Rewitalizacja Rynku w Brzozowie budzi kontrowersje
Przeczytaj oryginalny post blogu
19-07-2012
06:13
Redaktor

BRZOZÓW. Zostaną wyeksponowane walory kulturowe miasta położonego na ważnym szlaku turystycznym.

Trwają prace przy rewitalizacji Rynku w Brzozowie. Dzięki tej inwestycji centrum miasta ma być bardziej estetyczne i funkcjonalne. Tymczasem temat dotyczący prac rewitalizacyjnych Starówki budzi kontrowersje. – Miasto jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji nie podjęło z nami konsultacji – to jeden z zarzutów kierowanych przez…

20-07-2012
19:13
Tadeusz

Sprawa właśnie poszła w odwołaniach do wojewody. Bez konsultacji społecznych jak i glosowanie rady gminy nad samym projektem rewitalizacji a nie gotowym planem było bezprawne . Toczące się w powiecie wszczęte postępowanie również było bezprawne nie właściwy organ, powiat nie mógł być sędzią we własnej sprawie. Z powodu zamknięcia parkingu (pozostawienie 22 miejsc) pracę straci setki osób Unia nie da na to PIENIĘDZY, a jeśli nawet Gmina po odwołaniu będzie musiała zwrócić. Dodam jeszcze smaczku że gmina wzięła 4 400 000 zł teraz pożyczki długoterminowej a zadłużenie przed tą pożyczką wynosiło 40 milionów 54 procent PKB zadłużenia – gmina jest bankrutem. Dajcie dużo księdzu na ofiare żeby nie było jakiej klęski żywiołowej.

07-08-2012
13:02
KalaRzepka

Jak donoszą wiewiórki to gmina dostała karę w kwocie 350tyś złotych od Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Srodowiska za nieprawne wycięcie drzew w rynku.Jeśli ktoś coś wie na ten temat to proszę o info.Burmistrz na swojej stronie sie nie pochwalił.

08-08-2012
07:43
STROMA

W sobotę chodziłem jak cień za WórMistrzem ,który odwiedził pierwszy raz wykop pod fontanny i inne mało komu potrzebne rzeczy ,facet łaził incognito.Powitał się z jednym oddanym czubkiem z wiadomej miejscowości i wrzucił bieg wsteczny.Powiem że zachował się jak tchórz .Odwagi mu starczyło na dojście do słupa ogłoszeń ….dalej boi ,a mógł by podejść.Nie jestem przeciwny rewitalizacji…..jestem ZA …ale po jaką cholerę tyle miejsca zostawiać dla NIKOGO .Kalemu i innym smakoszom naprawdę wystarczy ławka i trochę cienia .Zrób pan PARKINGI,OBWODNICĘ,WODĘ , a RADNI CYMBAŁY !!! na których można ugrywać jak się chce niech decydują o wioskach z których pochodzą ,nie o Brzozowie gdzie jeżdżą tylko na sesje za 1200 m-c .Jak ma się turysta zatrzymać jeśli nie ma gdzie CYMBAŁY ?

10-12-2012
18:56
jan a.

Przemiana rynku i zamknięcie parkingu tak dużego za kilkanaście miesięcy pogrąży wszystkie sklepy i usługi. To samo było w Katowicach.Pogratulować wspaniałej decyzji.Wyborcy komuś podzienkują.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.