Ratownicy COM znów będą obsługiwać pogotowie
Przeczytaj oryginalny post blogu
07-11-2011
21:20
paulina

JAROSŁAW, RZESZÓW. Czy szpital i powiat na to stać?

Zakończył się konkurs na świadczenie usług ratownictwa medycznego w Jarosławiu i okalającym go powiecie. Podkarpacki Wojewódzki Oddział NFZ wybrał ofertę Centrum Opieki Medycznej, czyli jarosławskiego szpitala. Prezes Centrum Ratownictwa Medycznego, prywatnej firmy, która wygrała oprotestowany przez ratowników COM przetarg, zapowiada odwołanie się od tej decyzji. Powód? – COM zaoferował swe usługi za śmieszną cenę – twierdzi Jerzy Tarkowski.

W poprzednim przetargu COM przepadł, bo w trakcie sprawdzania ofert nie miał sprzętu, który powinien bezwzględnie mieć. Chodziło o radiotelefony, które były akurat w konserwacji. POW NFZ w Rzeszowie…

08-11-2011
21:43
Kaptowaniec

No właśnie jak to jest z odpowiedzialnością dyrektorów publicznych szpitali, którzy podejmują decyzje przynoszące zadłużenie publicznych szpitali czy nie powinien zająć się tym Prokurator, bo jest to działanie na szkodę zakładu, szeregowego pracownika można za to wsadzić do więzienia a święte krowy z nadania partyjnego są bezkarne. Może by tak Rada Powiatu zastanowiła się czy Starosta nie powinien odpowiadać karnie za brak nadzoru.

13-11-2011
14:17
edi

Nic dziwnego? Jaki gospodarz toki dom. Z pewnością w szpitalu znajdziemy kilku uczciwych lekarzy,ale to kilku a reszta pracuje negatywnie na opinie COM i nikomu to nie przeszkadza.Tu widzę racje.Jeżeli ktoś odpowiadał by za taki stan rzeczy to z pewnością było by inaczej.Nie dość ,że w służbie zdrowia chory jest na ostatnim miejscu to nikt z urzędników nie stanie w jego obronie.Jest tak dla tego, że jeżeli masz pozycje społeczną to i masz należytą opiekę ,a jeżeli nie to żałuj że należysz do tej drugiej grupy społecznej.Nie można tak marudzić , bo szpital ma się dobrze, dba o chorych, a dowodem tego może być sam wypis, który jest w nieskończoność, można by było wybrać go w dniu następnym , lecz bez skazań lekarskich i recepty nie odejdziesz z terenu szpitala, ALE CHORY ! TO DLA TWOJEGO DOBRA Czuj się bezpiecznie i czas spokojnie możesz spędzić w parku, tu nic ci nie grozi,a opiekę medyczną masz na zawołanie, choć i na to trochę poczekasz.Taka jest rzeczywistość, ale nikomu to nie przeszkadza. Ja leczę się w Rzeszowie w prywatnych przychodniach MEDMRUK i ASKLEPIOS, za leczenie płaci NFZ, nikt nie weźmie tam gratyfikacji,a obsługa jest wspaniała.Jak się coś zmieni to już za 10 lat COM może będzie mógł konkurować z tymi placówkami, ale ja w to nie wierze,więc życze wszystkim zdrowia.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.