Przychodzi komornik po haracz...
Przeczytaj oryginalny post blogu
27-02-2013
12:50
paulina

Co jak co, ale przestraszyć obywatela to nasze państwo potrafi najlepiej. Na tych, którzy nie płacą abonamentu radiowo-telewizyjnego władza nasłała komornika i… chyba poskutkowało. Jeszcze pod koniec zeszłego roku do podkarpackiej skarbówki trafiło setki wniosków o ściągnięcie opłat, a od początku tego roku ani jeden. Ludzie zapłacili, bo nie chcieli ryzykować zajęciem przez komornika wypłaty czy emerytury. Niektórym wyszło nawet za parę lat buntu ponad tysiąc złotych!

Taki psychologiczny terror państwa…

04-03-2013
15:57
krzysztof

Drogi panie Arkadiuszu. Za oglądanie telewizji prywatnych np. TVN czy Polsat nie trzeba płacić. Płaci się jedynie za to, w jaki sposób chce się oglądać tv. Przez kablówkę czy satelitę. Ale te opłaty to nie to samo. Myli pan wiele pojęć. Abonament to nie opłata za oglądanie programów TVP, a za posiadanie odbiornika telewizyjnego. Tak jest w wielu krajach. Odnośnie wspomnianej jakości. Telewizja publiczna otrzymuje pieniądze z tych właśnie opłat abonamentowych. Ale za to nie może przerywać programów blokami reklamowymi, a telewizje niepubliczne mogą. W związku z tym, że coraz mniej ludzi zaczęło opłacać abonament, zwyczajnie telewizja publiczna miała mniej środków do dyspozycji i na realizację celów. Ciekawe, co by było, gdyby nagle parlament uchwalił ustawę, według której w gazecie regionalnej może być tylko jedna strona z reklamami, a w ogólnopolskich co druga strona. Z pana artykuły najsensowniejszy jest koniec artykułu. Artykuł nie powinien mieć tytułu "przychodzi komornik po haracz" tylko "niespełnione obietnice wyborcze sprzed 5 lat".

06-03-2013
09:25
ZB

Szanowni Politycy Przedstawcie nam plan spłaty polskiego zadłużenia. Kiedy i czym planujecie spłacić WASZ dług. Na nasze dzieci i wnuki (których rodzi się coraz mniej) nałożyliście kontrybucję na całe ich życie. Urodzą się i umrą – niewolnikami. Co naszego chcecie sprzedać, aby dochód wystarczył na te długi? Przemysł stoczniowy – sprywatyzowany – nie produkuje. Przemysł samochodowy – sprywatyzowany – nie przynosi zysku. Przemysł wydobywczy – ledwie zipie – sprowadzacie energię i surowce. Hodowla bydła i trzody – spada. Co NASZEGO chcecie sprzedać, aby spłacić WASZE długi? Chcecie sprzedać Śląsk?… Pomorze? – na pewno wystarczy? ================= Jesteś Polakiem – nie dyskutuj o małej Madzi. Wklejaj to przynajmniej 10x dziennie na wszystkich forach, jakie są ci dostępne. Wkleić ten tekst 10x dziennie – może każdy. Więc nie pytajcie – "co mogę zrobić dla Polski?" Właśnie to!! Zadziała szybciej, niż jakiekolwiek marsze, czy demonstracje.

10-03-2013
12:27
Leszek

abonament RTV to zwykły haracz jaki pobierają gangsterzy od sklepikarzy. Dodatkowo pobierany jest z wykorzystanie siły struktur państwa. Twierdzenie że abonament jest pobierany za "posiadanie odbiornika" to kompletny anachronizm i prymitywizm. Taka jest właśnie TVP o radiu polskim już nie wspomnę.z
Jest źle zarządzana , stronnicza , polityczna . Jej tzw. misja to ściema .Jak ma misję to nich ją realiuje a swoje pieniądze a nie za moje. Strachem można wszystko załatwić , ale kto tak działa ? Gangsterzy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.