Forum

Ratusz: - Marszałek utrudnia budowę spalarni
18-02-2020
08:47

RZESZÓW. To minister klimatu, a nie Urząd Marszałkowski podejmie decyzję o realizacji miejskiej instalacji przetwarzania odpadów.

Władze miasta Rzeszowa twierdzą, że Urząd Marszałkowski utrudnia planowaną przez ratusz budowę miejskiej spalarni. Urzędnicy marszałka informują, że prezydent nie złożył na czas wniosku na realizację takiej inwestycji. Przedstawiciele władz miasta zaś uważają, że wywiązali się ze swojego obowiązku i zgłoszenie powinno być rozpatrzone. Czy miasto dostanie pozwolenie na budowę samorządowej instalacji przetwarzania odpadów?

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, postanowił uniezależnić się od Polskiej Grupy Energetycznej Energia Ciepła, która jest właścicielem spalarni przy ul. Ciepłowniczej. Miasto chce wybudować kosztem 300 mln zł własną instalację przetwarzania odpadów. Dlatego też w minionym miesiącu zgłoszono taką potrzebę do Urzędu Marszałkowskiego. Ku zdumieniu władz Rzeszowa, Andrzej Kulig, dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego, stwierdził, że złożony przez miasto wniosek jest bezprzedmiotowy. Urzędnicy argumentują to tym, że prezydent zgłosił jedynie zapotrzebowanie na wpisanie tej inwestycji do Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami. Nie zrobił tego – informują – o wpis do planu inwestycyjnego można było zrobić do 31 stycznia.

Jak wyjaśnia dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska, z tego powodu budowa miejskiej spalarni może się przesunąć o dwa lata. Dyrektor Kulig bierze pod uwagę, że miasto może złożyć jeszcze taki wniosek z opóźnieniem. Wówczas Urząd Marszałkowski prześle go ministerstwu klimatu, ale znajdzie się w nim odpowiednia adnotacja.  

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Mariusz Andres

18-02-2020
09:57
rzeszowiak

Jaki ma w tym swoj prywatny interes Marszalek wojewodztwa ?
Jako gospodarz wojewodztwa winien byc zainteresowany rozwojem swojego obszaru ktorym zarzadza, ale widac ze prywatnie cos mu nie odpowiada budowa spalarni w Rzeszowie.
Zapewne cos tm musi wpadac do jego kieszeni od Polskiej Grupy Energetycznej Energia Ciepła, która jest właścicielem spalarni przy ul. Ciepłowniczej.
W przeciwnym wypadku po co by utrudnial miastu Rzeszow inwestycje spalarni ?

18-02-2020
10:04
Kacper

I tym razem sprawdza się powiedzenie "Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie".
Gmina Miasto Rzeszów powiedziała "NIE" dla wyznaczenia parkingu dla towarów niebezpiecznych
i grozi marszałkowi Sądem.
A z drugiej strony liczy na aprobatę na "TAK" ze strony Marszałka dla
budowy spalarni śmieci.
pozdrawiam

18-02-2020
10:44
pchlebow

duży, Marszałek jest z nadania PIS. Jeśli Rzeszów będzie miał spalarnie ta należąca do PGE zbankrutuje (w najlepszym wypadku będzie musiała obniżyć nam opłaty za śmiecie o połowę). PGE to Spółka Skarbu Państwa więc wpływy do budżetu spadną, obecnie nikt nie będzie trzymał Marszałka który zmniejsza dochody budżetu.

18-02-2020
10:46
hijena

urzędasy blokują budowę spalarni,ale za tydzien mozemy uslyszeć ich skowyt o złym powietrzu w Rzeszowie.Czuć dzialania konkurencji.

18-02-2020
13:03
olo

Tylko jest jeden problemik :) Parking w żaden sposób pozytywnie nie wpłynie na życie mieszkańców, spalarnia tak :) Odtyl ma to jednak mieszkańców w poważaniu :)

18-02-2020
13:31
głosuj na przyszło

gdy prezydentem zostanie człowiek Podkarpacia - Pan Biedroń zrobi porządek z Ferencem, Ortylem i śmieciami

18-02-2020
13:31
Obiektyw

Przeczytaj artykuł jeszcze raz, i znów i tak do skutku aż zrozumiesz, że to nie Marszałek jest przeciwny tylko urzędasy miejskie zawaliły, nie złożyli wniosku na czas a teraz Ferenc skomli, że to "polityczne działanie Marszałka.

18-02-2020
15:00
Jakub

To Marszałek i jego urzędasy twierdzą ze jest jakiś błąd w papierach. Ale Oni są z Pis-u więc na 99,9 % kłamią. Przecież ta cała hołota Pisowska ma głęboko w poważaniu nas mieszkańców. I tak mają tu poparcie a sami muszą nakraść i się nachapać.

18-02-2020
15:58
zenon

Ciąg dalszy serialu pt. "Dwie spalarnie obok siebie, czyli spalarnia, której nigdy nie było".
Czy jest gdzieś na świecie miejsce, gdzie dwie spalarnie sąsiadują ze sobą przez płot? Oczywiście, że nie, więc w Mieście Imitacji Totalnej (MIT) również nic takiego nie powstanie.

18-02-2020
17:33
Obiektyw

Przeczytaj jeszcze raz, dla ułatwienia ostatni akapit, jakbyś miał problemy ze znalezieniem to cytuję "Nie zrobił tego – informują – wpis do planu inwestycyjnego można było zrobić do 31 stycznia." I kto zawalił? Jak napisałeś "hołota Pisowska musi nakraść i się nachapać" , a masz jakieś złudzenia, że inne opcje polityczne będące przy władzy nie robiły tego samego? Patrz pan Mirosław K. prawomocnie skazany, pan B obaj z PSL, czyli koalicjanci PO, przykładów mogę ci podawać wiele...

18-02-2020
20:07
Gość

Faktycznie, bardzo dobrze wpłynie na jakość powietrza dwie spalarnie odpadów , zastanów się chłopie co piszesz...

18-02-2020
20:18
ROMAN

Widać że znowu ktoś kręci lody no bo teraz mamy monopol
Jest jeden odbiorca śmieci do palenia , dyktuje ceny i Pikuś jak bedzie dwuch no to co.mamy :
No konkurencje mamy i jest rozmowa za ile od jednej tony to chyba proste idę do jednego albo do drugiego albo szukam trzeciego ; O !

18-02-2020
20:21
janek j.

Wiesz Obiektyw, Ty to pier...sz jak pani Broszka - zacznij jeszcze : Przez osiem ostatnich lat ... Tylko uważaj bo prawie 5 to władza pieprzonych oszustów i kłamców, którzy pod płaszczykiem patriotyzmu, kradną i niszczą co tylko mogą. Co marszałkowi szkodzi,że miasto miałoby swoją spalarnię - możesz wytłumaczyć, bo nie rozumiem? Ma w d.. ile płacimy za śmieci, tak mu na nas zależy? Nie - zależy mu tylko na swoim stołku i podlizywaniu się wyżej. Podobno miała być dobra zmiana, a jest? Nie zauważyłem. A tłumaczenie, że kradnę , bo inni też kradli, to żadne tłumaczenie.

18-02-2020
21:21
mieszkaniec Rzeszowa

Ten pis oszalał?

Kultys zablokował aquapark, Leniar obwodnicę południową, Buczak chciał całą mieszkaniówkę zablokować a Ortyl spalarenie. Czy oni pracują na rzecz rozwoju miasta Rzeszowa czy Krakowa?

19-02-2020
01:50
luci

Dlatego w Rzeszowie już nigdy nie zasiądzie na stolcu i nie będzie rządził nikt z pisu.

19-02-2020
06:42
olo

A masz tluku jakikolwiek dowód że ta która pracuje szkodzi? :)

19-02-2020
11:55
Jojne Michigine

To minister klimatu, a nie Urząd Marszałkowski podejmie decyzję o realizacji miejskiej instalacji przetwarzania odpadów.
---------------------
- To ja chce byc w Polsce minister od bananow !
- Ale w Polsce nie rosna banany ! To jak mozesz byc ministrem od bananow ?
- A Sprawiedliwosc to jest ? Tez nie ma. A jest minister Sprawiedliwosci ? Jest !
- To ja chce byc minister od bananow !

19-02-2020
11:56
Real

Do Janek: Ty nawet nie wiesz co czytasz, więc trudno dopatrzyć się sensu logicznego w Twojej wypowiedzi. Jedynie (jak wszystko draństwo) chcesz, by to PiS za wszelką cenę był winny. Jest więc rada : oprócz mylącego nagłówka, staraj się przeczytać ze zrozumieniem treść artykułu.

19-02-2020
11:56
Obiektyw

Weź się janek.j ogarnij i zacznij myśleć , bredzisz jak wyprany z mózgu totals, jeszcze raz przeczytaj artykuł tylko tym razem ze zrozumieniem… Marszałkowi może i nie zależy na drugiej spalarni (nie napisałem, że jest inaczej) ale to urzędnicy z UM nie spełnili warunków złożenia wniosku a teraz pitolą, a ty razem z nimi, że to decyzja polityczna Marszałka… Z obwodnicą południowa jest podobnie, ale to inny temat. Pamiętasz jak Ferenc lobbował za pierwszą spalarnią zachwalając jak to się ludziom polepszy i jak spadnie cena wywozu śmieci? Teraz mielibyśmy mieć dwie? Co przez to zyskamy? Będziemy wdychać syf ze śmieci swoich i ze śmieci z innych miast , to taka wielka korzyść dla ciebie? Na koniec nie napisałem, że usprawiedliwiam jakąkolwiek kradzież jednej opcji politycznej bo inna też kradła, napisałem, że w każdej opcji politycznej chodzi o kasę i nachapanie się a nie o dobro obywateli. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Disce puer!

60
Dodaj komentarz

avatar
50 Comment threads
11 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
45 Comment authors
jestem za...Milkapanna z dzieckiemboffFranciszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jestem za...
Gość
jestem za...

Straż Miejska nigdzie nie powinna być likwidowana. Im więcej podobnych służb tym większy porządek w okolicy.

Milka
Gość
Milka

Korzystałem z zabiegów depilacji laserowej i powiem szczerze, że jestem zadowolony. Trochę na początku się się wstydziłem ale potem jakoś poszło. Teraz jestem zadowolony. Zdecydowałem się na salon Laser Delux bo mają najlepsze opinie.

panna z dzieckiem
Gość

co robicie ze zuzytymi maseczkami ? ja pakuję po 10 szt i odsyłam kulawemu

boff
Gość
boff

kody - nie lejta wody

Tomasz
Gość
Tomasz

Co wyprawiają nauczyciele? Zadają znaczne ilości zadań do wykonania, właściwie to produkują zadania jak na taśmie produkcyjnej. Skopiuj, wklej i fruuuuuuuuu lecą zadania do uczniów. Fajna praca. A co, jeśli w domu jest jeden komputer i dwoje, troje dzieci? A co ....jeśli łącza są wolne, bo w wioskach nie ma infrastruktury? Niech minister oświaty coś z tym zrobi, a nie bredzi przed kamerami. Może trzeba poskromić nieco nauczycieli. Mój wnuczek z 7 klasy na tydzień otrzymał do rozwiązania 27 zadań z matematyki, dwa wypracowania pisemne i 14 stron z ćwiczeń do języka polskiego, ba nawet zadania z muzyki, religii i… Czytaj więcej »

Franciszek
Gość
Franciszek

Trzeba było nie hejtować w czasie strajku, że nieroby i chcą pieniądze za nic... Teraz pokazują, że jednak za coś. To, co dostajecie od nauczycieli online zazwyczaj jest przekazywane waszym dzieciom w klasie... a teraz nagle internet zawalony memami, o tym że nie można z dziećmi w domy wytrzymać

Tomasz
Gość
Tomasz

Sprawdzanie trzeźwości kierowców. Ciekawe, czy po każdej takiej akcji policjant myje ręce? Czy przy dmuchaniu w ustnik przez ewentualnie chorego na urządzenie nie dostaną się w "nieszczelnym dmuchu" wirusy? Dla mnie jest jasne, że taka procedura może narazić kierowcę na zapoznanie się z koronawirusem. Czy policja jest pewna, że nie nastąpi przeniesienie wirusa na urządzenie przy dmuchaniu w ustnik? Jedyny sposób bez ryzyka to teraz pobieranie krwi. Ja odmówiłbym dmuchania w ustnik.

radek
Gość
radek

Niebawem wrócimy do przedwojennych rozwiązań w oświacie. Po wsiach uczono w powszechnych szkołach 4 klasowych.Kto chciał się dalej uczyć musiał dojeżdżać do miejscowości,w której były klasy kolejne.

Mary
Gość
Mary

Jeśli potrzebujesz prawdziwego pożyczkodawcy, zwróć się do pana Bechera. Mam od niego swój kredyt. Jest zweryfikowanym i zaufanym pożyczkodawcą kontaktu za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres (sgtbecher@gmail.com).

andrzej
Gość
andrzej

załadować bałatę i kruczka na taki

maciek
Gość
maciek

co trzeba wysłać do analizy?

radek
Gość
radek

Dość sprytnie biskup odpowiada burmistrzowi Ustrzyk i daje w ten sposób sygnał wiernym. Burmistrz napisał,że chce płacić z budżetu miasta za jedną tygodniowo lekcję religii.Natomiast nie wspomina o ograniczaniu ilości godzin religii,chce nawet udostępnić sale lekcyjne na większy wymiar tych lekcji .namawia do tego,aby katecheci drugą godzinę uczyli za darmo albo aby to ordynariusz im za dodatkowe godziny wypłacał. Kiedy młodzi lekarze domagali się płacenia im za nadgodziny spędzone w szpitalach,były marszałek senatu,pan Karczewski apelował do nich,by popracowali trochę dla idei. Może trzeba też apelować do katechetów,aby popracowali dla idei a nie tylko dla forsy.Zbawienie przecież ważniejsze od ziemskich dóbr.

Zofia
Gość
Zofia

Dołączam do pozwu zbiorowego

Zofia
Gość
Zofia

Dołączam się do pozwu zbiorowego

Janusz
Gość
Janusz

Moim zdaniem o wiele lepsze są chwilówki krótkoterminowe, które zwracasz w całości na raz. Nie musisz się długo męczyć z comiesięczną spłatą ratalną. Ja często zaciągam pożyczki w Szybkiej Gotówce - mają dosyć wysokie kwoty, dzięki czemu nie jesteś zbyt ograniczony, a także świetne terminy zwrotu - do 65 dni. Polecam!

Tomek
Gość
Tomek

Węglem taniej.

Maria
Gość
Maria

Dołączam do pozwu zbiorowego

Jożef
Gość
Jożef

Jestem za ,i przeciw oszukiwaniu mnie,chętnie dołącze sie do zbiorowego pozwu.Jeżeli rzeczywiście tak jest,to jest zwyczajne oszustwo

ZOFIA
Gość
ZOFIA

Chętnie dołączę do pozwu.

Grażka
Gość
Grażka

jak najbardziej trzeba tym się zająć dołączam się do pozwu

Krystyna
Gość
Krystyna

Również chętnie dołączę do pozwu zbiorowego. Sama się zastanawiałam skąd taka niska inflacja, skoro ceny tak bardzo poszły w górę, a to przecież nie koniec podwyżek

krystyna
Gość
krystyna

A ja rocznik 1953 tez oszukana to juz druga wpadka rzadu

GRAZYNA
Gość
GRAZYNA

Dołączam się do pozwu zbiorowego ,dość poszukiwania nas emerytow

Szkoła języka angielskiego
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

hijena
Gość
hijena

tak, tak języki obce potrzebne sa jak się pracuje w kasie w hipermarkecie

Krystyna
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

radek
Gość
radek

Obaj panowie /Wałęsa i Balcerowicz/ mają niewątpliwe zasługi w zmianie systemu polityczno-gospodarczego w naszym kraju. Pan prof.Balcerowicz wyprowadzał Polskę z socjalizmu do gospodarki rynkowej. Mamy wielu ekonomistów ale wówczas /była całkowita zapaść gospodarcza kraju/ nie było odważnego,który zechciałby pokierować zmianami zmierzającymi do uzdrowienia finansów publicznych. Nigdzie nie było doświadczeń w wychodzeniu z gospodarki centralnie sterowanej do systemu swobody gospodarczej,opartego o rachunek finansowy a nie o potrzeby polityczne.Dzisiaj wielu ludzi twierdzi,że można było inaczej postępować. Zgoda,tylko że mamy pełniejszą wiedzę od tych,którzy wówczas "po omacku"zmieniali system. Zasług prof.Balcerowicza nie można zapomnieć. Pan Wałęsa ma trwałe miejsce w historii Polski i w… Czytaj więcej »

hijena
Gość
hijena

tak,tak Wałesa ma szczególne zasługi jako sygnalizator Bolek

who win today match
Gość

Nice Blog, With thanks! Valuable information! Useful post, Nice info!
We provide all Cricket match prediction today. BBL 2019-20 reports, 2020 IPL 13 match tips, 2020 WC T20, BPL 2020, CBTF Winner prediction tips. PSL T20 Match Toss Session cricket reports, Lambi Pari cricket tips, Fency Match Reports Today. Today match prediction tips.

wacek
Gość
wacek

zazabrane mienie każdy dostawał jakieś odszkodowanie, niech to teraz oddadzą, zapłacą za utrzymanie. trzeba było sobie po wojnie zabrać te riuny. cwaniaki hrabiowie

Rafał
Gość
Rafał

uwaga na oszustwo

radek
Gość
radek

Z dobrym dla rządzącej partii skutkiem stosowana jest sztuczka propagandowa,polegająca na izolacji pewnej grupy społecznej bądź zawodowej,poddanie jej "słusznej",medialnej krytyce zazwyczaj bez przedstawienia dowodów a resztę czyli tak zwane "dobijanie" ofiar pozostawia się niezbyt rozgarniętej części społeczeństwa. Orzekaniem w sądach zajmuje się ok 10 tysięcy sędziów. Propaganda rządowa przedstawia kilku /pewnie nie więcej niż 5/ sędziów,którzy dokonali niegodnych czynów czy zachowań. Reszta,czyli 9995 osób to porządni ludzie,z godnością i zaangażowaniem wykonujący swój zawód. Zmanipulowany suweren tego nie dostrzega. Podobnie było z emerytami służb mundurowych. Próby dyskredytowania ciągle są podejmowane,jeśli tylko mogą wyniknąć z tego doraźne korzyści polityczne. Medialnej,negatywnej obróbce poddawano… Czytaj więcej »

B-ra
Gość
B-ra

Na Zajęczej w Rzeszowie też grasuje, tyle że bez Skody, a z telefonem w ręku..... filmuje sie. Warunki są znakomite, niewykoszona trawa itp. Polecam uwadze.

hijena
Gość
hijena

niektore osoby uważają ,że noszenie okularow optycznych doda im powagi i spowoduje inteligentniejszy wyraz twarzy

Karina
Gość
Karina

Brawo Pan Prezydent. Tak trzymać.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Kiedy nasz prezydent zajmie się reklamami w centrum?
Czy nie można zmusić najemców by szyldy i reklamy były w jednym kształcie?
Idąc 3-go maja zamiast podziwiać deptak i piękne kamienice, podziwiamy festiwal reklam.

hijena
Gość
hijena

juz się kiedys odgrażał się,że zrobi porządek z reklamami i mimo ,że ma Ustawę Krajobrazowa ulice otapetowane reklamami przypominają prowincjonalne miasto w Bangladeszu

hijena
Gość
hijena

szczegolnie atrakcyjne są poręcze na kladce w ksztalcie deski klozetowej,wykonane porecze z egzotycznego drewna ,wypaczone ,krzywe z zadrami wygladają ,jakby wykonane były z desek ze starej palety transportowej.Rzeszow Miasto Imitacji

Teresa
Gość
Teresa

Witam.Mam tez problem ,od 2 tygodni pisze z kims,kto podaje sie za generala Millera ,jest na misji w Afganistanie.Kolka dni temu poprosil mnie,zebym zgodzila sie przyjac jego przesylke,fundusze,ktore ma zdeponowane w firmie Global Security,gdyz ta firma likwiduje swoja dzialalnosc w USA i przenosi sie do UK,a on nie ma mozlowosci innej ,zeby te fundusze przeniesc do innego banku,bo jest w Afganistanie,podal taki adres tej firmy Global Security :globalintercommserv77088@gmail.com,ze ta firma bedzie sie juz ze mna kontaktowac,poniewaz wiele czytalam na temat oszust i nie wydaje mi sie to prawdopodobne,aby ktos wysylal z Ameryki walizke funduszy,otoz ta firma Global napisala mi teraz,ze… Czytaj więcej »

ewa1976
Gość
ewa1976

nie odpisuj naciągacze

Jasio Kefirek
Gość
Jasio Kefirek

Teresa?! Ty dla jaj czy naprawdę jesteś tak tępa?

Fabiona
Gość
Fabiona

Dokładnie, nie odpisuj jemu, to naciągacze.

usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

wacek
Gość
wacek

no i mogą popilnować dzieci, kiedy rodzice będą zarabiać pieniądze.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Blanka
Gość
Blanka

Mi by się przydała taka - bezzwrotna :)