Radni mieli dość pomysłów Ferenca i wyszli z sesji
Przeczytaj oryginalny post blogu
05-02-2012
21:49
paulina

RZESZÓW. Zaskakujący finał obrad Rady Miasta w sprawie poszerzenia Rzeszowa.

Czwartkowa, nadzwyczajna sesja Rady Miasta została przerwana, bo czwórka radnych PO i radni PiS przed głosowaniem w sprawie przyłączenia Malawy opuścili ratusz. Wcześniej rada zagłosowała za połączeniem Rzeszowa z gminą Trzebownisko.

Zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta w czwartkowy wieczór było inicjatywą klubów Rozwój Rzeszowa i SLD. Stronnicy Tadeusza Ferenca za wszelką cenę chcieli doprowadzić do przyjęcia uchwał, które wciąż napotykają opór PiS i PO.

Szanse, że tak się stanie wzrosły gdy okazało się, że na sesji zabrakło Krystyny Wróblewskiej i Waldemara Szumnego z PiS. Ponoć nie dotarli do ratusza z powodu nacisków. Dyskusja pokazała jednak, że nie będzie łatwo. Najpierw…

06-02-2012
09:13
Piotr

Na tych igrzyskach traci sławny podkarpacki trzecioligowiec STRUMYK MALAWA. Radni Gminy Krasne wycofali dotację 300.000.zł. na stadion bo (w podtekście) boją się że wydadzą pieniądze na wioskę która co i rusz jest łakomym kąskiem dla nienachapanego jegomościa.

06-02-2012
09:45
rzeszowiak

Wiadomo dlaczego nie chcą pisowce i część PO-wców zagłosować za przyłączeniem Malawy, bo wiedzą że radni z tamtego rejonu którzy wejdą w skład rady miasta i będą popierać pana Ferenca i przez to po i pis będą mieli mniejszość w głosach. Tak to sobie cwaniaki wyklnuli.

06-02-2012
10:54
Rzeszowianka

sprawdziłam liczbę radnych na stronie miasta i o ile lista jest aktualna, to teoretycznie jeszcze mogą nowi dojść – czyli cofam co powiedziałam, bo nie byłam do końca pewna. w każdym bądź razie Ferenc na grandę potrzebuje mieć "większość", żeby znowu mieć maszynkę do głosowania za swoimi pomysłami – nie dajcie się zwieść jego zapędom w kierunku metropolii – bo to ściema.

06-02-2012
10:55
Rzeszowianka

liczby radnych nie da się w nieskończoność zwiększać, a nie wiem czasem, czy Rzeszów nie ma już maksymalnej liczby radnych, a wtedy nawet przyłączenie Malawy nic nie da. A ja mimo wszystko popieram – przez 2 miesiące odbyło się 10! sesji, na których poruszano temat włączania terenów – żadnych nowych argumentów, tylko liczenie, że któregoś z radnych prawicy nie będzie (choroba, delegacja itp.) i Ferenc będzie miał większość, która mu przegłosuje, to co on chce – to już nie jest nawet żenada.

06-02-2012
11:33
ROMAN

popędy wodza o metropolię może w końcu się spełnią jak sesje będą na ten sam temat co drugi dzień – ale wszystko może sę okazać musztardą po obiedzie – bo jak zlikwidują podkarpacie to wtedy sesje będą sobie mogli robić w piaskownicy przy ratuszu i przychodzić i odchodzić kiedy im będzie pasowało- i będą mogli wspominać jak to drzewiej bywało, i tak to skończy się sen o potędze i metropoli.

06-02-2012
14:24
Rzeszowianka

a czemu mają likwidować? jest sporo województw mniejszych od Podkarpacia, na jakiej podstawie mieliby likwidować, bo Rzeszów nie ma np. 300 tys. mieszkańców?

06-02-2012
23:03
rzeszowiak

koleżanko rzeszowianko – czy Pan ferenc kiedy kolwiek chciał źle dla rzeszowa ??? chce przyłańczać nowe tereny bo chce aby rzeszów rósł w siłę , żeby nie był pomijany jako miano metropoli jak to było kilka dni temu, warszawa twierdzi że rzeszów jest ładnym małym miasteczkiem, trzeba im wybić te słowo z głowy, pokazując że miasto z roku narok przybiera nowe tereny jak co idzie za tym nowych mieszkańców. Ktoś powie trzeba rozwijać tereny które są przyłączone, a kto mówi że się tych terenów nie rozwija !!!!! co stoi na przeszkodzie rozwijać przyłączone tereny i przyłańczać następne !!!!!!!!!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.