Rachunki za prąd wzrosną, bo będą nowe liczniki
Przeczytaj oryginalny post blogu
30-03-2012
01:09
Redaktor

PODKARPACIE. Koszt zamontowania tylko jednego takiego urządzenia to 450 zł.

U każdego z 680 tysięcy odbiorców energii w naszym regionie ma być zamontowany nowy licznik prądu. Domaga się tego Unia Europejska, bo obecne stare urządzenia nienajlepiej wyliczają…

30-03-2012
09:38
Kazimierz

Skoro UE nakazuje zamontować nowe liczniki energii elektrycznej , to niech nasz ZE pokaże na jakiej dyrektywie unijnej się opiera , czy ustawie ? poza tym skoro chce sprzedawać prąd odbiorcy, to urządzenie pomiarowe jest własnością sprzedawcy i sprzedawca ma zapewnić takie urządzenie a nie odbiorca. Nikt nie może nam nakazać płacić za urządzenie pomiarowe i niech już skończy to nasze państwo robić nas w balona , ludzie opamiętajmy się , zacznijmy bronić swoich praw i sprawiedliwości przed kłamcami i oszustami !

30-03-2012
09:39
ZB

Urzednicy z UE nas dobiją.Ciekawi mnie ,kto jest producentem tych licznikow i który urzędnik UE reprezentuje interesy tego producenta.

30-03-2012
10:06
lulz

jak w energetyce są takie mądrale to na rachunkach niech wykazyją pozycje raty,oplaty za licznik.Po roku ,dwóch będziemy kwita.

31-03-2012
12:18
ROGOL

Wpierw liczniki w blokach przeniesli z mieszkan na klatke schodowa by wymianenic bez zgody lokatora.
Czy ci co liczniki beda mieli zmienione za rok bo w jednym dniu wszystkim nie zmienia beda placic za prad wiecej na stary licznik?To i tak bedzie oszustwo bo wedlug jakiegos pana majacego tylko euro w glowie a nie rozum ich liczniki nadal beda zle wskazywac a te nowe zdodnie z rozwojem mysli technicznej beda leciec doprzodu.Nie dosc ze za prad ludzie beda placic wiecej to i za ten niezuzyty.
Czego to nie wymysla by sciagnac pieniadz od ludzi.

31-03-2012
12:22
Piotrz

A w tych dyrektywach UE jest coś o podwyżkach/zarobkach ????
Bo jak na razie to Polska za murzynkami jest, a zbliżamy się do… czarnej dziury.

31-03-2012
12:24
rysiek

Rozwizać rzeszowski zakład energetyczny – bo to banda złodziei, koszty przerzucaja na klientów, a sami najchetniej zamontowaliby u siebie złote klamki w drzwiach!
Zobaczcie ich elewację budynków i zarobki pracowników.
Tam nawet kosztorysant przacujący na usługach zakładu ma tani prąd ! To sa jaja !
Zakład przenieść do Lublina !
Połowe nierobów z Rzeszowa wyrzucić na zbity pysk !

31-03-2012
15:24
Kalasanty

Przecież koszty dostawca przerzuca na odbiorców w cenie dostarczanych mediów….
Tak czy inaczej zawsze zapłacą odbiorcy.
Będziecie mniej zużywać energii?
To podniesie się cenę jednostkową i dostawca i tak wyjdzie na swoje.
Mamy tam coś jeszcze do sprzedania zagranicznym inwestorom?

31-03-2012
16:00
Józef

rysiek napisał(a):

"Rozwizać rzeszowski zakład energetyczny – bo to banda złodziei, koszty przerzucaja na klientów, a sami najchetniej zamontowaliby u siebie złote klamki w drzwiach!
Zobaczcie ich elewację budynków i zarobki pracowników.
Tam nawet kosztorysant przacujący na usługach zakładu ma tani prąd ! To sa jaja !
Zakład przenieść do Lublina !
Połowe nierobów z Rzeszowa wyrzucić na zbity pysk !"

Rysiek nie zarażaj głupotami ludzi !. W/g mojej oceny przyczyny tego stanu rzeczy tkwią w głupocie elektoratu określonego wczoraj przez "Pana premiera" Tuska pętakami. Poczytaj sobie dane dotyczące prywatyzacji energetyki i jej obecnego potencjału a ponadto pomyśl o przyzwoleniu na liberalne podejście do gospodarki, nietykalnej polityki aferalnej, korupcji itd. Każdy orze jak może – to stare powiedzenie . Jest na to przyzwolenie społeczne !!! , jest ???- no to mordki w kubeł i cicho siedzieć skoro wielu tutaj forumowiczów głosuje i pisze , jakby nie wiedziało nadal z czego żyje i na jakim świecie.

I na koniec jedna uwaga nie proponuj przenoszenia tych, co jeszcze dychają na Podkarpaciu do biłgorajskiej strefy!.

01-04-2012
11:42
Lucjan

To co energetyka z nami robi to jakaś paranoja nie dość że słupy są na naszych działkach linie robione były w czynach społecznych a teraz zapłaćmy za liczniki , to tak samo chcący kupić w sklepie wędliny to musimy zapłacić za wagę

04-04-2012
22:49
pawel

witam najlepiej powiedziec ze unia nakazala wymienic stare liczniki jesli tak to niech unia za to zapłaci placimy w racunkach za ruzne uslugi co czasem jest wiecej niz za uzyty prad .czy ktos w rzadzie ma biznes w licznikach ludzie nie pozwulcie kretacza , i nie dajcie za to placic chca nowych to niech panstwa da lub unia

23-10-2012
09:40
paolo

licznik będą wymienione na koszt zakładu energetycznego a nowe liczniki pozwolą zdalnie odczytywać zużycie i jeśli klient sobie będzie życzył i wybierze e-fakturę to będzie mógł płacić rach nawet i co m-c za faktyczne zużycie a nie wg prognoz. Koszt wymiany liczników ZE wrzuci sobie w koszty funkcjonowania.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.