05-2013
15:24
Piotr

Znam tego typa (Arka), jest to typowy ściemniacz, oszust, kłamca i zapyszałek, 75% jego wypowiedzi to czysta kuriozalna do potęgi ściema, jest zdolny opowiadać same androny tylko po to by inni zwrócili na niego uwagę, widocznie biedak jest niedowartościowany.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.