Forum

Res-Drob przestanie produkować?
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
15-01-2019
19:23

RZESZÓW. Do końca stycznia władze miasta podejmą decyzję, czy zakład będzie mógł nadal funkcjonować w centrum miasta.

Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla 1000-lecia od kilku lat czekają na eliminację nadmiernego hałasu i smrodu wydobywającego się z firmy Res-Drob. Władze miasta nakazały zakładowi usunąć te uchybienia. Jeśli nie wykona tego zalecenia, to ratusz może cofnąć pozwolenie na prowadzenie produkcji. Urzędnicy mają sprawdzić, czy Res-Drob naprawił nieprawidłowości.

Mieszkańcy sąsiadujący z Res-Drobem mają dość nieznośnego smrodu i uciążliwego hałasu pochodzącego z tego drobiarskiego zakładu. O wszczęcie postępowania w sprawie cofnięcia pozwolenia zintegrowanego dla Res-Drobu wystąpiło stowarzyszenie „Nasz Czysty i Zdrowy Rzeszów”. Nieprawidłowości dotyczą m.in. zakładowej podczyszczalni ścieków. Okazało się, że nie miała ona pozwolenia na budowę i nie określono szczelności zainstalowanych w niej rurociągów. Oprócz tego wykazano inne nieprawidłowości. Jedno z zastrzeżeń dotyczy prowadzenia uboju w godzinach nocnych i przekroczenia norm hałasu. Dodatkowo wskazano na nieznośny smród wydobywający się z zakładów.

- Do Urzędu Miasta zgodnie w związku z wykazanymi nieprawidłowościami przesłaliśmy opis działań, jakie chcemy podjąć, żeby ograniczyć smród i hałas - mówi Damian Pawłowski, rzecznik prasowy Rzeszowskich Zakładów Drobiarskich Res-Drob. - Władze miasta wyznaczyły nam termin na 20 grudnia i do tego dnia przekazaliśmy m.in. wyniki pomiarów hałasu.

Rzecznika zapytaliśmy, czy Res-Drob planuje, tak jak tego domagają się mieszkańcy osiedla 1000-lecia,  przenieść zakład poza Rzeszów. Pawłowski stwierdził, że nie ma informacji na ten temat i może jedynie  poinformować, że nad nową lokalizacją zastanowią się zarząd firmy. Rozpatrywanych jest kilka miejsc, gdzie mógłby funkcjonować Res-Drob.  Z tego zakładu nieoficjalnie docierają informacje, że produkcja mogłaby być uruchomiona  w nowym miejscu w 2020 r.  

Urząd Miasta dysponuje materiałami przekazanymi przez Res-Drob.  - Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa sprawdza dokumentację przesłaną przez Res-Drob - wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa. – Do końca stycznia zostanie podjęta decyzja, czy zakład nadal będzie mógł prowadzić produkcję.

Jeśli okaże się, że po zbadaniu dokumentacji firma Res-Drob nie wyeliminowała nieprawidłowości, to władze miasta mogą  cofnąć pozwolenie zintegrowane. Będzie to równoznaczne z zakazem prowadzenia produkcji w tym zakładzie.

Mariusz Andres

16-01-2019
11:07
CZIKENOWY

TYLKO CZIKENY!!!!!Mieszkańcy 1000 Lecia to głównie starsze osoby które lubią zajadać się CZIKENAMI!!!!!

ZA KARĘ NIE DOSTANIECIE W ŻADNYM SKLEPIE NA OSIEDLU CZIKENA!!!!!!

17-01-2019
08:47
Doris

Panu z ubojni mózg się skasował przy napisaniu tego komentarza.

17-01-2019
18:54
janek

Wyrzucić wreszcie smrodziarzy !

10-03-2019
14:16
kurczak

chyba ciebie z osiedla

17
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
ELVIS WHYTEojczulekMariuszLenka BolkovaDavis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ELVIS WHYTE
Gość
ELVIS WHYTE

skontaktuj się z nami dzisiaj za pośrednictwem naszego e-maila (doctorelviswhyte@gmail.com) lub WhatsApp +2347083629144, aby uzyskać więcej informacji, jeśli chcesz sprzedać swoją nerkę za ogromną sumę pieniędzy.

ojczulek
Gość
ojczulek

Z taką urocza kobietą jak na fotografii można mieć dzieci, równie urocze.

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (leni.bolkova01@gmail.com)

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

cześć

Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 3%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (leni.bolkova01@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć, Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej? Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę! Zapewniamy pomoc finansową dla osób, które szukają pożyczek. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Marcin
Gość
Marcin

Ogrzewanie pompą powietrzną w okresach przejściowych jest tańsze niż gazem, a z wymiennikiem gruntowym pionowym cały rok taniej.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Mariusz
Gość

Może kilka lat temu pożyczki pozabankowe były ryzykiem, aktualnie jednak wygląda to zupełnie inaczej i są oczywiście w pełni bezpieczne dla nas.